Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler

Müftülük 160 Kur\'an Kursu Öğreticisi Alacak

​DİYANET HABER- İl Müftülüğüne bağlı İlçe Müftülüklerinde açılacak olan 2016-2017 yılı eğitim-öğretim 2. Dönem Kur’an Kurslarında ek ders ücreti karşılığında, görev almak istediği ilçeye müracaat edenler arasında İlimiz Müftülüğünce “Kur’an Kursu Geçici Öğreticisi” sınavı yapılacaktır.

Müftülük 160 Kur\'an Kursu Öğreticisi Alacak
 • 02 Ocak 2017, Pazartesi 16:39

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

Van İl Müftülüğüne bağlı İlçe Müftülüklerinde açılacak olan 2016-2017 yılı eğitim-öğretim 2. Dönem Kur’an Kurslarında ek ders ücreti karşılığında, görev almak istediği ilçeye müracaat edenler arasında İlimiz Müftülüğünce “Kur’an Kursu Geçici Öğreticisi” sınavı yapılacaktır.

 

A-SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde aranan genel ve özel şartları taşıyor olmak,
 2. Diyanet İşleri Başkanlığı atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5. Maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak.
 3. En az İmam Hatip Lisesi mezunu veya üstü dini öğrenim düzeyine sahip olmak, 4- Kur’an Kursu Öğreticiliği yapmaya engeli bulunmamak,
 4. 2016 yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 ve yukarı puan almış
 5. DHBT den 60 ve üzeri puan alanlardan yeterli sayıda başvuru olmaması halinde, 60’ın altında puanı olanlar sınava alınabileceklerdir.
 • BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
 1. Dilekçe
 2. kimlik nolu nüfus cüzdanı fotokopisi
 3. DHBT sınavına katıldığı diploma fotokopisi
 4. 2016 yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi
 5. Varsa Hafızlık belgesi.
 • BAŞVURU, SINAV, GÖREVLENDİRME VE DİĞER HUSUSLAR
 1. Başvuru yapmak isteyenler en geç 13/01/2017 Cuma günü mesai bitimine kadar istenen belgelerle birlikte görev almak istedikleri yalnızca bir ilçe müftülüğüne müracaat edeceklerdir. Birden fazla İlçe Müftülüğüne müracaat edenlerin müracaatları (sınavı kazansalar dahi) geçersiz sayılacaktır.
 2. Belgeleri eksik olanların kayıt ve müracaatları kabul
 3. Belirtilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş olacaktır.
 4. Adaylar sınava gelirken kimlik belgelerini yanında bulunduracaklardır. Kimlik belgesini yanında getirmeyenler kesinlikle sınava alınmayacaktır.
 5. Mülakatta başarılı sayılmak için en az 70 puan alınması şarttır.
 6. Sınav sonuçları başarı sırasına görev diyanet.gov.tr internet adresinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 7. Başarı sıralaması Hafız+İlahiyat mezunu olanlar, Hafız+ilahiyat Önlisans mezunu olanlara, Hafız+İmam-Hatip Lisesi mezunu olanlar öncelik verilmek suretiyle yapılacaktır.
 8. Görevlendirmeler mülakatta en yüksek puan alandan başlamak suretiyle yapılacak olup, puanların eşit olması halinde sırayla KPSS (DHBT) puanı yüksek olana, hafız olana, eğitim düzeyi yüksek olana, doğum tarihi önce olana öncelik
 9. Sınav işlemleri süresince adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevle ilişiği
 10. Her adayın müracaat etmiş olduğu ilçeye göre sınava katılacak olup başarı sıralaması müracaat etmiş olduğu ilçeye göre
 11. Sınav, Kur’an-ı Kerim, Fıkıh, İtikat ve Siyer konularından yapılacaktır.
 12. Sınav ve görevlendirme süresince İl Müftülüğümüz internet sitesinden yapılacak olan tüm duyurular tebligat sayılacaktır.
 13. Yedekte kalanlar müracaat ettiği ilçe müftülüğünde daha sonra açılacak veya ihtiyaç duyulacak kurslara yerleştirilebileceklerdir.
 14. Sınav tarihi 17/01/2017 Salı günü Saat 08:30’da Yukarı Norşin Cami Okuma salonunda yapılacaktır.

VAN İL MÜFTÜLÜĞÜ

 

VAN İLİNE BAĞLI İLÇE MÜFTÜLÜKLERİNDE 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM İÇİN İHTİYAÇ DUYULAN GEÇİCİ KUR’AN KURSU ÖĞRETİCİ SAYISI

  

SIRA NO

İLÇE ADI

BAY

BAYAN

TOPLAM

1

BAHÇESARAY

 

4

4

2

BAŞKALE

3

11

14

3

ÇALDIRAN

7

11

18

4

ÇATAK

3

7

10

5

ERCİŞ

1

6

7

6

GEVAŞ

 

9

9

7

GÜRPINAR

 

13

13

8

MURADİYE

1

25

26

9

ÖZALP

3

51

54

10

SARAY

 

5

5

TOPLAM

18

142

160

 

 

DİYANETliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Editör:

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık