Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler

Din Adına Pervasızlıkların Yapıldığı Günümüzde Diyanet İşlerinin Önemi Daha da Artmıştır.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 94. Kuruluş yıl dönümü ile ilgili bir açıklama yapan Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal  “3 Mart 1924 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve toplumu din konusunda aydınlatmak gibi önemli bir görev icra eden Diyanet İşleri Başkanlığı Anayasal bir kurum olarak mutlaka devam etmeli, daha da güçlendirilmelidir.

Din Adına Pervasızlıkların Yapıldığı Günümüzde Diyanet İşlerinin Önemi Daha da Artmıştır.
  • 04 Mart 2018, Pazar 1:23

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 94. Kuruluş yıl dönümü ile ilgili bir açıklama yapan Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal  “3 Mart 1924 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve toplumu din konusunda aydınlatmak gibi önemli bir görev icra eden Diyanet İşleri Başkanlığı Anayasal bir kurum olarak mutlaka devam etmeli, daha da güçlendirilmelidir. Son dönemde din adına her türlü pervasızlığı yapanların ortalığa saçıldığını görüldüğünde daha güçlü bir Diyanet İşleri Başkanlığına Türkiye’nin ihtiyacı olduğu açıktır.” dedi.

Güçlü Diyanetin kıymet verilen çalışanları olması gerektiğine de dikkat çeken Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal “Yurt içi ve yurt dışında vatandaşlarımıza Kur`an ve Sünnete dayalı olarak İslam Dininin emir ve yasaklarını öğreten, özverili bir şekilde görev yapan Diyanet çalışanları kıymetlidir. Ülkemizin en ücra köşesinde kısıtlı imkânlarla ve olumsuz şartlarda görev yapan din görevlilerinin yaptığı bu önemli görev her türlü takdire şayandır. Görevlisini anlayabilen, dinleyebilen, sevebilen, paylaşabilen, hiçbir ayrım yapmadan hakkaniyet ölçüsünde değerlendirebilen bir bakış ve yönetim anlayışının tesis edilmesi örnek olmaya vesile olacaktır. Verimliliğin artırılmasına ve hizmet kalitesinin yükseltilmesine yardımcı olacaktır.”  şeklinde konuştu.

Toplumun hızla geliştiği, bilgiye ulaşmanın çok kolay olduğu bir zamanda, önder öncü rolü üstlenen din görevlisi de kendini daha da geliştirerek örnek olma vasfını en iyi yapabilmelidir. diyen Nuri Ünal sözlerini şöyle sürdürdü:  Bunun sorumluluğu da 94. yılını kutladığımız bu güzide kurumumuzun başkanından, il-ilçe müftüsüne, eğitim merkezi yöneticileri ve bütün yönetim kadrosuna aittir. Kurum dışı atama ve nakillerin; kendisini yetiştiren ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getiren Diyanet çalışanlarının hizmet üretmelerini olumsuz yönde etkilediği, kurum amirlerine karşı güveni, sevgi ve saygıyı zedelediği gözlerden kaçmamaktadır.

Kurumun ileriye gitmesi, vatandaşın huzurlu ve gerçek bilgi ile dini vecibelerini yerine getirmelerini sağlamak için yıllarca hizmet eden, katkı sağlayan, her düzeydeki çalışanların adaletli bir şekilde terfi imkânları sağlanmalıdır. 94. yılında kurum çalışanlarının problemlerinin çözüme kavuşması için Sendikamız her alanda üzerine düşeni yapmaktadır.

94. yılında Diyanet İşleri Başkanlığı personelinin problemlerinin çözüme kavuşmasını diliyoruz.

Türk Diyanet-Vakıf-Sen
Basın Bürosu


HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık