Din-Bir-Sen Değerlerini Kaybetmeye Devam Ediyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Din-Bir-Sen Değerlerini Kaybetmeye Devam Ediyor
Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası (DİN-BİR-SEN) Ankara İl Başkanlığı görevinden ayrılan Veli EKİN, “elveda Din-Bir-Sen, merhaba Diyanet Bir-Sen” diyerek Din-Bir-Sen’den neden ayrıldığını açıkladı.

Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası (DİN-BİR-SEN) Ankara İl Başkanlığı görevinden ayrılan Veli EKİN, “elveda Din-Bir-Sen, merhaba Diyanet Bir-Sen” diyerek Din-Bir-Sen’den neden ayrıldığını açıkladı.

Veli EKİN’in basın açıklaması şöyle:

“Din-Bir-Sen’de Ankara İl Başkanı olarak uzun süre görev yaptım. Amacım camiamıza hizmet etmekti. Hayalimdeki sendikacılığın slogan sendikacılığı değil, hizmet sendikacılığı olması nedeniyle içinde bulunduğum sendikal hareketin slogandan öteye gidemediğini gördüm. “Ötekileştirmeyen” sloganı ile çıktığımız bu yolda ilkelerden sapıldığını, doğruluğun, dürüstlüğün ve samimiyetin yok olduğunu, tüm bu ilkelerin göstermelik olduğunu ve üyeler arasında hakkaniyetin gözetilmediğini görerek son derece üzüntü duydum.

Dinbirsen Ankara İl Başkanlığı hayatımın en güzel 8 yılını verdiğim çok sağlam dostluklar edindiğim hayat hakkında pek çok kişiye nasip olmayan deneyimler edindiğim Ama artık sendikam diyemediğim aidiyet hissetmediğim yazılanların dışında birçok sebepten burada açıklayamadığım neden var! Öyle bir an gelir ki bazı yolların dönüşü, bazı hataların özrü, bazı insanların anlamı kalmaz ve yine çoğunlukta değil doğrulukta, kuruş da değil duruşta samimiyet aranır.

Taşıdığımız sorumluluk gereğince içinde bulunduğumuz sendikanın olumsuz gidişatına daha fazla seyirci kalmanın ilkelerimize ters düştüğü düşüncesiyle Din-Bir-Sen’den ayrılma kararı aldım. İçimizdeki sendikal hizmet aşkını daha ileriye taşıyabileceğimiz, edindiğimiz tecrübe ile olumsuz gidişatlara dur diyebileceğimiz, kararlı, iradeli ve basiretli bir sendika arayışımız devam ederken pek çok sendikadan davet aldım. Şahsıma teveccühte bulunan sendika Genel Başkanlarına teşekkür ediyorum, ancak sendikacılık ilkelerini, söylemlerini ve duruşunu samimi bulduğum, kendi ilkelerim, düşüncelerim ve hizmet felsefemle örtüşen Diyanet Bir-Sen’e geçmek kararı aldığımı da belirtmek istiyorum.

Samimi, ilkeli, Diyanet camiası ve üyeleri için hakkıyla sendikacılık yapan herkese selam olsun. Hakkım helaldir. Ancak emek hırsızlığı yapan, yalan söyleyen menfaat tayfasını ise Allah'a havale ediyorum.

Çıktığımız bu yol kutludur. Geçmişten ders çıkararak geleceğe umutla, ümitle bakarak yol alacağız. İnşallah dostlarımızla yürüyeceğiz. Zira her kapıyı açan tek anahtar samimiyettir. Tüm il ve ilçelerde bizi seven, bizi sayan, bize değer veren dostlarımızı ve arkadaşlarımızı Diyanet Bir-Sen çatısı altında toplanmaya davet ediyorum. "La yükellifullah." “Ya Rabbi yükümü hafiflet” duasıyla Selam ve saygılarımı sunuyorum.”

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Dini Haberler


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
250 öğretmen ve 30 imam göreve çağırıldıÖnceki Haber

250 öğretmen ve 30 imam göreve çağırıldı

PKK'dan Kontrgerilla EdebiyatıSonraki Haber

PKK'dan Kontrgerilla Edebiyatı

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!