Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler

518 Ücretli öğretici Alınacak

DİYANET HABER- İlçe Müftülükleri tarafından açılacak olan 20 17-2018 Eğitim Öğretim yılı Kur’an Kurslarında (Cami, Kur’an Kursu veya uygun görülen diğer yerler) ek ders ücreti karşılığı görevlendirilmek üzere Geçici Kur’an Kursu Oğreticisi sınavı yapılacaktır.

518 Ücretli öğretici Alınacak
 • 12 Eylül 2017, Salı 23:14

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr

GEÇİCİ KURAN KURSU ÖĞRETİCİSİ ALIMI İLANI

Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği.

 1. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer değiştirme Yönetmeliğinin 10, Maddesi.
 2. Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar İle Öğrenci Yurt ve Pansiyonları yönergesi.
 3. Diyanet İşleri Başkanlığının 28.04.2016 tarihli ve E-23263 sayılı yazısı.
 4. Diyanet İşleri Başkanlığının 18.05.2017 tarihli ve E-35458 sayılı yazısı.

İlçe Müftülükleri tarafından açılacak olan 20 17-2018 Eğitim Öğretim yılı Kur’an Kurslarında (Cami, Kur’an Kursu veya uygun görülen diğer yerler) ek ders ücreti karşılığı görevlendirilmek üzere Geçici Kur’an Kursu Oğreticisi sınavı yapılacaktır.

SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR l – 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 İnci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

 • Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki

“Ortak Nitelik” şartını taşımak,

 • En az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak,

4-2016 yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 puan almış olmak

 • Kur’an Kursu Oğretİcİlİğİ yapmaya mani bir engeli bulunmamak,
 • 04-06 yaş grubu öğrencilere yönelik din eğitimi verecek öğreticiler için; Başkanlığımızca yapılan 04-06 yaş Hizmet İçi Eğitim Semineri’ne katılmış olmak veya 04-06 yaş Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile ilgili diplomaya ya da bu alanla ilgili en az 296 saatlik seıtifıkaya sahip olmak.

BAŞVURU içiN GEREKLİ BELGELER

I – Fotoğraflı İş Talep Formu (İlçe Müftülüklerinden temin edilecek.)

 • – T.C. kimlik nolu nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • – En son öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi, (İlçe Müftülüğü tarafından diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı görülerek tasdikli fötokopisi alınıp aslı adaya iade edilecektir.) 4 – 2016 yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi,

5 – Varsa hafızlık belgesi aslı ve fotokopisi, (İlçe Müftülüğü tarafından aslı görülerek tasdikli fotokopisi alınıp aslı adava iade edilecektir.)

6- 04-06 yaş grubu öğrencilere yönelik din eğitimi verecek öğreticiler için 296 saatlik seılifika,

BAŞVURU İŞLEMLERİ l – Başvuru yapmak isteyenler 06 Eylül-15 Eylül 2017 tarihleri arasında mesai bitimine kadar istenilen belgelerle birlikte görev almak istedikleri yalnızca bir ilce müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir, Birden fazla ilçe müftülüğüne müracaat edenlerin (sınavı kazansalar dahi) müracaatları geçersiz sayılacaktır. 2- Belgeleri eksik olan adayların müracaatları kabul edilmeyecektir.

SINAV İŞLEMLERİ l- Sınava girmeye hak kazanan adayların sınav yerleri, başvuruların tamamlanmasından sonra ilimiz Müftülüğü internet sitesinde http://www.samsun.divanet.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

 • Adaylar, sınava gelirken T.C kimlik No- I II kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, pasapoıl xcya ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır.
 • İlan edilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş sayılacak ve adaya ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

SINAV SONUÇLARI VE YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ l- Sınav sonuçlan İl Müftülüğümüzün http://www.samsun.divanet.gov.tr adresinden ilan edilecektir, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

 • Sözlü sınai da 70 (yetmiş) ve üzeri puan alanlar başarılı savılacaktır.
 • Sınavda başarılı olanlar arasında sözlü sınavı en yüksek olandan başlamak üzere başarı listesi hazırlanacak. ihtiyaç kadar asıl, diğerleri de yedek olarak belirlenecektir.
 • Puanların eşit olması halinde sıralama 2016 yılı KPSS (DHBT) puanı yüksek olana, bu puanın da eşit olması halinde, hafızlık ve öğrenim durumuna göre yapılacaktır,
 • Asıl adayların görevlendirme işlemleri tamamlandıktan sonra, sınav için müracaat ettiği ilçede ihtivaç olması durumunda sözlü sınavda başarılı olan yedek adaylar sırayla görevlendirilebilecektir.

6 Yerleştirmeye hak kazandıktan sonra kendilerine teklif edilen görev yerini kabul etme) en adaydar görevlendirme haklarını kaybedeceklerdir.

 • 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında geçici Kur’an Kursu Öğreticisi görevlendirmeleri bu sınav sonucuna göre yapılacaktır. ( Bu sınavdan önce sınav sonuçlarına göre görevlendirme yapılmayacaktır)
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda kaydı bulunanların görevleriyle ilişiği kesilecektir.

DİĞER HUSUSLAR l- Sınav işlemleri süresince adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir. 2- Sınav ve görevlendirme sürecinde İl Müftülüğümüzün internet sitesinde yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır.

3- Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi olarak görevlendirilenler, 5510 savılı Sosyal Güvenlik Kanunu hükümlerine göre çalıştırılacaklardır.

 

DEĞERLENDİRME l- Diyanet İşleri Başkanlığının geçici öğreticileri değerlendirme kriterlerine göre yapılacaktır.

SINAV YERİ VE TARİHİ

İlk Müracaat Tarihi      :06.09.201 7

Son Müracaat Tarihi        : 15.09.2017

Sınav Tarihi                     :20.09.201 7 tarihinde ve devam eden günlerde.

Sınav Yeri ve Saati           :Sınav yerleri İl Müftülüğü Web sayfasında İlan edilecektir.

 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ 

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Seda Seda 18.09.2017

alin hep sozlesmeli alin nede olsa biz insan degiliz sinava girip cikmaya ayarlanmisiz Suan carsafli oldugum icin puanimla ilcede birinci olmama ragmen gorev vermedi bizim diyanetimiz Artik adaletin olmadigi bu kurum insanlara dinin hangi ogesini ogretecekler

elif elif 18.09.2017

canakkalede sozlu mulakatlarda ciddi haksizlik yapiliyor Muftu bey kiyafete gore pusnlama yapti bunu Allah rizasi icin yayinlayin Modern giyinenler cikan yanlislarina ragmmen yuksek puanlamalarda bulundular

hatice hatice 18.09.2017

yoneticilere hakkimi helal etmiyorum uc donemdir sinavlara giriyoz kko alimi yapilmiyor gecici aliyorla gir sinava cik sinavdan

gaye gaye 18.09.2017

lutfen kadrolu alim yapin bizi oyuncsga cevirdiniz verdigimiz paralar bizim maasimizi oderdi ayip

sevda sevda 18.09.2017

lutfen kko alimi yapin kadrolu

ayse ayse 19.09.2017

mulAkatlarda dayisi olanlar yuksek puan aliyor malesef diyanet cidden kokusmus

2019 2019 20.09.2017

bosverin geciciye bile ak partide adami olan aliniyor bizi bosverin nede olsa 2019 yaklasiyir

halil halil 20.09.2017

diyanwtte ciddi torpil var ayip

idris idris 20.09.2017

sozlesmeli atamalarda 50alanin tercihi75alandan once tutuluyo malesrf il tercihlerinde bakiyorsun 50kpss olan 75 olandan onde tutulmus dhbtb 50alad sozluden nasil yuz aliyor

esma esma 20.09.2017

neden kafrolu kko alimi yapilmiyo

dogru dogru 21.09.2017

neden kadrolu kko alimi yapilmiyor Diyaneti aradigimizda devlet personel dairesinin kadro vermedigini soyluyor orayi arayin diyorlar Orayi aradigimizda ise diyanetin kadro talep etmedigini soyluyorlar gecici gorevlendirme politikasi izledigini soylediler

yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık