Reklamı Geç
Advert

İşitme Engelli Öğrenciler Şehitler Caminde İftarda Buluştu

DİYANET HABER- Kütahya Merkez Şehitler Camii Derneği, Cami Görevlileri ve mahalle sakinlerinin katkısı ile Şehitler Cami avlusunda İşitme Engellilere yönelik iftar programı düzenlendi.

İşitme Engelli Öğrenciler Şehitler Caminde İftarda Buluştu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

Kütahya Merkez Şehitler Camii Derneği, Cami Görevlileri ve mahalle sakinlerinin katkısı ile Şehitler Cami avlusunda İşitme Engellilere yönelik iftar programı düzenlendi.

Düzenlenen İftar Programına Kütahya Vali Yardımcısı Arif YALÇIN, Kütahya Belediye Başkanı Kamil SARAÇOĞLU, İl Emniyet Müdürü Hasan ÇEVİK, İl Müftümüz Hüseyin HAZIRLAR, Zafertepe İşitme Engelliler Ortaokulunda eğitim gören öğrenciler, Şehitler Camiinde Kur’an eğitimi alan işitme engelliler ve mahalle sakinleri katıldı.

İftar Programında konuşma yapan İl Müftümüz Hüseyin HAZIRLAR programın düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti. Bu güzel ve bereketli zaman diliminde işitme engellilerle işaret dili ile konuşabilmeyi arzu ettiğini belirten İl Müftümüz Hüseyin HAZIRLAR "Belki duygularımızı tam manası ile dil ile ifade edemiyoruz ama iletişim için en güzel dil gönül dilidir. Biz sizinlegönül dili ile konuşuyoruz, gönül dili ile anlaşıyoruz. Bir uzvumuzun eksikliği engel olarak görülebilir ama asıl engel kalplerin imana kapalı olmasıdır. Unutmayalım ki maddi engeller gelip geçicidir. Rabbim ramazan ayını, düzenlenen iftar programlarını; birlik beraberlik ve kardeşliğimize vesile kılsın" şeklinde konuştu.

Düzenlenen program Şehitler Cami İmam-Hatibi Ahmet AYDIN’ın işaret dili ile yaptığı dua ile sona erdi.

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haftanın Hutbesi, 'ÖMRÜMÜZÜ RAMAZAN KILABİLMEK'
Haftanın Hutbesi, 'ÖMRÜMÜZÜ RAMAZAN KILABİLMEK'
Diyanet 23.06.2017 Tarihli Cuma Hutbesi
Diyanet 23.06.2017 Tarihli Cuma Hutbesi