Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler

Vekil Alımı için Sözlü Sınav İlanı

DİYANET HABER-İstanbul İl Müftülüğü toplamda 52 vekil İmam-Hatip veya Müezzin-Kayyım sınav ilanına çıktı. Aralık ayı sınav ilanında 52 vekil imam ve müezzin alımı yapacağını duyurdu. İşte ayrıntılar

Vekil Alımı için Sözlü Sınav İlanı
  • 07 Aralık 2016, Çarşamba 17:37

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

İstanbul İl Müftülüğü toplamda 52 vekil İmam-Hatip veya Müezzin-Kayyım sınav ilanına çıktı. Aralık ayı sınav ilanında 52 vekil imam ve müezzin alımı yapacağını duyurdu. İşte ayrıntılar

İlimiz ilçe müftülüklerinde İmam-Hatip veya Müezzin-Kayyım olarak görev yapmakta iken askerlik, aylıksız izinli, yurtdışı görevlendirme, geçici görevlendirme vb. nedenlerle görevden ayrılan cami görevlilerinin yerine ek listede yazılı bulunan kadrolara ilgi kanun ve yönetmelikler uyarınca yarışma sınavı ile açıktan Vekil İmam-Hatip ve Vekil Müezzin-Kayyım ataması yapılacaktır.

A- SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR
1- 657 sayılı Devlet M emurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2- Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki “Ortak Nitelik” şartını taşımak.
3- Vekil İmam-Hatiplik için en az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak.
4- Vekil Müezzin-Kayyımlık için hafız olup, lise veya dengi okul mezunu olmak.
5- 2014 yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 (altmış) ve üzeri puan almış olmak.
6- İmam Hatiplik veya M üezzin Kayyımlık yapmaya mani bir engeli bulunmamak.
7- Başkanlığımız bünyesinde halen Vekil İmam-Hatip, Vekil M üezzin-Kayyım veya sözleşmeli pozisyonda çalışıyor olmamak.

B- BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
1- Ek-1 form dilekçe (İl Müftülüğünden temin edilecek.)
2- 2014 Yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi.
3- Vesikalık fotoğraf. (1 adet)

C- BAŞVURU İŞLEMLERİ
1- Başvuru yapmak isteyenler, ilanda belirtilen camilerden sadece biri için müracaat edebileceklerdir.
2- Belgeleri eksik olan adayların müracaatları kabul edilmeyecektir.
3- Müracaatlar en geç 21/12/2016 Çarşamba günü saat 17:00’a kadar istenen belgelerle birlikte şahsen yapılacak, belirtilen tarih ve saatten sonra müracaatlar kabul edilmeyecektir

D)- SINAV İŞLEMLERİ
1- Adaylar, sınava gelirken İstanbul Müftülüğününhttp://istanbul.divanet.gov.tr adresinden alacakları Sınav Giriş Belgesi ile_T.C kimlik no’lu kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır.
2- İlan edilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş sayılacak ve adaya ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

E- SINAV SONUÇLARI VE ATAM A İŞLEMLERİ
1- Sınav sonuçları, sınavların bitimi ve işlemlerin tamamlanmasının ardından İl Müftülüğümüzün lıttn://istanbul.divanet.gov.tr adresinden ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
2- Sözlü sınavda 70 (yetmiş) ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaktır.
3- Başarılı sayılanlardan en yüksek puan alan müracaat ettiği caminin Vekil İmam-Hatip veya Vekil Müezzin-Kayyım kadrosuna ataması yapılacaktır.
4- Puanların eşit olması halinde sıralama 2 0 14 yılı KPSS (DHBT) puanı yüksek olana, bu puanın da eşit olması halinde, hafızlık ve öğrenim durumuna göre yapılacaktır.

F- SINAVI KAZANANLARDAN İSTENECEK BELGELER
1- T.C. kimlik nolu nüfus cüzdanı fotokopisi.
2- En son öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi.
3- Varsa hafızlık belgesi aslı ve fotokopisi.
4- Askerlik belgesi
5- Adli sicil kaydı

G- DİĞER HUSUSLAR
1- Sınav işlemleri süresince adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi atama yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir.
2- Sınav ve atama sürecinde İl Müftülüğümüzün internet sitesinde yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır. Ayrıca bildirim yapılmayacaktır.
3- Bu sınav, sadece ek listede ilan edilen cami kadroları içindir.

İlk Müracaat tarihi : 07.12.2016
 Son Müracaat tarihi : 21.12.2016


Sınav Yeri ve Tarihi : Demirtaş Mh. Fetva Yokuşu Sk. No:36 Fatih adresinde bulunan İl Müftülüğümüzde 27.12.2016 tarihinde saat: 09.00’da başlayacaktır.  Müracaatların çok olması halinde müteakip günlerde de devam edecektir.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Editör:

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık