İlçe Müftülüğü Yedek Atamaları

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İlçe Müftülüğü Yedek Atamaları
İlçe Müftülüğü için 11.05.2019 tarihinde yapılan yazılı, 21-28.05.2019 tarihlerinde yapılan sözlü sınav sonucu başarılı olup yedekten kazananların atama işlemleri aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır:

İlçe Müftülüğü için 11.05.2019 tarihinde yapılan yazılı, 21-28.05.2019 tarihlerinde yapılan sözlü sınav sonucu başarılı olup yedekten kazananların atama işlemleri aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır:

1-Sınavda başarılı olan İlçe Müftüsü adayları, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 25 inci maddesinin 1 inci fıkrasının (a) bendi hükümlerine göre 4 üncü sınıf ilçelere atanacaklardır.

2-Adayların 26.08.2019 tarihinden itibaren 01.09.2019 tarihi saat 23.55’e kadar yapacakları tercihlere göre atama işlemleri gerçekleştirilecektir.

3-Adayların tercihlerine göre yerleştirilme işlemi, yazılı ve sözlü sınav sonuçlarının aritmetik ortalamalarına göre yapılacaktır. Bunda eşitlik olması halinde sırasıyla,

a)Yazılı sınav puanı yüksek olana,

b)Hizmet süresi fazla olana,

c)Doğum tarihi önce olana,

öncelik verilecektir.

4-Adaylar 5 tercihte bulunabileceklerdir. Tercihlerinden birine yerleşemeyenler ile belirtilen süre içerisinde tercihte bulunmayanların atamaları re’sen yapılacaktır.

5-Adaylardan halen yurtdışı teşkilatında geçici görevde olanların kanuni süresi içinde görevlerine başlamaları gerekmektedir. İlçe Müftülüğü hakkından feragat ederek yurtdışındaki görevlerine devam etmek isteyenlerin, feragat dilekçelerini 04.09.2019 tarihine kadar Başkanlığımız Atama I Daire Başkanlığına göndermesi gerekmektedir.

6-Adayların atamaya esas olan 2019 yılı İlçe Müftülüğü Sınavı Başvuru Duyurusunun III. maddesinde belirtilen belgelerini, önce e-mail sonra posta yoluyla veya elden 06.09.2019 tarihi saat 18.00’e kadar Başkanlığımız Atama I Daire Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir. İlgili evrakı süresi içerisinde teslim etmeyen adayların başvuruları geçersiz kabul edilecek, postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak ve bu adayların atama işlemleri gerçekleştirilmeyecektir.

7-İlçe Müftülüğü yer tespiti ve tercih işlemleri ile ilgili bilgiler hakkında www.diyanet.gov.tr web adresinden yapılan duyuru dışında ilave bir tebligat yapılmayacak, adaylara ayrıca bir bilgi veya belge gönderilmeyecektir.

8-E-MAİL ADRESİ: atama1@diyanet.gov.tr

Tercihler https://dibbys.diyanet.gov.tr web adresinden yapılacaktır.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

   

  Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

   

  Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

  Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

   


  • 0
   SEVDİM
  • 0
   ALKIŞ
  • 0
   KOMİK
  • 0
   İNANILMAZ
  • 0
   ÜZGÜN
  • 0
   KIZGIN
  Diyanet, Kur'an Kursu ders programlarında köklü değişiklik YaptıÖnceki Haber

  Diyanet, Kur'an Kursu ders programlarınd...

  Eğitim, Şahsiyetli Bireyler Yetiştirme Sanatıdır!Sonraki Haber

  Eğitim, Şahsiyetli Bireyler Yetiştirme S...

  İslamda Buluşalım

  Yorum Yazın

  Başka haber bulunmuyor!