iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort Görmez, Suudi Arabistan Başmüftüsü Abdülaziz Al-Şeyh ile görüştü Video İzle

Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Suudi Arabistan Başmüftüsü Abdülaziz Al-Şeyh ile görüştü...

Suudi Arabistan'a iki günlük resmi bir ziyaret gerçekleştiren Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Suudi Arabistan'ın en yüksek dini otoritesi olan Başmüftü Abdülaziz Al-Şeyh ile Fetva Kurulu daimi üyeleriyle bir araya geldi.
Heyetler arası gerçekleşen görüşmede konuşan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, alimler heyetiyle İslam’ın ilk topraklarında bir araya gelmekten dolayı mutluluğunu dile getirerek, “İslam’ın bu ilk topraklarında bizi sizinle buluşturan Allah’a sonsuz hamdu senâlar olsun. Sizinle bir araya gelmiş olmaktan ve Allah’ın bizleri sizinle, kalplerimizde kıymetli bir yeri bulunan bu beldede buluşturmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Dillerimiz ve milliyetlerimiz farklı, ülkelerimiz birbirinden uzak olsa da hepimiz tek bir ümmetiz” dedi.
Gördüğü misafirperverlik ve ilgiden dolayı teşekkürlerini ileten Başkan Görmez, Türk halkının teşekkürlerini ve selamlarını da getirdiklerini kaydetti.

Bu video toplam 1416 kez izlendi.

yukarı çık