Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler

Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alım İlanı

DİYANET HABER- İstanbul İl Müftülüğü İlçe Müftülükleri tarafından açılacak olan 2017-2018 eğitim öğretim yılı Kur’an Kurslarında (Cami, Kur’an Kursu veya uygun görülen diğer yerler) ek ders ücreti karşılığı görevlendirilmek üzere 1441 Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi için sınav yapacaktır.

Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alım İlanı
  • 28 Ağustos 2017, Pazartesi 0:33

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:  

SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2- Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki “Ortak Nitelik” şartını taşımak,

3- En az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak,

4- 2016 yılı KPSS (DHBT) 60 ve üzeri puan almış olmak,

5- Kur’an Kursu Öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Dilekçe, (İlçe Müftülüklerinden temin edilecek.)

2- T.C. kimlik no’lu nüfus cüzdanı fotokopisi,

3- En son öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi, (İlçe Müftülüğü tarafından diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı görülerek tasdikli fotokopisi alınıp aslı adaya iade edilecektir.)

4- 2016 yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi,

5- Varsa hafızlık belgesi aslı ve fotokopisi, (İlçe Müftülüğü tarafından aslı görülerek tasdikli fotokopisi alınıp aslı adaya iade edilecektir.)

6- 4-6 yaş grubuna başvuracaklar için, yukarıdaki belgeler dışında ayrıca; a-İlahiyat + Pedagojik Formasyon (Din K.A.B. Öğretmenliği- İ.H.L. Meslek Dersleri Öğretmenliği) Belgesi,

b- Çocuk Gelişimi ve Eğitimi sertifikası,

c- İlahiyat, İlahiyat Önlisans veya en az İ.H.L. mezunu olup Çocuk Gelişimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği bölümlerinin her hangi birinden mezun olduğuna dair diploma veya belgenin İlçe Müftülüğü tarafından aslı görülerek tasdikli fotokopisi alınıp aslı adaya geri verilecektir.

7- Vesikalık fotoğraf. (1 adet)

BAŞVURU İŞLEMLERİ

1- Başvuru yapmak isteyenler en geç 30/08/2017 Çarşamba günü mesai bitimine kadar istenilen belgelerle birlikte görev almak istedikleri yalnızca bir ilçe müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir. Birden fazla ilçe müftülüğüne müracaat edenlerin (sınavı kazansalar dahi) müracaatları geçersiz sayılacaktır.

2- Belgeleri eksik olan adayların müracaatları kabul edilmeyecektir.

3- Adaylar Yüzüne / Hafızlık / 4-6 yaş grubu kategorilerinden yalnızca birine müracaat edebileceklerdir.

SINAV İŞLEMLERİ

1- Sınava girmeye hak kazanan adayların sınav tarihi ve yeri, başvuruların tamamlanmasından sonra İlimiz Müftülüğü internet sitesinde http://istanbul.diyanet.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

2- Adaylar, sınava gelirken T.C kimlik no’lu kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) ve İl Müftülüğü internet sitesinden alacakları sınava giriş belgesini yanlarında bulunduracaklardır.

3- İlan edilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş sayılacak ve adaya ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

SINAV SONUÇLARI VE YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ

1- Sınav sonuçları İl Müftülüğümüzün http://istanbul.diyanet.gov.tr adresinden ilan edilecektir, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

2- Sözlü sınavda 70 (yetmiş) ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaktır.

3- Sınavda başarılı olanlar arasında sözlü sınavı en yüksek olandan başlamak üzere başarı listesi hazırlanacak, ihtiyaç kadar asıl, diğerleri de yedek olarak belirlenecektir.

4- Puanların eşit olması halinde sıralama 2016 yılı KPSS (DHBT) puanı yüksek olana, bu puanın da eşit olması halinde, hafızlık ve öğrenim durumuna göre yapılacaktır.

5- Asıl olarak ilan edilenler “Sınav Sonuç Belgesi” ve gerekli diğer belgelerle birlikte başvuru yapılan ilçe müftülüğüne en kısa süre içinde müracaat ederek görevlendirme işlemleri yapılacaktır.

6- Asıl adayların görevlendirme işlemleri tamamlandıktan soma, sınav için müracaat ettiği ilçede 2017-2018 eğitim öğretim yılı tamamlanıncaya kadar ihtiyaç olması durumunda sözlü sınavda başarılı olan yedek adaylar sırayla görevlendirilebilecektir.

7- Yerleştirmeye hak kazandıktan sonra kendilerine teklif edilen görev yerini kabul etmeyen adaylar görevlendirme haklarını kaybedeceklerdir.

DİĞER HUSUSLAR

1- Sınav işlemleri süresince adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir.

2- Sınav ve görevlendirme sürecinde İl Müftülüğümüzün internet sitesinde yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır.

3- Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi olarak görevlendirilenler, 5510 sayılı Sosyal Güvenlik Kanunu hükümlerine göre çalıştırılacaklardır.

SINAV KONULARI

1- Kur’an-ı Kerim

2- Temel İlmihal Bilgisi

3- Pedagojik Formasyon Bilgisi

İlk Müracaat Tarihi :16/08/2017
Son Müracaat Tarihi :30/08/2017

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


demet demet 27.06.2018

S.a ben ismailağa fatih yatılı kuran kursunu yaklaşık olarak 4 sene önce bitirdim ancak kursu bitirdiğime dair herhangi bir belgem bulunmamaktadır.Bu şekilde bir camide eğitim verebilir miyim beni bilgilendirirseniz çok sevinirim,hayırlı günler...

yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık