ayyıldız vekaletle kurban kampanyası
ayyıldız bir hafızın oldun

Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler

Isparta İl Müftüsü Bayram ŞAHİN Görevine Başladı

Kocaeli İl Müftü Yardımcısı iken 04.05.2018 tarihli ve 2018/296 sayılı kararname ile İlimiz Müftüsü olarak atanan Sayın Bayram ŞAHİN 14.05.2018 tarihinde İl Müftülüğü görevine başladı.

Isparta İl Müftüsü Bayram ŞAHİN Görevine Başladı
  • 19 Mayıs 2018, Cumartesi 12:08

Kocaeli İl Müftü Yardımcısı iken 04.05.2018 tarihli ve 2018/296 sayılı kararname ile İlimiz Müftüsü olarak atanan Sayın Bayram ŞAHİN 14.05.2018 tarihinde İl Müftülüğü görevine başladı.

Isparta İl Müftüsü Bayram Şahin'i Tanıyalım

01.01.1959 tarihinde Trabzon-Çaykara Çambaşı Köyünde dünyaya gelmiştir.

İlköğrenimini Çambaşı Köyü İlkokulunda tamamlamıştır.

Hafızlığını babasından yapmıştır.

Bir süre medrese usulü Arapça okumuştur.

Orta öğrenimini Giresun İmam-Hatip Lisesinden 1976-1977 öğretim yılında mezun olarak tamamlamıştır.

Aynı yıl kısa bir süre Rize ili Ardeşen ilçesi Merkez Camii İmam-Hatipliği görevinde bulunmuştur.

1977 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazanmış ve 1981 yılında mezun olmuştur.

Son bir yıl Üsküdar ilçesi Örnek Mahallesi Esatpaşa Çiftliği Camii İmam-Hatipliği görevini sürdürmüştür.

1981 yılında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Aydın Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği görevine atanmıştır.

1989 yılına kadar Aydın Lisesi, Aydın İmam-Hatip Lisesi, Atça Lisesi, Nazilli İmam-Hatip Lisesi, İstanbul Kartal Ticaret Lisesi, Pendik İmam-Hatip Liselerinde meslek dersleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak çalışmıştır.

8 yıl öğretmenlik yapmıştır.

1989 yılında Diyanet İşleri Başkanlığının açtığı yazılı ve sözlü müftülük imtihanını kazanarak Antalya Diyanet Eğitim Merkezinde düzenlenen altı aylık seminerin ardından Hakkari ili Yüksekova ilçesi ilçe müftülüğüne müftü olarak tayin olmuştur.

1989-1993 yılları arası bölgenin en zor şartlarında görevini sürdürmüştür.

Aynı yıl Rize Hemşin müftülüğüne naklen atanmıştır.

Adı geçen ilçede dört ay görev yaptıktan sonra 1993/1999 yılları arasında Almanya Frankfurt Başkonsolosluğu sorumluluk bölgesinde yurtdışı görevinde bulunmuştur.

Kısa bir süre Hemşin vaizliği görevinin ardından Kırklareli-Pehlivanköy İlçesine müftü olarak naklen atanmıştır.

Pehlivanköy’de de yedi yıl müftülük görevinde bulunmuştur. 

20.07.2006 tarihinden itibaren Almanya Stuttgart Başkonsolosluğu bölgesindeki Sindelfingen Ulu Camii Din Görevlisi olarak göreve başlamıştır.

Stuttgart Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşeliğinin uzun süre münhal kalmasından dolayı, Diyanet İşleri Başkanlığıın onayı ile yeni ataşe tayin olana kadar 14 ay boyunca Din Hizmetleri Ataşeliği görevini vekâleten sürdürmüştür.

06.09.2012 tarihinde Çerkezköy Müftüsü olarak tayin olmuştur.

08.04.2013 tarihinden itibaren Kocaeli İl Müftü Yardımcısı olarak görevini sürdürmekte iken Resmi Gazetede yayımlanan 2018/296 Karar Sayısı ile Isparta İl Müftülüğüne atandı. 

Evli ve dört çocuk babasıdır.

İyi derecede Arapça, orta derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık