iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort Pakistan’dan Diyanet İşleri Başkanı Görmez’e davet mektubu… Video İzle

Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


Pakistan Ankara Büyükelçisi Suheyl Mahmud, Pakistan Din İşleri Bakanı Serdar Muhammed Yusuf adına getirdiği davet mektubunu Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’e takdim etti.
Diyanet İşleri Başkanı Görmez’in makamında gerçekleşen buluşmada davet mektubunu ulaştıran Büyükelçi Mahmud, Başkan Görmez’i Pakistan’da görmekten ülke olarak mutluluk duyacaklarını iletti.
Başkan Görmez ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye ile Pakistan arasında eşi benzeri olmayan bir dostluk ve kardeşlik olduğunu kaydetti.
Pakistan ile Türkiye arasında son dönemde gelişen ilişkilere değinen Başkan Görmez, “Bildiğiniz gibi Türkiye ile Pakistan dünyada eşi benzeri olmayan bir dostluk ve kardeşlik ilişkileri içinde olmuştur her zaman. Biz de Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bu ilişkilerin temel zeminini teşkil eden dini, manevi, ilmi ve kültürel hayatımızla ilgili ortak çalışmalar yapmak düşüncesindeyiz. Pakistan'dan gelen heyetler, Pakistan'daki din eğitimi sistemi ile Türkiye’deki din eğitimi sistemini mukayese etme çalışması içinde oldular. Tecrübe alışverişinin önemini arz ettiler. Pakistan ziyaretinin, zaten var olan ilişkileri çok daha güzel yerlere taşıyacak faydalı ve her iki ülke açısından da önemli bir ziyaret olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.
Başkan Görmez, İslamabad ve Lahor’a bir heyetle ziyaret gerçekleştireceklerini kaydetti.
Ziyaretin 7 Eylül’de gerçekleşmesi planlanıyor.

Bu video toplam 1620 kez izlendi.

yukarı çık