Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler

Türkiye’nin ilk Yerli ve Milli Sosyal Paylaşım

DİYANET HABER- Manavgat’ta görev yapan Hasan Tekin isimli Din Gönüllüsü(İmam-Hatip), Türkiye’nin ilk Yerli ve Milli Sosyal Paylaşım Sitesi ‘www.enfal46.com’u tasarlayarak hayata geçirdi.

Türkiye’nin ilk Yerli ve Milli Sosyal Paylaşım
  • 26 Aralık 2016, Pazartesi 17:04

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

Manavgat’ta görev yapan Hasan Tekin isimli Din Gönüllüsü(İmam-Hatip), Türkiye’nin ilk Yerli ve Milli Sosyal Paylaşım Sitesi ‘www.enfal46.com’u tasarlayarak hayata geçirdi.

Manavgat ilçesi Ilıca Mahallesi Kumköy Camii’nde İmam-Hatip olarak görev yapan Hasan Tekin, Türkiye’nin ilk yerli ve milli paylaşım sitesini Türk milletinin hizmetine sundu. Piyasadaki sosyal paylaşım sitelerinin tamamının Yahudilere ait olduğuna dikkat çeken Tekin, bunların çoğunun İsrail için istihbarat topladığını söyledi.

10 Aralık 2016 tarihi itibariyle Türkiye’de eksikliği hissedilen ve son derece ihtiyaç duyulan Yerli ve Milli Sosyal Paylaşım Sitesi www.enfal46.com’u Türk milletinin hizmetine sunduğunu belirten Hasan Tekin “Ortalıkta dolaşan sosyal ağlara baktığımızda facebook, twitter, instagram, vk ve bir sürü sosyal medya var. Bunların hepsi Yahudilerindir. Yahudilerin kurmuş olduğu bir sistem sosyal paylaşım ağı. Bunların birçoğu da İsrail’e istihbarat topluyor, herkes de bunu biliyor. Müslümanlar da bunlara akın ediyor. Biz diyoruz ki devlet olarak bizim neden bir sosyal paylaşım sitemiz olmasın. Devletimizin gücü yok mu, bizim bilgisayarcılarımız, programcılarımız yok mu? Neden yapmıyorlar? Bunların tek çekindiği şey yaparız da tutmazsa mı? Facebook ve Twitter’ın karşısında biz neyiz ki mi? diye düşünüyorlar.’’ Dedi.

Tekin sözlerine şöyle devam etti; ‘’Şimdi Türkiye’de 75 milyon Türk halkının 42 milyonu sosyal medya kullanıyor. Örneğin Facebook’ta bir paylaşım yapılıyor bu paylaşım olumlu ya da olumsuz tüm dünyaya ulaşıyor. Bizim bu sitemiz Allah'ın izniyle ‘’birlik beraberliği ve kardeşliği anlatan’’ bir sosyal medya olacaktır. Ben çok düşündüm niye bizim sosyal paylaşım sitemiz yok diye. Birçok bilgisayarcılarla konuştum yapmıyorlar, yapamıyorlar. Yaparsak tutar mı tutmaz mı? diye düşünüyorlar. Bir yazılımcıya söyledim bana 20 bin ile 100 bin tl arasında para gider dedi. Biz bu parayı nerden alacağız birileri destek de olmuyor ki bunlar meydana gelsin. Derken ben Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza mektup yazdım, gönderdim. Başbakanlıktan müftülüğe bir yazı geldi. Bu yazıya istinaden kendi imkânlarımızla ‘’enfal46.com’’u kurarak ÜMMET-İ MUHAMMED’in hizmetine sunduk. Ama bu devletin yapması gereken şeyler. Ama devlet hangisiyle uğraşsın ECNEBİLER dört bir koldan saldırmışlar. Başbakanlıktan da böyle bir haber gelince bari biz buna girişelim dedik. Yazılımını aldık şuanda sitemiz hazır ve tüm Türkiye’de yaşayan kardeşlerimizi buna ÜYE OLMAYA bir de DESTEK OLMAYA davet ediyorum. Bir asker, bir maliyeci, bir öğretmen, bir bilgisayarcı ve birçok kişilerle istişare yoluyla kurduğumuz böyle bir siteyi milletimize armağan ediyoruz.’’ dedi.

Bu için uzmanlarına bir şey diyor musun? Şeklinde ki sorumuzu ise şu cümlelerle yanıtladı; ‘’Vatan sevdalısı yazılımcılarımızdan, programcılarımızdan ve hackerlerimizden ve Ayyıldız olarak ismini dünyaya duyuran kardeşlerimizden özellikle devletimizden yardım bekliyoruz.’’

 Sitenin amacını sorduğumuzda özetle şöyle söyledi; ‘’Siz vatan hayranı kardeşlerimin katkılarıyla, destekleriyle enfal46.com isimli siteniz; ‘’Ülkemizin gündemini belirleyecek bir site olacaktır. Büyüyen Türkiye’yi küçültmek isteyen iç ve dış düşmanlara karşı inanılmaz mücadele verecektir. İslam adına, Türkiye’miz adına insanlarımızı yönlendirecek tek ve ilk site olacaktır” dedi.

