Başkan Erbaş’tan hadis-i şerifle ilgili yapılan özensiz yorumlara tepki,

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Erbaş’tan hadis-i şerifle ilgili yapılan özensiz yorumlara tepki,
Pazarcık Kur’an Kursu ve mescidinin açılış konuşmasında yer verdiği hadisle ilgili yapılan yorumlar hakkında açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Ayet ve hadislerle ilgili konuşan, yorum yapan herkesi azami düzeyde dikkatli olmaya ve hassas davranmaya davet ediyorum” dedi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi’ndeki Kur’an kursu ve mescidinin açılışında yaptığı konuşmasına yönelik bazı medya mecralarında yapılan yorumlara ilişkin açıklama yaptı.

Kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Diyanet İşleri Başkanı Erbaş,  şu ifadelere yer verdi:

“Geçtiğimiz günlerde bir ilçemizde vatandaşlarımızın büyük fedakârlıklarla yaptırdığı güzel bir Kur’an kursu ve mescidinin açılışında Peygamber Efendimizin (s.a.s.), “Her kim Allah için bir mescit yaparsa/yaptırırsa, Allah da onun için cennette benzeri bir ev yapar.”(Sahih-i Müslim, Zühd, 44) hadis-i şerifini paylaştım. İlçe sakinlerinin her birinin bu Kur’an kursu ve mescidinin yapımında emeği olduğu için onların emeğine hürmeten, burada bir tuğla kadar dahi katkısı olanın bu müjdeden nasipleneceğini hatırlattım.

Peygamber Efendimizin (s.a.s.) bu hadis-i şerifiyle ilgili bazı medya mecralarında yapılan bir takım paylaşımları, konuşmaları, hadis-i şerife karşı özensiz ve gelişigüzel yorumları büyük bir hayret ve üzüntü ile takip ettim.

Önemle bir kez daha ifade etmeliyim ki, samimiyetle yapılan küçük iyiliklere büyük mükâfatlar müjdeleyen, “İman edip iyi işler yapanlara konak olarak firdevs cennetleri vardır” (Kehf, 107) ayet-i kerimesi ve “Günahkar olmasına rağmen, bir köpeğe kuyudan su çekip içirdiği için cennetle müjdelenen bir kadın” (Sahih-i Buhari, Şirb, 9) hadis-i şerifinde olduğu gibi pek çok ayet ve hadis vardır.

Bu vesileyle, ayet ve hadislerle ilgili konuşan, yorum yapan herkesi azami düzeyde dikkatli olmaya ve hassas davranmaya davet ediyorum.”

 

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

Kaynak:Dini Haberler

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakan Selçuk, DHBT ile KPSS sınav takvimini açıkladıÖnceki Haber

Bakan Selçuk, DHBT ile KPSS sınav takvim...

Giresun Müftülüğünden Gençliğe Değer Ara Dönem KampıSonraki Haber

Giresun Müftülüğünden Gençliğe Değer Ara...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!