iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort '32. İl Müftüleri İstişare Toplantısı' Van'da başladı Video İzle

Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘İl Müftüleri İstişare Toplantısı’, bu yıl Van'da özel bir gündemle toplandı.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in katıldığı '32. İl Müftüleri İstişare Toplantısı', Diyanet İşleri Başkanlığının üst düzey yöneticileri, 81 ilin müftüsü ve bu yıl ilk defa her ilin en büyük ilçesinin müftülerinin de katılımıyla 'terör' gündemiyle toplandı.
Bölgede yaşananlar, çözüme yönelik fikirler, terör saldırılarından zarar gören camilerin tekrar ibadete açılması, ileriye dönük yapılması gerekenler ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan 'Şimdi Yaraları Sarma Zamanı' kampanyası hakkında değerlendirmelerin masaya yatırılacağı toplantı üç gün sürecek.
Toplantının açış konuşmasını yapan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, sözlerine, iki gün önce Ankara’da, dün ve bugün ise Diyarbakır’da meydana gelen terör saldırılarına ilişkin, “Ankara’da ve Diyarbakır’da milletimizin huzuru, güveni, barışı için canlarını feda eden, insanlığı insanlığından utandıran katliamlarla şehadete yürüyen bütün askerlerimize, güvenlik güçlerimize, masum insanlarımıza, vatandaşlarımıza Yüce Rabbimizden rahmet diliyorum. Yakınlarına başsağlığı, sabrı cemil diliyorum. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Hep birlikte bu Cuma saatinde bütün şehitlerimize bir Fatiha okumaya hepinizi davet ediyorum” diyerek başladı.

Bu video toplam 1870 kez izlendi.

yukarı çık