Neden sitenin ismini neden ‘’enfal46’’ olarak koydunuz? Sorusuna cevap olarak da Tekin şöyle dedi.’’ Çok alan adları araştırdık. Hepsini almışlar. Güzel bir alan adı/domain bulamadık. Araştırırken karşıma bu ayet meali geldi ’’Allah'a ve Resûlü'ne itaat edin ve ÇEKİŞİP BİRBİRİNİZE DÜŞMEYİN, ÇÖZÜLÜP YILGINLAŞIRSINIZ, GÜCÜNÜZ ELDEN GİDER. Sabredin. Şüphesiz Allah, sabredenlerle beraberdir. (Enfal Suresi, 46)’’ sanki gizli bir el bu ismi koy dercesine Enfal suresini 46. ayetini baz alarak bu alan adımızı belirttik’’ dedi.

Tekin; Türkiye’nin yerli ve milli ilk sosyal paylaşım sitesi olan www.enfal46.com’un amacı ve hedeflerini şöyle sıraladı;

1-Sitemiz, taşı toprağı altın olan, güzelim Türkiye’nin Dünyaya uzanan hem eli hem kolu olacaktır. Birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi ilelebet devamını sağlayacak paylaşımlarda bulunulacak bir site olacaktır.

2-Mazlumların, kimsesizlerin, ezilenlerin ve imdat diye ağlayanların çığlık sesini tüm dünya Müslümanlarına duyurmayı sağlayacaktır.

3-Müslümanları, sömürgen Batı ülkeleri hayranı değil, Müslüman ülkeleri hayranı yapmak ve ‘’Müslümanın Müslümandan başka dostur’’ mesajını tüm insanlığa vermektir.

4-Düşünen, sömürüye karşı çıkan insanların sayısını çoğaltmak ve Müslüman ulus devletlerinin devamını sağlayacak birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapılacaktır. Dünyada küçük devletçikler halinde yaşayan Müslümanların bir araya gelmesini sağlamaktır.

5-Bireylere orta bir kültürün yeterli olacağı inancını empoze etmek/aşılamak isteyen Yahudi lobilerinin inadına; kültürlü, bilgili ve araştırmacı bir topluluk oluşturmaktır.

6-Çocukların bilgisayar bağımlısı olarak büyümesini sağlayanların aksine çocuklara yönelik etkinlik, faaliyet, araştırma ve paylaşma imkânlar sunmaktır.

7-Milletimizi, marka düşkünü, tüketim manyağı kitleler oluşturmak isteyen Yahudi egemenliğinden kurtarmaktır. İnsanlara tüketmeyi değil üretmeyi aşılamaktır.

8-Laylaylom bir hayat sürmek isteyenlerin yaptıklarının doğru olmadığını bir gün bu hayatın sona ereceğini ve yapılanların hesabının olacağını onlara hatırlatmaktır.

9-Müslümanlar arasında ekonomisi, siyaseti, ordusu güçsüz devletler oluşturmak isteyen düşmanlarına rağmen muassır medeniyete ulaştıracak Müslüman topluluğunu harekete geçirmektir.

10-Sahte dinlerin, tarikatların ve hurafelerin bilgi olarak yayılması değil gerçekleri, hakikatleri bu millete sunacak alanlar açmaktır.

11-Tüm ekonomik sektörleri ele geçirmek isteyen Yahudilere karşı Müslümanların kendi ekonomisi ile dimdik ayakta durmalarını sağlayıcı etkilerde bulunmaktır.

12-Özellikle devletimizin kurumlarına has bir alan(sayfa, grup) ayrılacak. O kurumumuz o sayfasında / grubunda paylaşımlar yapacak, bilgiler verecek ve duyurular yayınlayacak vb. bu ülke vatandaşı bilgiyi direk kaynağından alacak ve bilgi kirliliğinden ve kargaşasından bu toplumu kurtaracaktır. Örneğin; Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Diyanet İşleri Başkanlığı, Emniyet Genel müdürlüğü, Genel Kurmay Başkanlığı, Mit Müsteşarlığı, Haber merkezleri ve benzerleri grubunda/sayfasında bir şeyler paylaşacak herkes o paylaşılanı buradan alacak ve tüm medyada paylaşacak ve millet direk kaynağından doğru bilgiye ulaşmış olacak.

13-Diğer sosyal medyaların sahipleri Müslüman olmadığından dolayı Dünya Müslümanlarının lehine olan paylaşımları, sesleri, görüntüleri, yazıları, vidoları; sayfaları, grupları ve profilleri sorgusuz sualsiz siliyorlar/kapatıyorlar. Çünkü Siyonistlerin işlerine gelmiyor. Çünkü İPLER ECNEBİNİN elinde. Ama bunu bizim sitemizde kimse yapamayacak. Çünkü İPLER BİZİM ELİMİZDE. Siz Müslümanların elindedir.

14-‘’Bir vatandaş / kul / insan / vatansever olarak sen ne yaptın, ne hizmet ettin? Bu ümmete ne kadar yaralı oldun, bu ümmetin derdiyle ne kadar dertleştin? İslam âleminin açılarını sıkıntılarını dünyanın öbür ucundaki sevk-i sefa süren Müslümana ne kadar duyurdun? Halep’te, Suriye’de, Myanmar’da, Arakan’da, Mısır'da, Tunus'ta, Afganistan'da, Libya’da, Irak’ta, Somali'de Velhasıl nerede bir Müslüman topluluk varsa orada hüzün, orada kan, orada gözyaşı hiç dinmiyor bunların açılarıyla hemhal oldun mu, sebeplerini araştırdın mı ve Ümmete bunları DUYURDUN mu?’’ Allah bana bu soruları sorarsa ben ne cevap verebilirim.

Türk / Müslüman âlemine seslenen Tekin sözlerini şöyle sürdürdü;

O halede Türkiye’de aktif 42 milyon sosyal medya kullanıcısı olan ve  bu yazıyı okuyan kardeşlerim!

*Yerli ve Milli Sosyal Paylaşım Sitesi olan www.enfal46.com’a Sahip çıkacağından hiç şüphem yoktur. Tüm Türkiye halkına ve Dünya Müslümanlarına gücünün yettiği kadarıyla, imkânları ölçüsünce bunu anlatmasını istiyorum.

*Google, Twitter, Instagram vb. gibi sitelerin sahiplerinin de Yahudi asıllı olduğunu bilerek kendi sitemize sahip çıkarak dünya devi yapmaya gayret gösterelim. Yaklaşık 10 yıldır hayatımıza giren Facebook sitesinin rengi mavi-beyazdır. İsrail bayrağı da mavi-beyaz renklerini içerir. Sitenin kurucusu Harvard mezunu ve Yahudi’dir. Sen de kırmız-beyan renkli bayrağının rengini taşıyan sitene sahip çıkmalısın.

*Facebook, Twitter, Instagram vb. gibi web sitelerinin kötü niyetlerinin olduğunu bilerek, Yerli ve Milli Sosyal Paylaşım Siteniz Olan www.enfal46.com’u kendi siten gibi sahip çıkarak ÜMMET-İ MUHAMMED’e ulaştırmaya gayret gösterelim.

*ABD’de yaşayan 5-6 milyonluk Yahudi kitlesi ülkenin en kritik noktalarında (medya, sinema, eğlence, ulaştırma, silah, reklam, moda, eğitim, bilim vb.) söz sahibi olduğunu bilerek, ülkemizde de artık her alanda söz sahibi sen olmalısın.

*Facebook, Twitter, Instagram vb. gibi web sitelerinin kötü niyetlerini bilerek kullanmamız gerekiyor. ABD’yi tamamen Yahudiler yönetmektedir. Bu ülkenin hayatımıza soktuğu her şeyden kuşku duymalıyız. Bu siteleri birçok insan kullanıyor. Ancak paylaşımlara dikkat edilmesi gerekiyor”

*Cumhurbaşkanımıza sahip çıkan, Yenikapı’da toplanan, 15 Temmuz Hain darbe girişimini yerle bir eden o ruhlar inanıyorum ki senin siten olan ‘’www.enfal46.com’’a sahip çıkacaktır.

NOT: Eğer bir gün; ‘’Bir vatandaş / kul / insan / vatansever olarak sen ne yaptın, ne hizmet ettin? Bu ümmete ne kadar yaralı oldun, bu ümmetin derdiyle ne kadar dertleştin? İslam âleminin açılarını sıkıntılarını dünyanın öbür ucundaki sevk-i sefa süren Müslümana ne kadar duyurdun? Halep’te, Suriye’de, Myanmar’da, Arakan’da, Mısır'da, Tunus'ta, Afganistan'da, Libya’da, Irak’ta, Somali'de Velhasıl nerede bir Müslüman topluluk varsa orada hüzün, orada kan, orada gözyaşı hiç dinmiyor bunların açılarıyla hemhal oldun mu, sebeplerini araştırdın mı ve Ümmete bunları DUYURDUN mu?’’ diye Allah bana bu soruları sorarsa ben bir din görevlisi olarak bunları yaptım Allah’ım derim.

Sende ‘’MÜSLÜMAN olarak bu siteyi ne kadar duyurdun? Devlet olarak, millet olarak, haberci olarak, yayıncı olarak, basın olarak ne kadar yardımcı oldun? Bu sitesi bir bebek gibi büyüttün mü yoksa Siyonizm’in karşısında bebeğe sahip çıkmadın ölmesine sebep mi oldun?’’ sorusunu da siz düşünün kardeşlerim.

 Necip Fazıl Kısakürek’in dediği gibi

Tohum saç, bitmezse toprak utansın!
Hedefe varmayan mızrak utansın!

Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!

Eski çınar şimdi noel ağacı;
Dallarda iğreti yaprak utansın!

Ustada kalırsa bu öksüz yapı,
Onu sürdürmeyen çırak utansın!

Ölümden ilerde varış dediğin,
Geride ne varsa bırak utansın!

Ey binbir tanede solmayan tek renk;
Bayraklaşamıyorsan bayrak utansın!

 

Utansın / Necip Fazıl Kısakürek

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Editör:

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık