Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler

Fahri (Ücretli) Öğretici Alım İlanı

2018 Yılı Yaz Kur’an Kurslarında ve 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için İlimize bağlı Merkez ve İlçe Müftülüklerinde görevlendirilmek üzere Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 10. Maddesine göre İlimiz Müftülüğünce sözlü sınavı ile Geçici Kuran Kursu Öğreticisi sınavı yapılacaktır. Buna göre;

Fahri (Ücretli) Öğretici Alım İlanı
  • 01 Haziran 2018, Cuma 1:01

İlgi     :  Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar ile Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönergesi.

2018 Yılı Yaz Kur’an Kurslarında ve 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için İlimize bağlı Merkez ve İlçe Müftülüklerinde görevlendirilmek üzere Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 10. Maddesine göre İlimiz Müftülüğünce sözlü sınavı ile Geçici Kuran Kursu Öğreticisi sınavı yapılacaktır. Buna göre;

A-SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR :

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48/A maddesinde yer alan genel ve özel şartları taşıyor olmak.
2- İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Ön Lisans veya İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak.
3- 2016 yılı KPSS (DHBT) den en az 60 ve üzeri puan almış olmak.(Bu puan müracaat edebilmenin ön koşuludur ortalamaya dâhil edilmeyecektir.)
4-DHBT’si 60 ve üzeri puan alan müracaatcı olmaması durumunda 2016 DHBT sınavına girenler arasından, bu da yoksa en az İmam-Hatip Lisesi mezunlarından mülakat sınavında en yüksek puan alanlardan başlamak üzere sıralama yapılacaktır.

B-SINAV MÜRACAATINDA İSTENEN BELGELER:

1-Matbu Dilekçe ve İş Talep Formu (Müftülüklerden alınacak.)
2-T.C. kimlik kartı veya nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi,
3-Diploma aslı ve fotokopisi,
4-2016 yılı KPSS (DHBT) sınav sonuç belgesi,
5-Varsa hafızlık belgesi aslı ve fotokopisi
6-Varsa özel eğitim sertifikaları (4-6 yaş,işitme, görme engelli. vs.  )

C-BAŞVURU İŞLEMLERİ:

1-Başvurular, geçici öğretici olarak görev talep edilen İlçe Müftülüklerine şahsen, istenen belgelerle birlikte 28 Mayıs-11 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.
2-Belgeleri eksik olan adayların kayıt ve müracaat işlemleri yapılmayacaktır.
3-Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan ve posta yoluyla yapılan müracaatlar ile 11 Haziran 2018 tarihi saat:17.30’dan sonra yapılan başvuru talepleri kabul edilmeyecektir.
4-Adaylar yalnızca bir İlçe Müftülüğüne müracaat edebilecek olup; birden fazla yere müracaat edenlerin (sınavı kazansalar dahi) başvuruları geçersiz sayılacaktır.

D- SINAV İŞLEMLERİ:

  1. Sınav İlçelere müracaat edenler için 12 Haziran 2018 Salı günü saat 09.00’da başlamak üzere İl Müftülüğünde, Merkez İlçeye müracaat edenlere ise 13 Haziran 2018 Çarşamba günü yine aynı yerde  (İl Müftülüğünde) yapılacaktır.
  2. Mülakatta 70 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaklardır.
  3. Sınavda : Kuran-ı Kerim yeterliliği temel şart olmak üzere :a) Temel ilmihal bilgisi b) Pedagojik formasyon bilgisi c)Kavrama,muhakeme etme,özetleme ve ifade etme yeteneği d)Liyakati,temsil kabiliyeti davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu kriterleri üzerinden değerlendirme yapılacaktır.

 E- SINAV SONUÇLARI VE GÖREVLENDİRME İŞLEMLERİ:

1-Sınav sonuçları: Müftülüğümüzün http://kastamonu.diyanet.gov.tr web sitesinden ilan edilecek olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
2-Sınav sonucunda başarılı olanların görevlendirmesi en yüksek puan alanlardan başlamak suretiyle yapılacaktır.
3-Sınav öncesi, sonrası ve görevlendirme sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı belge verdiği ya da beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi, görevlendirmeleri yapılsa dahi görevleriyle ilişikleri kesilecektir.
4-İlgi (a) yönerge gereği Kuran Kurslarında öğretici ihtiyacı öncelikle kadrolu görevlilerce sağlanacaktır. İhtiyaç olması durumunda geçici öğretici görevlendirmesi yapılacaktır.
5-Teklif edilen görev yerini kabul etmeyenler haklarından feragat etmiş sayılacaktır.
6-Görevlendirilenler 5510 Sayılı Sosyal Güvenlik Kanunu hükümlerine göre çalıştırılacaktır.

Duyurulur.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 1

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık