Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler

Vakıf-Sen Diyanet Çalışanlarının Sorunlarını Meclise Taşıyor

Türk Diyanet Vakıf Sen olarak sendikamız da Diyanet ve Vakıf çalışanlarının sorunlarını ilgililer nezdinde çözmek ve kamuoyu oluşturmak için mücadele vermektedir.

Vakıf-Sen Diyanet Çalışanlarının Sorunlarını Meclise Taşıyor
  • 25 Nisan 2016, Pazartesi 10:08
Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:   DİYANET VE VAKIF ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI MECLİSE TAŞIYORUZ. 

Değerli Diyanet ve Vakıf Çalışanı arkadaşlarımız!

4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendika kanununun 19. Maddesinde:  

  •  Kamu personelinin hak ve ödevleri, çalışma koşulları, yükümlülükleri, iş güvenlikleri konularında görüş bildirmek,
  •    Üyelerin ortak ekonomik ve sosyal hak ve menfaatleri ile personel hukukunu ilgilendiren konularda ilgili kurumlara ve yetkili makamlara sunulmak üzere çalışmalar yapmak ve öneriler getirmek.

Görev ve yetkileri olarak belirlenmiştir.

Sendikamız da Diyanet ve Vakıf çalışanlarının sorunlarını ilgililer nezdinde çözmek ve kamuoyu oluşturmak için mücadele vermektedir. 

Bu çerçevede Diyanette; Tayin ve nakil ızdırabı, sadece görevlinin değil ailenin huzurunu bozan sosyal çevre ve emeği yok eden ROTASYON, MBSTS eziyeti, Diploma ayırımcılığı, Görevlilerimize Dernek başkanı, muhtar ve siyasetçilerce yapılan müdahale, sahipsizlik, Para toplama memuru yapılması,  Diyanetin saygınlığına zarar verici sendikal ayırımcılık,

Vakıflar Genel Müdürlüğünde; Terfi imkân ve alanlarının kısıtlanması, Müdür Yardımcısı, Şef, Vakıf memuru gibi unvanların yeniden tahsisi, Çalışanların iş bitirmesi için zorlanması sebebiyle mevzuat eksikliğinden kaynaklanan işlerden dolayı kurumca haklarında dava açılması, bölgelerde yemek problemleri, Teknik kadrolarda çalışanların mali hakları, sendikal ayırımcılık,

gibi konular tedbir alınmak üzere Kurumlara yazılı olarak rapor halinde iletilmiştir.

Sorun olarak tespit edilen konular Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğüne taşınmış ve sitemizde de haber yapılarak kamuoyuyla paylaşılmıştır. Sendikamızca yaşanan sorunların dillendirilmesinden ne hikmetse bazı çevrelerce neden ve hangi amaçla yapıldığı gizlenerek, kasıtlı olarak yalan haber yapılarak “hükümete ve kurumlara karşı olmakla ve paralel ile işbirliği yapmak” şeklinde iftiraya dönüştürülmesine üzülerek şahit olmaktayız. Kim ne yaparsa yapsın biz doğru olanı ve sizin lehinize olanı yapmaya devam edeceğiz.

Bu rapor ve yazılarda iletilen konularda;

Görevlilerin taleplerinde ve insani ilişkilerde İslami ve İnsani değerler doğrultusunda, etik sözleşmesi ve Mobbing genelgesi hükümlerine göre davranılmasını hatırlattık.  

 

Kurum yetkililerince sorunların çözümü için gerekli adımlar atılmadığı gibi bir olumlu veya olumsuz bir cevapta alınamamıştır. Ayrıca sendikamız hak etmediği bir şekilde Kurumu ve çalışanları ispiyonluyor ve şikâyet ediyor diye haksız itham ve isnatlara da maruz kalmıştır.

Bu itibarla sendikamız yaşanan sorunların çözümü için iktidar-muhalefet siyasi partiler nezdinde kamuoyu oluşturmaya karar vermiştir. Bu çerçevede siyasi partilerle ilişki kurularak AKP, CHP ve MHP Grup Başkanvekillerinden randevu talep edilmiştir.

Türk Diyanet Vakıf-Sen Sendikamıza İslami ve insani değerler çiğnenerek yalan ve iftira içerikli haberler yapılarak saldırılmaktadır.

Memurun problemlerinin çözümü için resmi muhatab Hükümet ve Kurum Yöneticileridir. Resmi muhataplar nezdinde mücadele veremeyip çalışanları korkutarak baskı yapan, ilkesiz insanların memura vereceği hiç bir şey yoktur. “Hükümet bizden, Kurum yönetimi bizden,  bize üye olursanız her işinizi halledeceğiz” diye vaatte bulunanlar önce Toplu sözleşmede Hükümet karşısında memur adına ve lehine pazarlık yapamayarak memurun hakkını çaldırmışlar, kurumlarda da yaşanan sıkıntıları dile getiremeyerek teslimiyetçi aciz bir sendikal anlayış sergilemişlerdir.

Sendikal mücadele; ciddiyet, fedakârlık, emek ve emeği her zeminde savunacak yürek ve cesaret ister. Güne ve güçlüye göre değil temsil ettiği insanlar adına tavır ister.

Türk Diyanet Vakıf-Sen kurum ve kişilere karşı değil haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı, ayrıştırmadan, kimseden çekinmeden emeği savunan bir anlayışla sendikal faaliyetlerde bulunmayı amaç ve yol edinmiş omurgalı bir mücadelenin adıdır.

Değerli Diyanet ve Vakıf çalışanları! Güçlülerin yüzüne gerçekleri söylemekten kaçınan ve zayıfların alkışını ve sevgisini kazanmak için yalan söyleyen cesaretsiz ve korkaklarla bir yere varamazsınız.  

Türk Diyanet Vakıf-Sen: olarak haddimizi bilip hakkımızı isteyeceğiz,   HAK ARAMA mücadelesinde yılmayacağız, yorulmayacağız, şikayet etmeyeceğiz, başaracağız..

Gölgede duranın gölgesi olur mu !?

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.  21.04.2016

TÜRK DİYANET VAKIF-SEN GENEL MERKEZİ

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Editör:

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık