Reklamı Geç
Advert

Hafızların Kur'an Kerim tilaveti mest etti

DİYANET HABER- YDiyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Uluslararası 'Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda dereceye giren hafızların Kur'an-ı- Kerim tilaveti Bingöllüleri adeta mest etti.

Hafızların Kur'an Kerim tilaveti mest etti

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

Bingöl'de İl Müftülüğü tarafından merkez Ulu Camii'de gerçekleştirilen Kur'an ziyafeti programına çok sayıda vatandaş katıldı.

Merkez Ulu Camii'de gerçekleşen programda, Dünya Kur'an Okuma birincisi Endonezyalı Harmoko, Finlandiyalı Muhammed Nadhir Asgar ile Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Türkiye birincisi Van Edremit'ten Muhammed Sizcan Bingöllülere Kur'an ziyafeti sundu.

Programa katılan halk, okunan Kur'an-ı Kerim'e dikkatle dinlediği görüldü.

Türkiye'de bu yıl Uluslararası ‘Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması'nın 5'incisi gerçekleştirildiğini ifade eden Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi başkanı Bünyamin Albayrak, "İslam ülkelerinden 120 civarında yarışmacı katıldı. Bu Müslüman ülkelerden hafız kardeşlerimizle beraber İstanbul Fatih Camisinde gerçekleşti. Daha sonra ödül töreni de Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde Cumhurbaşkanı külliyesinde yapıldı. Burada birinci olan finale giren bütün kardeşlerimiz memleketimizin il, ilçe ve beldelerini geziyorlar. Elhamdülillah Kur'an ayı olan Ramazan ayında Kur'an ziyafeti ile beraber mümin gönülleri buluşturuyorlar." dedi.

Gerçekleşen Kur'an ziyareti hakkında konuşan Bingöl İl Müftüsü Mecit Can, bugün Bingöl'ün rahmet, mağfiret, bereket ve Kur'an ayı Ramazan-ı Şerif'te farklı bir ziyafet sofrasına sahne olduğunu söyledi.

Müftü Can, "Bugün malumunuz olduğu üzere Diyanet İşleri Başkanlığının organize ettiği ülkemizin tüm illerinde gerçekleşen Kur'an ziyafetlerinin Bingöl ayağını düzenlemiş olduk. Hakikaten merkez Ulu Camii'de muazzam bir cemaat vardı.  Okuyucularımız harikaydılar; gerçekten bizleri mest ettiler. Bingöl'e Kur'an ziyafetini vermeye gelen tüm kardeşlerimize ve bir başka irşad vesilesi ile aramızda bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Başkanı Bünyamin Albayrak Hocama ve şüphesiz en büyük teşekkürü Bingöl halkına yapmam lazım. Gerçekten Bingöl halkının bir Kur'an hayranı ve Kur'an aşığı olduğu bugün bir kez daha ortaya çıktı.  Rabbim bu dünyada da ahirette de Kur'an gölgesinden ve atmosferinden ayırmasın. Ramazan ayında yapılması gereken bu tür etkinliklerdir. Çok harika oldu. Katkılarınızdan dolayı sizleride tebrik ediyorum."  şeklinde konuştu. Kaynak:Doğru Haber

 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
İhtisas Kursu Kursiyer Seçimi Sözlü Sınav Yer ve Tarihleri
İhtisas Kursu Kursiyer Seçimi Sözlü Sınav Yer ve Tarihleri