Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler

Memur-Sen Ankara İl Başkanı Mustafa KIR\'dan Basın Açıklaması

Memur-Sen Ankara İl Başkanı Mustafa KIR, Basında çıkan ve sitemizde linki verilerek alıntı olarak yayınlanan \"Memur Sen FETÖCÜ\'lere Sahip Çıktı. AFFEDİLSİNLER\" başlıklı yazının aslını yansıtmadığını dile getirdiği metni olduğu gibi yayınlıyoruz.

Memur-Sen Ankara İl  Başkanı Mustafa KIR\'dan Basın Açıklaması
  • 17 Ağustos 2016, Çarşamba 16:25

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:

Memur-Sen Ankara İl Başkanı Mustafa KIR, Basında çıkan ve sitemizde linki verilerek alıntı olarak yayınlanan "Memur Sen FETÖCÜ'lere Sahip Çıktı. AFFEDİLSİNLER" başlıklı yazının aslını yansıtmadığını dile getirdiği metni olduğu gibi yayınlıyoruz.

BASIN AÇIKLAMAMIZIN ÇARPITILMASINI KINIYORUZ 

15.08.2016 günü FETÖ’yle mücadele ve FETÖ’nün kamudan tasfiyesine yönelik idari iş ve işlemlerle ilgili değerlendirmeleri ifade etmek, bu noktada dikkat edilmesi, tedbir alınması gereken hususlara dikkat çekmek ve görevden alma/açığa alınma/ihraç işlemleri sürecinin FETÖ unsurlarınca manipüle edilmesi riskini dile getirmek amacıyla yaptığım yazılı açıklamanın;  içeriğiyle ve açıklama yapmama zemin oluşturan niyetlerle kesinlikle bağdaşmayacak başlıklarla  bazı internet sitelerinde haberleştirilmesi ve “FETÖ’cülerin affedilmesi” talebi gibi sinsice kamuoyuna servis edilmesi nedeniyle tarafımdan yeni bir açıklama yapma zarureti doğmuştur.

Bilindiği gibi, Fetullahçı Terör Örgütü’nün başta TSK,Emniyet ve Yargı olmak üzere çeşitli devlet kurumlarına sızan terörist unsurları eliyle 15 Temmuz 2016 akşamı gerçekleştirdiği darbe/cunta/işgal teşebbüsünü bütün yönleriyle etkisiz kılmak ve buna ilişkin ivedilikle alınması gereken tedbirleri hayata geçirmek amacıyla 667 sayılı KHK yayımlanmıştır.

Anılan KHK kapsamında; FETÖ’nün kamu personel sistemi, kamu hizmetleri ve kamu düzenine ait yetki/sorumluluk alanları üzerinden yeni kumpaslar/tezgahlar üretmesine engel olmak, 15 Temmuzun ikinci ve devamı şeklinde yeni teşebbüsler oluşturma imkan ve kabiliyetlerini sona erdirmek amacıyla istisnasız bütün kamu kurum ve kuruluşlarında merkez/taşra/yurt dışı birimlerinde FETÖ mensuplarının tespit ve tasfiyesini gerçekleştirmek ve bu suretle kamu görevlilerine yönelik olarak tesis edilen görevden uzaklaştırma, görevden alma ve ihraç iş ve işlemleri yapıldığı da kamuoyunun malumudur.

Kamuoyunun yakından takip ettiği, bu topraklarda ve tarihimizde örneği bulunmayan en sinsi, en vahşi,en melun, en hain Fetullahçı Terör Örgütü’nün unsurlarının/teröristlerinin devletin bütün kurumlarından ve birimlerinden tasfiye edilmesi noktasında da kayıtsız desteklediği görevden alma/görevden uzaklaştırma ve ihraç işlemlerini; başlangıcından itibaren hem bu ülkenin bir vatandaşı, hem kamu görevlisi hem de Türkiye’nin en büyük Konfederasyonunun İl Temsilcisi olarak işletilmesi zorunlu hukuki/yasal sürecin gerekleri olarak gördüğümü, bu vesileyle bir kez daha kamuoyunun bilgisine sunmak istiyorum.

Bununla birlikte, görevden alma/açığa alma/ihraç işlemlerinin bize yaşatılan darbe teşebbüsünün doğal sonucu olduğunu ifade etmek yanında, FETÖ ile mücadelenin bu iş ve işlemlerin tesisi sürecinde eksiksiz bir dikkat ve değişmez bir kararlılıkla sürdürülmesi gerektiğini de hatırlatmak hem vatandaş ham da sivil toplum kuruluşu yöneticisi olarak göz ardı edemeyeceğim bir sorumluluk olduğunu da biliyorum.

Bu çerçevede, FETÖ’ye, FETÖ’nün unsurlarına, teröristlerine, kamudaki tetikçilerine, tezgahçılarına, kumpasçılarına af istemek bir tarafa adalet terazisini saptırmaya zemin oluşturacak anlık merhamet fiillerinin dahi sergilenmesine karşı olduğumu, beni tanıyan herkesin gün gibi bildiğine inanmaktayım. Bütün bunlara rağmen, yazılı açıklamamanın herhangi bir bölümünde açık veya zımni şekilde FETÖ’cülerin affedilmesine zemin oluşturacak bir talep, değerlendirme bulunmadığı halde, bu anlama gelecek bir başlık kullanılarak açıklamamın haberleştirilmesin izan ve insaf sınırlarını zorlamak olarak değerlendiriyorum.

Yine bu çerçevede, FETÖ yapılanmasının 15 Temmuz ve öncesindeki kırk yıllık süreçte milletimize, ülkemize, inanç değerlerimize, uluslararası ilişkilerimize verdiği zararın boyutunu, hedeflerini sürekli dile getiren bir vatandaş, kamu görevlisi, sendikacı olarak; bu ülkeye ihanet eden, milleti esaret, devleti vesayet altına almayı ve sonrasında vatanın işgaline kapı aralamayı amaçlayan FETÖ’nün ve onun mensuplarının affına zemin oluşturacak, bunu çağrıştıracak bir açıklamanın ve yaklaşımın dilimden ve kalemimden çıkması bir tarafa zihnimden ve kalbimden geçmesini dahi zillet sayarım.

Bu doğrultuda,  söz konusu açıklamamı mecrasından saptıran bir başlıkla haberleştirilmesinin makul ve makbul bir gerekçesinin olmadığını biliyor,mezkur  internet sitelerinin haberlerinin başlıklarını ve içeriklerini ivedilikle düzeltmeleri gerektiğini ifade ediyorum.

Mustafa KIR

Memur-Sen Ankara İl  Başkanı

 

 

KONUYA İLİŞKİN HABER

 

 

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Editör:

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık