Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler

Yaz K.K.Ö Alım İlanı

AYDIN İl Müftülüğüne bağlı Kur'an Kurslarında 2018 yılı İlçe Müftülüklerine bağlı Yaz Kur'an Kurslarında, ek ders ücreti karşılığı görevlendirme yapılacak.

Yaz K.K.Ö Alım İlanı
  • 28 Nisan 2018, Cumartesi 11:52

AYDIN İl Müftülüğü Duyuru; 

Müftülüğümüze bağlı Kur'an Kurslannda 2018 yılı İlimiz İlçe Müftülüklerine bağlı Yaz Kur'an Kurslarında, ek ders ücreti karşılığı görevlendirilmek üzere, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ve Sınav Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ile birlikte 09/09/2016 tarih ve 94013213-900-E.44009 sayılı yazıları gereği 2016 KPSS (DHBT) puan sırası esas alınarak İlçe bazında öğretici ihtiyacı sayısının iki katına kadar İl Müftülüğünce yapılacak sözlü sınava çağırılacak adaylar arasından sınav sonucu başarı sırasına göre "Geçici Kur'an Kursu Öğreticisi ve ihtiyaç duyulması halinde Geçici 04-06 Yaş Kur'an Kursu Öğreticisi" görevlendirmesi yapılacaktır.

A-SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR:

1-657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48/A Maddesinde aranan genel ve özel şartları taşıyor olmak,
2-Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5, maddesinin (b) bendinde belirtilen "Ortak Nitelik" şartını taşımak,
3-İmam Hatip Lisesi mezunu veya üstü dini öğrenim düzeyine sahip olmak,
4-Kur'an Kursu öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak,
5-2016 yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 ve yukarı puan almış olmak. Şayet İlçe Müftülüğünün öğretici ihtiyacı, 2016 yılı KPSS (DHBT)' den 60 ve üzeri puan alan adaylardan karşılanmaması veya müracaatçı olmaması halinde 2016 KPSS (DHBT) ye girmiş olmak.
6-04-06 yaş grubu öğrencilere yönelik görevlendirilecek öğreticiler için;
2016 KPSS (DHBT) girmiş olmak ve 04-06 yaş çocuk gelişimi ve eğitimi ile ilgili diplomaya veya bu alanla ilgili en az 296 saatlik sertifikaya sahip olmak.(İlçemizde 04-06 yaş Kur'an Kursu yoksa bu alanla ilgili müracaatlar kabul edilmeyecektir.) 7-Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen oluşum ile irtibatı tespit edilenler sınavı kazansalar bile görevlendirme yapılmayacağı gibi hiçbir hak iddia edemeyeceklerdir. Ayrıca haklarında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

B- BAŞVURU, SINAV VE DIĞER HUSUSLAR

a) Başvuru İçin Gerekli Belgeler:

1 -Dilekçe,
2-T.C. kimlik No'lu nüfus cüzdanı fotokopisi,
3-En son öğrenim durumunu gösterir mezuniyet belgesi veya diploma,
4-Sabıka Kaydı. (Resmi Kurum için)
5-2016 yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi,
6-Varsa hafızhk belgesi,

b) Başvuru işlemleri:
1-Sınav 10/05/2018 Perşembe günü yapılacaktır.(Sınav tarihi ile ilgili Başkanlığımızdan herhangi bir talimat gelmesi durumunda belirtilen tarih değiştirilebilecektir.)
2-İlçeler 25/04/2018 tarihi itibariyle sınav duyurusunu ilan edecekler. Geçici öğretici görevlendirilmek üzere ihtiyaç fazlası müracaatın olması durumunda KPSS (DHBT) puanı en yüksek olandan başlamak kaydıyla ihtiyacın 2 (iki)katına kadar müracaatçı mülakata tabi tutulacaktır.
3-2017 yılı Eylül ayında, İl Müftülüğümüzce yapılan fahri öğreticilik sınavında başarılı olmuş veya ilçelerde görev almış ve göreve devam edenler ilan edilen bu sınava girmeden görev alabileceklerdir.
4-04-06 yaş grubu öğrencilere yönelik görevlendirilecek olan öğreticilerden 2016-KPSS (DHBT) sınavında yüksek puana sahip 2 kişinin başvurusu kabul edilerek İl Müftülüğüne gönderilecektir.
5-Başvuru yapmak isteyenler en geç 08/05/2018 Salı günü mesai bitimine kadar istenen belgelerle birlikte görev almak istedikleri ilçe müftülüğüne bizzat müracaat edeceklerdir.
6-İlçe Müftülükleri müracaatçıların isim, soy isim, T.C. Kimlik no ve telefon bilgilerini içerir listeyi 08/05/2018 Salı mesai bitimine kadar İl Müftülüğümüze faks ve e-mail yoluyla göndermeleri gerekmektedir.
7-Birden fazla ilçe Müftülüğüne müracaat edenlerin sayılacaktır.
8- Müracaatlann sona ermesinden sonra adayın görev kesinlikle kabul edilmeyecektir.

c) Sınav işlemleri:

1- 2016 KPSS (DHBT) puan sırasına göre çağınlacak
2-mülracaatların (sınavı kazansalar dahi) geçersiz almak istediği ilçe ile ilgili değişiklik talepleri son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, puanı eşit olan adayların tamamı sözlü sınava çağırılacaktır.
3-Sınav 10/05/2018 Perşembe ailnii, saat 09:00'da Aydın il Miiftiiliffinde rapilacaktir.
4-Belgeleri eksik olanlar ile faks ve mail yoluyla yapılan kayıt ve müracaatlar kabul edilmeyecektir.
5- Belirtilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş olacaktır.
6-Adaylar sınava gelirken kimlik belgelerini yanında bulunduracaklardır. Kimlik belgesini yanında getirmeyenler kesinlikle sınava alınmayacaktır.
7-Mülakatta başarılı sayılmak için en az 70 puan alınması şart olup, söz konusu puan, komisyon üyelerinin verdiği puanların ortalaması baz alınarak hesaplanacaktır.
8-Görevlendirmeler, mülakatta en yüksek puan alandan başlamak suretiyle yapılacak olup, puanların eşit olması halinde sırayla KPSS (DHBT) puanı yüksek olana, hafız olana, eğitim düzeyi yüksek olana, doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.
9-Sınav işlemleri esnasında gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir.
10-Her adayın başarı sıralaması müracaat etmiş olduğu ilçeye göre belirlenecektir.
11-Sınav sonuçları başarı sırasına göre (70 ve üzeri puan alanlar)
12-www.aydinmuftulugu.gov.tr internet adresinde ilçe sıralamasına göre ilan edilecek olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
13-Sınav ve görevlendirme süresince Il Müftülüğümüz internet sitesinde yapılacak olan tüm duyumlar tebligat sayılacaktır.
14- Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, sınav sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde ıslak imzalı ve yazılı olarak T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imzası ve adresi yazılı dilekçe ile il müftülüğüne yapılacaktır. İtirazIar en fazla 15 (on beş) gün içerisinde incelenerek karara bağlamp adaya bilgi verilecektir. Zamanında ve usulüne uygun yapılmayan dilekçeler ile e-mail ve faksla yapılan itirazlar dikkate almmayacaktır.

D-SINAV KONULARI
1-Kuran-ı Kerim (Ezber, yüzüne tecvit ve meal)
2-Dini Bilgiler (itikat, ibadet, siyer ve ahlak konuları)
3-Hitabet 4-04-06 yaş grubu özel alan bilgii (ilgili kursta görev yapacaklar için.)

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık