Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


Kuzey Lübnan ve Trablus Müftüsü Malik Şe’ar ve beraberindeki heyet, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’i ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Kuzey Lübnan ve Trablus Müftüsü Malik Şe’ar’ın, Lübnan’da farklı din anlayışlarını barış içerisinde yaşatma konusunda büyük çabalar gösteren değerli bir ilim adamı olduğunu belirterek bu çabalarından dolayı Müftü’ye teşekkür etti.
Kabulde konuşan Başkan Görmez, sözlerinin başında Mescid-i Aksa’nın tekrar saldırılara maruz kaldığına değinerek, bütün Müslümanların bir özeleştiri yapmaları gerektiğini vurguladı.
İslam dünyasında yaşanan gelişmelerden Müslümanların dersler çıkarması gerektiğini de vurgulayan Başkan Görmez, “Bugün İslam dünyasında sözün tükendiği noktada bulunuyoruz. Bütün din adamlarına ve dini müesseselere çok daha büyük görevler düşüyor. Yaşadığımız bütün acıların harici sebeplerini biliyoruz. Fakat dahili sebepler var oldukça harici sebepler İslam dünyasını karıştırmaya devam edecektir” dedi.

Bu video toplam 1245 kez izlendi.

yukarı çık