Bilecik'te 23 yıllık hasret bitti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bilecik'te 23 yıllık hasret bitti
Bilecik İl Müftülüğüne bağlı Osmanlı Erkek Yatılı Kuran Kursunun açılmasıyla yaklaşık 23 yıllık hasret sona erdi.

Bilecik'te Bozüyük ilçesi hafızlarının da katılımıyla 36 hafız için icazet merasimi düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen’in katıldığı 1. Hafızlık İcazet Merasimi, Kayıboyu Camiinde gerçekleşti.

Bilecik Valisi BilalŞentürk, hafızlık icazeti alan gençlerin Bilecik'in gözbebeği olacaklarını ifade ederek, ''Genç erkek ve kızlarımız, uzun ve meşakkatli bir çalışmanın ardından hafızlık belgelerini aldılar. Öncelikle kendilerini ve ailelerinin yanı sıra emeği geçen hocalarımızı tebrik ediyorum. Bilecik halkına da teşekkür ediyorum, gençlerimizin her türlü ihtiyaçlarının karşılanmasında destek oldular. Nesillerimizi hem manen hem de madden eğitmek ve geliştirmek durumundayız.'' dedi.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen ise ülke genelinde Hafızlık ve Kur'an kurslarına büyük ilgi olduğunu anımsatarak, ''Gençlerin Kur'an okumasının yanında memleketine hayırlı evlatlar olması için de gayret gösteriyoruz. Hamdolsun yüzlerce binlerce öğrencimiz bu kurslara katılıyor. Burada çocuklar sadece Kur'an okumayı değil adabı muaşeret öğreniyorlar. Sesin güzelliğini önemsiyoruz ama amacımız bunun yanında memleketine, devletine, dünyasına katkı sağlayacak evlatlar yetiştirmek.'' ifadesinde bulundu.

İl Müftüsü Akkuş da Bilecik'ten 23 yıldır hafız çıkmadığını belirterek, Bilecik ve Bozüyük ilçesinden 36 hafızın çıktığını bildirdi.

Okunan Kur'an-ı Kerim tilaveti ve yapılan duaların ardından Vali Şentürk, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. İşleyen, Belediye Başkan Yardımcısı Gürses ile İl Müftüsü Akkuş erkeklere, Vali Şentürk'ün eşi Münevver Şentürk de kızlara hafızlık belgelerini verdi.

Merasime Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, Bilecik Valisi Bilal Şentürk ve Eşi Münevver Şentürk, İl Müftüsü Necati Akkuş, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Eskişehir Odunpazarı ve Tepebaşı İlçe Müftüleri, Şube Müdürleri ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Eskişehir 62 Hafızyla TaçlandıÖnceki Haber

Eskişehir 62 Hafızyla Taçlandı

Mahallenin Geleceği İçin Çalışan İmam, Şükrü ŞahinSonraki Haber

Mahallenin Geleceği İçin Çalışan İmam, Ş...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!