Reklamı Geç
Advert

Camiden 5 Lira Çaldı, 10 Yıl Hapisle Yargılanacak!

DİYANET HABER-Bakırköy'de bir camiden 5 lira çalan kişi, içtiği su şişesinden alınan tükürük örneği yakalandı. Sanık hakkında 10 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Camiden 5 Lira Çaldı, 10 Yıl Hapisle Yargılanacak!

Bakırköy'de caminin imam odasındaki dolabından 5 TL çalan kişinin kimliği  olay yerinde bıraktığı su şişesinden alınan tükürük örneği ile tespit edildi. 17 yaşındaki suçunu itiraf edip "Pişmanım" dedi.  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheli hakkında "Kamu kurum ve kuruluşlarındaki eşya hakkında hırsızlık" suçundan 5  yıldan 10 yıla kadar hapis istedi. 

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:

Bakırköy'de 9 ay önce caminin imam odasındaki dolabından 5 TL çaldığı iddia edilen  B.S.'nin (17)  “Kamu kurum ve kuruluşlarındaki eşya hakkında hırsızlık" suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapsi istendi. İddianame kabul edilirse B.S. önümüzdeki  günlerde Bakırköy Çocuk Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak. 

İDDİANAMEDE OLAY ANLATILDI 
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre olay şöyle oldu: 17 yaşındaki B.S. 15 Eylül 2016 tarihinde saat 23.40'da  Şenlikköy'de bulunan Şenlikköy Camii İmam Odası'na girerek dolaptan 5 TL çalarak, ayrıldı. Camiye gelen şikayetçi caminin imam hatibi S.B. de sabah namazını kıldırmak için saat 05.40'da camiye geldiğinde hırsızlık olayını fark etti ve hiçbir şeye dokunmadan Şenlikköy Polis Merkezi'ne gitti. Polis merkezinde  5 TL para ve seyyar ses cihazının alındığını belirten şikayetçi S.B.  caminin içine giren kişilerden davacı olduğunu ve uzlaşmak istemediğini söyledi. Olay yerinden alınan plastik içecek su şişesinin ağız kısmından alınan 

'tükürük' örneği Suça Sürüklenen Çocuk (SSÇ) B.S.'ye ait olduğu ekspertiz raporunda tespit edildi.   

ŞÜPHELİ B.S: PİŞMANIM
Soruşturma kapsamında savcılık tarafından ifadesi alınan şüpheli  B.S.  “15 Eylül 2016 tarihinde gece saat 23.00-24.00 saatleri arasında Şenlikköy Camii'ne girerek yardım sandığındaki paranın tamamı olan yaklaşık 5 TL bozuk parayı aldım. Başka hiçbir şey almış değilim. Yardım sandığı da kitli değildi. Olay bundan ibarettir, yaptığım işten pişmanım" dedi.   B.S. çıkarıldığı mahkemece adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı. 

İDDİANAME KABUL EDİLİRSE HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK 
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma sonunda şüpheli B.S. hakkında “Kamu kurum ve kuruluşlarındaki eşya hakkında hırsızlık" suçundan 5  yıldan 10 yıla kadar hapis istedi. İddianame kabul edilirse B.S. önümüzdeki günlerde Bakırköy Çocuk Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak. kaynak. haber 24

 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi