Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler

Geçici Kur'an Kursu Öğreticisi Alım İlanı

Samsun İl Müftülüğü Geçici Yaz Kur'an Kursu Öğreticisi Alacak.

Geçici Kur'an Kursu Öğreticisi Alım İlanı
  • 06 Mayıs 2018, Pazar 13:06

T.C. SAMSUN VALİLİĞİ

İl Müftülüğü

Sayı :40109537-903- 1969--

Konu :Geçici Kur'an Kursu Öğreticisi Alımı.
DUYURU
ilgi :a) Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği.
b) Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer değiştirme Yönetmeliğinin 10. Maddesi.
c) Diyanet İşleri Başkanlığı Kur'an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar İle Öğrenci Yurt ve Pansiyonlari yönergesi.
d) Diyanet İşleri Başkanlığının 28.04.2016 tarihli ve E-23263 sayılı yazısı.
e) Diyanet İşleri Başkanlığının 18.05.2017 tarihli ve E-35458 sayılı yazısı.

İlçe Müftülükleri tarafından açılacak olan 2018 yılı Yaz Kur'an Kurslarında (Cami, Kur'an Kursu veya uygun görülen diğer yerler) ek ders ücreti karşılığı görevlendirilmek üzere Geçici Kur'an Kursu Öğreticisi sınavı yapılacaktır.

SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR
1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
2- Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki "Ortak Nitelik" şartını taşımak,
3- En az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak,
4- 2016 Yılı KPSS (DHBT) puanına sahip kişiler arasından , 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında ek ders  ücreti karşılığında geçici olarak görevlendirilen öğreticiler ile 2017 yılı yaz Kur'an Kurslarında görevlendirilen kişiler yeni bir sınava tabi tutulmaksızın 2018 yılı yaz tatili döneminde görevlendirilebileceklerdir,
5- 2016 yılı KPSS (DHBT) puanına sahip olmak.
6- Kur'an Kursu Öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak,
7- 04-06 yaş grubu öğrencilere yönelik din eğitimi verecek öğreticiler için; Başkanlığımızca yapılan 04-06 yaş Hizmet İçi Eğitim Semineri'ne katılmış olmak veya 04-06 yaş Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile ilgili diplomaya ya da bu alanla ilgili en az 296 saatlik sertifikaya sahip olmak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLI BELGELER
1 - Fotoğraflı İş Talep Formu (İlçe Müftülüklerinden temin edilecek.)
2 - T.C. kimlik nolu nüfus cüzdanı fotokopisi,
3 - En son öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi, (İlçe Müftülüğü tarafından diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı görülerek tasdikli fotokopisi alınıp aslı adaya iade edilecektir.)
4 - 2016 yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi,
5 - Varsa hafızlık belgesi aslı ve fotokopisi, (İlçe Müftülüğü tarafından aslı görülerek tasdikli fotokopisi alınıp aslı adaya iade edilecektir.) 6- 04-06 yaş grubu öğrencilere yönelik din eğitimi verecek öğreticiler için 296 saatlik sertifika,

BAŞVURU İŞLEMLERİ
1- Başvuru yapmak isteyenler 03 Mayıs 2018 - 09 Mayıs 2018 tarihleri arasında mesai bitimine kadar istenilen belgelerle birlikte görev almak istedikleri yalnızca bir ilçe müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir. Birden fazla ilçe müftülüğüne müracaat edenlerin (sınavı kazansalar dahi) müracaatları geçersiz sayılacaktır.
2- Belgeleri eksik olan adayların müracaatları kabul edilmeyecektir.

SINAV İŞLEMLERI
I- Sınava girmeye hak kazanan adayların sınav yerleri, başvuruların tamamlanmasından sonra Ilimiz maftoulgtı internet sitesinde http://www.samsun.divanet.gov.tr adresinde ilan edilecektir.
2- Adaylar, sınava gelirken T.0 kimlik No'lu kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır.
3- Ilan edilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş sayılacak ve adaya ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

SINAV SONUÇLARI VE YERLEŞTIRME IŞLEMLERİ
1- Sınav sonuçlan Il Müftülüğilmtızfin http://wmv.samsun.divanet.govir adresinden ilan edilecektir, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
2- Sözlü sınavda 70 (yetmiş) ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaktır.
3- Sınavda başarılı olanlar arasında sözlü sınavı en yüksek olandan başlamak üzere başarı listesi hazırlanacak, ihtiyaç kadar asıl, diğerleri de yedek olarak belirlenecektir.
4- Puanların eşit olması halinde sıralama 2016 yılı KPSS (DHBT) puanı yüksek olana, bu puanın da eşit olması halinde, hafızlık ve öğrenim durumuna göre yapılacaktır.
5- Asıl adayların görevlendirme işlemleri tamamlandıktan sonra, sınav için müracaat ettiği ilçede ihtiyaç olması durumunda sözlü sınavda başarılı olan yedek adaylar sırayla görevlendirilebilecektir.
6 Yerleştirmeye hak kazandıktan sonra kendilerine teklif edilen görev yerini kabul etmeyen adaylar görevlendirme haklarını kaybedeceklerdir.
7- Güvenlik soruşturması ve arsiv araştırması sonucunda kaydı bulunanların görevleriyle ilisiği kesilecektir.

DIĞER HUSUSLAR
I- Sınav işlemleri süresince adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir.
2- Sınav ve görevlendirme sürecinde il Müftülüğümüzlın internet sitesinde yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır.
3- Geçici Kur'an Kursu Oğreticisi olarak görevlendirilenler, 5510 sayılı Sosyal Güvenlik Kanunu hükümlerine göre çalıştırılacaklardır.

DEĞERLENDİRME

I- Diyanet Işleri Başkanlığının geçici öğrencileri değerlendirme kriterlerine göre yapılacaktır.

İlk Müracaat Tarihi Son Müracaat Tarihi
SINAV YERİ VE TARİHİ :03.05.2018 :09.05.2018 
Sınav Tarihi :14.05.2018 tarihinde ve devam eden günlerde. Sınav Yeri ve Saati :Sınav yerleri İl müfttimş Web sayfasında ilan edilecektir.

Veysel ÇAKI İl Müftüsü

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

 

Resmi Gazetede yayımlanan 2018/296 Karar Sayısı ile Adıyaman İl Müftülüğüne atandı.


HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık