Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler

Geçici Yaz Kur’an Kursu Öğretici Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı Adıyaman İl ve İlçe Müftülükleri tarafından açılacak olan 2018 yılı Yaz Kur’an Kurslarında (Cami, Kur’an Kursu veya uygun görülen diğer yerler ) ve yatılı hafızlık eğitimi verilecek yerlerde ihtiyaç durumunda ek ders ücreti karşılığı görevlendirilmek üzere; Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi sınavı yapılacaktır.

Geçici Yaz Kur’an Kursu Öğretici Alımı
  • 09 Mayıs 2018, Çarşamba 22:41

ADIYAMAN VALİLİĞİ

İl Müftülüğü

Sayı : 53286069-902.03-974 09 /05/2018

Konu : 2018 yılı Geçici Yaz Kur’an Kursu

Öğretici Alımı

DUYURU

İlgi a) Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmenliği.

b)Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 10. Maddesi.

c)Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar ile Öğrenci Yurt vePansiyonları yönergesi.

d)Diyanet İşleri Başkanlığının 28.04.2016 tarihli ve E-23263 sayılı yazısı.

İl ve İlçe Müftülüklerimiz tarafından açılacak olan 2018 yılı Yaz Kur’an Kurslarında (Cami, Kur’an Kursu veya uygun görülen diğer yerler ) ve yatılı hafızlık eğitimi verilecek yerlerde ihtiyaç durumunda ek ders ücreti karşılığı görevlendirilmek üzere; Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi sınavı yapılacaktır.

A- SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

1.657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesinde aranan genel ve özel şartları taşımak.

2.Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki “Ortak Nitelik” şartını taşımak.

3.En az İmam-Hatip Lisesi Mezunu veya üstü dini öğrenim düzeyine sahip olmak

4.Kur’an Kursu Öğreticiliğini yapmaya mani bir engeli bulunmamak.

5.Kur’an Kursu Öğreticiliğini yapmak için Sabıka kaydı bulunmamak.

6.2016 yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 ve üzeri puan almış olmak.

7.Çelikhan, Gerger, Samsat, Sincik ve Tut İlçelerimiz için, şayet ihtiyacı karşılayacak kadar 2016 yılı KPSS(DHBT) sınavından 60 ve üzeri puanı alan müracaatçı olmaması halinde, 2016 yılı KPSS (DHBT)sınavından 60’ın altında puan alanlarında müracaatları kabul edilecektir.

8.Hafızlık Sınıfları için hafızlık belgesi olanlar müracaat edebileceklerdir.

9.4-6 yaş grubu öğrencilere yönelik öğreticiler için Başkanlıkça yapılan 04-06 yaş Hizmet içi Eğitimi Seminerine Katılmış olmak veya 04-06 yaş Gelişimi ve Eğitimi İle ilgili (296 Saatlik) Sertifika Belgesine sahip olmak.

10.Kız Kur’an Kursları için Bayan Öğretici ve Erkek Kur’an Kursları için Erkek Öğretici alınacaktır.

11.Diyanet İşleri Başkanlığından herhangi bir talimatın gelmesi halinde Diyanet İşleri Başkanlığının talimatı geçerli olacaktır.

12.Terör örgütlerinde veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin Milli Güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı tespit edilenler görevlendirilmeleri yapılsa bile görevlendirilmeleri iptal edilecektir. Ayrıca haklarında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

B- BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Dilekçe

2- Nüfus cüzdanı fotokopisi, (Aslını Göstermek şartıyla)

3- En son öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi (diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı görüldükten sonra adaya iade edilecektir.)

4- 2016 Yılı KPSS (DHBT) ve KPSS sonuç belgeleri,

5- Varsa hafızlık belgesi aslı ve fotokopisi. (Müftülük tarafından fotokopisi alınıp aslı görüldükten sonra adaya iade edilecektir.)

6- Adaylar ikamet ettikleri yerdeki Müftülüklere gerekli evraklarla birlikte başvuracaklardır.

7- Sınav İlimiz Müftülüğünde yapılacaktır.

8- Geçici Öğreticiliğe müracaat edenler sabıka kaydı belgesini başvurdukları tarih itibarıyla getireceklerdir.

9- Askerlik durumu ve başvuru yapılan unvanda görev yapmaya mani bir özrü bulunmadığına ilişkin yazılı beyanı,

10- 4-6 yaş grupları için Sertifika belgesi (19.01.2017 tarihinden önce alınan Sertifikalar geçerlidir.)

C- BAŞVURU İŞLEMLERİ

1- Başvuru yapmak isteyenler 09/05/2018 tarihinden itibaren en geç 21/05 /2018 pazartesi günü mesai bitimine kadar istenen belgelerle birlikte bulundukları yerdeki Müftülüklere şahsen müracaat edeceklerdir

2- Belgeleri eksik olan adayların müracaatları kabul edilmeyecektir.

3- Hangi öğrenim belgesi ile 2016 yılı KPSS (DHBT) sınava girmiş ise o belgeyi ibraz etmek zorundadır

Ç- SINAV İŞLEMLERİ

1- Sınav 28/05/2018 tarihinde (pazartesi Günü) Saat 09:00’da İlimiz Müftülüğünde yapılacaktır. Ancak aynı gün bitmemesi halinde bir sonraki gün sınav yapılacaktır.

2- Adaylar, sınava gelirken T.C kimlik No’lu kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır.

3- İlan edilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş sayılacak ve adaya ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

D- SINAV SONUÇLARI VE YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ

1- Sınav sonuçlan, sınavların bitimi ve işlemlerin tamamlanmasından sonra İlimiz Müftülüğü İnternet Sitesinden ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

2- Sözlü sınav ortalaması 70 (yetmiş) ve üzeri olanlar başarılı sayılacaktır.

3- Sınavda başarılı olanlar arasında ortalaması en yüksek olandan başlamak üzere başarı listesi hazırlanarak ihtiyaç kadar alınacaktır. Diğerleri de yedek olarak belirlenecektir. İhtiyaç halinde yedeklerden sıra ile alınacaktır. Bu başarı listesi yaz Kur’an Kursları için geçerli olacaktır.(Hafızlık Eğitiminin verildiği sınıflar Hariç)

4- Puanların eşit olması halinde sıralama öğrenim durumuna göre, bunun eşit olması halinde, Hafızlık durumuna göre ve bununda eşit olması halinde 2016 yılı KPSS (DHBT) puanı yüksek olana bakılarak görevlendirme yapılacaktır.

5- İhtiyaç olması halinde Hafızlık Sınıflarına görevlendirme yapılacaktır.

6- Yerleştirmeye hak kazandıktan sonra kendilerine teklif edilen görev yerini kabul etmeyen adaylar görevlendirme haklarını kaybedeceklerdir.

E-DİĞER HUSUSLAR

1- Sınav işlemleri süresince adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir.

2- Sınav ve görevlendirme sürecinde İl Müftülüğümüzün internet sitesinde yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır.

3- 2017-2018 eğitim öğretim sürecinin sonuna kadar görev alanlar yeni bir sınava tabi tutulmaksızın yaz kuran kursunda görevlendirilecektir. Görev almak isteyenler, dilekçe ile başvuru yapacaklardır.

(İMZA)

M.Ali ÖZTÜRKÇÜ

İl Müftüsü

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ 

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık