Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler

Yaz Kurslarında Görev Almak İsteyenlere Duyuru

Niğde İli ve İlçe Müftülüklerine bağlı, Merkez, Kasaba ve Köy Camileri ile Kur’an kurslarımızda 2016 yılı Yaz Kur’an kursları süresince görev yapmak üzere, yapılacak mülakat sınavı sonucuna göre ek ders ücreti karşılığında bay- bayan geçici öğretici görevlendirilecektir.

Yaz Kurslarında Görev Almak İsteyenlere Duyuru
 • 04 Mayıs 2016, Çarşamba 23:50
Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

İlimiz ve İlçe Müftülüklerine bağlı, Merkez, Kasaba ve Köy Camileri ile Kur’an kurslarımızda 2016 yılı Yaz Kur’an kursları süresince görev yapmak üzere, yapılacak mülakat sınavı sonucuna göre ek ders ücreti karşılığında bay- bayan geçici öğretici görevlendirilecektir.

 

 • ARANAN ŞARTLAR
 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
 1. Diyanet İşleri Başkanlığının ilgili yönetmeliklerinde ön görülen Din Hizmetleri Sınıfında çalışan personel için aranan “Ortak Nitelik” şartını taşımak.
 1. Kur’an Kursu Öğreticiliği yapmaya engeli
 1. İmam Hatip Lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak,
 1. 2014 yılı KPSS ( DHBT) sınavından 60 ve üzeri puan almış olmak,

 

 • BAŞVURU İŞLEMLERİ VE DEĞERLENDİRME
 1. İsteklilerin 04.2016- 10.05.2016 tarihleri arasında istenen belgelerle birlikte İlimiz Müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir.
 1. Görevlendirmeler mülakatta en yüksek puan alandan başlamak suretiyle yapılacak olup, puanların eşit olması halinde sırayla KPSS ( DHBT) puanı yüksek olana, hafız olana, eğitim düzeyi yüksek olana, doğum tarihi önce olana öncelik
 1. KPSS ( DHBT ) sınavına girmiş fakat 60 ve üzeri puanı olmayanların sınava müracaat etmek istemeleri halinde bunların talepleri kabul edilecek, sınava tabi tutulacak ve başarı listeleri kendi aralarında oluşturulacaktır. Ancak bu grupta sınava girerek başarılı sayılanların görevlendirilmesi Müftülüğümüze müracaat eden KPSS (DHBT) sınavından 60 ve üzeri puanı olan müracaatçının olmaması ya da müracaat olduğu halde yapılacak mülakatta başarılı sayılanların ihtiyacı karşılamaması veya  tercih etmemeleri halinde yapılabilecektir.
 1. 04-06 yaş grubu öğrencilere yönelik din eğitimi verecek öğreticiler için; 04-06 Yaş Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile ilgili diplomaya ya da bu alanla ilgili en az 296 saatlik sertifikaya sahip olmak gerekmektedir.
 1. Bu duyuruda belirtilen şartları taşımayan veya posta yolu ile yapılan müracaatlar ile 05.2016 Salı günü mesai bitiminden sonra yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Şartları taşımadığı halde müracaat edenlerin dilekçeleri dikkate alınmayacak olup, ayrıca bunlara yazılı cevapta verilmeyecektir.
 1. 05.2016 tarihine kadar müracaatta bulunan adaylar için 16.05.2016 Pazartesi günü saat 09.00 da İbrahim Baloğlu Kur’an Kursunda mülakat sınavı yapılacaktır. Sınavın Pazartesi günü bitmemesi halinde Salı günü de devam edilecektir.
 1. Mülakatta başarılı sayılabilmek için en az 70 puan alınması şarttır.
 1. Adaylar sınava gelirken kimlik belgelerini yanında bulunduracaklardır. Kimlik belgesini yanında getirmeyen adaylar kesinlikle sınava alınmayacaktır.
 1. Sınav işlemleri boyunca adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevle ilişiği
 1. Mülakat sonuçları Müftülüğümüz ilan panosu ve internet sitesinden duyurulacak olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 1. Bu sınav için yapılacak müracaatlar ve sınav sonucu oluşturulacak başarı listesi sadece 2016 yılı Yaz Kur’an Kursları dönemi için geçerli olacaktır.
 1. Görevlendirme işlemleri ihtiyaca göre İl veya İlçe Müftülüklerince yapılacaktır.
 1. Görevlendirmesi yapılacak olan öğreticilere yönelik olarak, daha sonra belirlenecek olan gün ve saatte hizmet içi eğitim semineri düzenlenecektir. Seminere katılım zorunlu olacak, katılmayanlara görev

 

 • GEREKLİ BELGELER
 1. Dilekçe (Müftülükten/Müftülük İnternet Sitesinden)
 2. Diploma fotokopisi
 3. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 4. 2014 yılı KPSS ( DHBT ) sonuç belgesi
 5. Hafızlık belgesi fotokopisi (varsa)
 6. 4-6 Yaş Eğitim Sertifikası İlanen

 

 

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Editör:

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık