Reklamı Geç
Advert

HOF DİTİB’DE RAMAZAN SEVİNCİ

DİYANET HABER- Nürnberg Din Hizmetleri Ataşeliği Hof DİTİB Osmanlı Camiinde Ramazan ayı dolu dolu geçiyor.

HOF DİTİB’DE RAMAZAN SEVİNCİ

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: Nürnberg Din Hizmetleri Ataşeliği Hof DİTİB Osmanlı Camiinde Ramazan ayı dolu dolu geçiyor.

Ramazan ayı boyunca her gün bayan cemaate Bayan Din Görevlisi Gönül ÇAKAN ve erkek cemaate ise Din Görevlisi Güngör ÇAKAN ve Hafız Azim YAKAR tarafından  mukabele okunmaya devam ediyor..

Dernek müştemilatında cemaat tarafından ikram edilen ve dernek kadın kollarının hazırladığı iftar davetlerine bay-bayan günlük 200 kişi civarında kişi katılıyor.

Ayrıca cami derslerine devam eden öğrenci velileri ile yapılan ve yoğun katılımın olduğu toplantıda sene içinde yapılan faaliyetler değerlendirildi. Yeni dönemde yapılması planlanan faaliyetler ile ilgili genel bilgilendirme ve istişarenin yapıldığı toplantı çok verimli geçti.

Pfingsten tatilinin ramazan ayına rastlamazı dolayısıyla cami derslerine katılan öğrencilere ve genç kızlara özel iftar programı düzenlendi.

Hof DİTİB Osmanlı Cami Kur’an Kursuna devam eden 4-6 yaş arası öğrencilerine "orucu ve ibadeti sevdirmek" için ailelerin ve dernek yönetiminin desteğiyle "tekne orucu"  programı düzenlendi.

Sahura kalkan ve öğlene kadar bir şey yemeyen çocuklar, temsili akşam ezanının okunmasıyla birlikte oruçlarını açtılar.

Din Görevlisi Güngör ÇAKAN, yapılan faaliyetle yaşı küçük olan ve oruç tutma yaşına gelmeyen çocuklara orucu sevdirmeyi, tanıtmayı, onların güzel anılarla büyümelerini sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Bayan Din Görevlisi Gönül ÇAKAN’da  Ramazan ayında anne babası oruç tutan neredeyse bütün çocukların oruç tutmaya özendiklerini, çocukların kendilerine “yapabilme fırsatı verildiği kadar” güçlü bir iradeye sahip olabileceklerini, çocuğunu gerçekten seven anne babaların, çocuklarını “sen daha küçüksün, büyüdüğünde oruç tutarsın” diyerek aşağılamak yerine, “demek sen de oruç tutmak istiyorsun” diyerek çocukların teşvik edilmesi gerektiğini ve onlara yol gösterilerek, ramazanın uzun günlerinde bütün günü oruçlu geçiremeseler de onlara tutabilecekleri kadar bir süre izin verilebileceğini vurguladı.

 

Güngör ÇAKAN

Hof DİTİB Din Görevlisi

 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
İhtisas Kursu Kursiyer Seçimi Sözlü Sınav Yer ve Tarihleri
İhtisas Kursu Kursiyer Seçimi Sözlü Sınav Yer ve Tarihleri