Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
A.Y. ERDOĞAN

A.Y. ERDOĞAN

Diyanet ve Mehmet Görmez Neden Yıpratılmak İsteniyor?

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Prof. Dr. Ali Bardakoğlu 2003 yılında Diyanet İşleri başkanlığına getirildi. Bu dönemde Diyanet bir ivme ve vizyon kazandı. 2010 yılı kasım ayına kadar başkanlığı götüren Bardakoğlu, 11 kasım 2010 günü istifa etti. Bardakoğlu'nun istifası ile birlikte 2003 yılından buyana başkan yardımcığı görevinde olan Prof. Dr. Mehmet Görmez 11 kasım 2010 günü Diyanet İşleri başkanı olarak göreve başladı.

Prof. Dr. Ali Bardakoğlu dönemiyle yükseliş trendine giren DİYANET, Prof. Dr. Mehmet Görmez'in başkanlığı ile bu yükseliş hız kazandı.

Ve DİYANET'te süreç başladı.

- Dün itibarını yitirmiş bir DİYANET vardı...
- Bugün Dünya genelinde itibarı kuvvetlenen, örnek gösterilen, yatırımları ve çalışmalarıyla göz dolduran bir DİYANET.

- Dün yatırım yaptığı ve hizmetleri pek fazla gözükmeyen bir DİYANET vardı...
- Bugün Ülke içi ve dışı 24 bin öğrenciye burs veren, yurtdışından öğrenci getirip Türkiye'de eğitim veren, hadislerle islam ve İslam ansiklopedisi gibi bir çok kitabı basan ve dijital ortama aktaran, bir çok ülkede yeni cami inşa eden, yıkılan camileri yeniden inşa eden, 7 kıtada yaklaşık 90 Ülke'de insanlığa hizmet ve yardım götüren ve çalışan bir DİYANET.

- Dün cemaatlerin, tarikatların dışlandığı bir DİYANET vardı...
- Bugün ise Ülke genelinde hatta dünya genelinde cemaatlere, tarikatlara hitab eden, genel olarak hepsine aynı mesafede yaklaşmaya çalışan ve birleştirici bir tutum sergileyen bir DİYANET...

- Dün Cami veya Kur'an Kursu kadrosu alamayan, almakta zorlanan DİYANET vardı
(örnek:2002-2010 yılları arası 8 yılda 12. bin kadro tahsisi)...
- Bugün (2010-2014 yılları arasında 4 yılda yaklaşık 40 bin kadro)

Prof. Dr. Mehmet Görmez ve başlıklar;

ARAFATTA DUA
2010 yılına kadar herhangi bir Diyanet İşleri Başkanının Arafat'ta dua yaptığını duymamıştık,
2010 kasım ayında Diyanet İşleri başkanlığı görevine gelen Görmez,  2011 yılından itibaren ,2012,2013,2014,2015 Arafat dualarını milletle beraber gözyaşları içerisinde yapmıştır.

GAZZE VE MESCİD-İ AKSA ZİYARETİ
Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Kudüs'ü ziyaret eden ilk Diyanet İşleri Başkanı olan Prof. Dr. Mehmet Görmez'dir.
Mescid-i Aksa'da cemaate imam olup, vakit namazı kıldıran ilk Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'dir.
Mescid-i Aksa'da on binlerce Müslüman'a tarihi bir cuma hutbesi veren ilk Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'dir.

PKK VE IŞİD HAKKINDA SÖYLEMLERİ!
PKK’nın ürettiği şiddetle, IŞİD’in ürettiği şiddet sonuçta aynı şiddet değil mi? Halbuki birisi diyor ki, “Ben tamamen İslami referanslardan hareket ediyorum” Öbürü de diyor ki, “Ben Marksist bir çizgide hareket ediyorum”. Ama neticelere bakıyorsunuz. İkisinin de insan anlayışı aynı. Her ikisini de ben kökleri olmayan modern zamanların paradigmaları ile yetişen bir takım yapılar olarak bakıyorum.”
“Ürettikleri insan anlayışı, tabiat ve kainat anlayışları arasında hiçbir fark yoktur. Birisi Allah’a inanıyorum diyor. Ama aynı dine inandığı bir kişiyi öldürebiliyor. Diğeri de farklı referans noktalarından hareket ediyor. Uykudaki insanı öldürebiliyor. Aslında terör örgütünün en büyük zararı İslam’a bağlı olan Kürt halkını İslam’dan kopartma çabasıdır. Bu örgütün verdiği zararı tarihte hiç kimse vermemiştir.”

PARALEL YAPI HAKKINDA SÖYLEMLERİ!
“Başımızdaki insan ne hata ederse bu hatanın bir hikmeti vardır” Bu düşünce İslami değildir. Mutlaka bir hikmeti vardır. Efendim, ‘Peygamberimizle görüşüyor, şöyle rüyalar görüyor vs. Bunların İslam nazarında hiçbir geçerliliği yoktur. Kur’an ve sünnet dururken kimin haddine? Hangi rüya Kur’an’ın ve sünnetin önüne geçebilir.”

DOĞU VE GÜNEYDOĞU'DA EZANIN SUSUTULMASI!
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Dağlıca Camisi'nde ezanın yeniden okunmaya başlamasına ilişkin, "Hiç kimse okumazsa ben kendim gider o minarelerden ezan okumaya devam ederim inşallah" dedi.
Diyanet İşleri Başkanlığı olarak her hal ve şartlar altında ülkenin her tarafında, en küçük, bir karış toprağında bile ezanı ertelemenin mümkün olmadığına işaret eden Görmez, "Bir saniye bile ertelememiz mümkün değil. Hiç kimse okumazsa ben kendim gider o minarelerden ezan okumaya devam ederim inşallah" diye konuştu.
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca tarihi bir camiye yapılan saldırıya ilişkin, "Saldırı, mabetlerin masumiyetine karşı yapılmış bir saldırıdır ve asla kabul edilemez"dedi.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK tarafından ateşe verilen Kurşun Camisi'ni imar edeceklerini belirten Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Orada namaz kılacağız" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez,Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki ilk Osmanlı eseri Kurşunlu Camisi'ni yeniden imar edeceklerini belirterek, "Oradaki kardeşlerimizle o camide namaz kılıp, o mabedi o hale getirdiğimizden, etrafında insanların ölmesinden dolayı Rabbimizden af dileyeceğiz" dedi.

CEMEVLERİ VE ALEVİLER
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in "cemevlerinin caminin alternatifi, başka inancın mabedi gibi gösterilmesi kırmızı çizgimizdir” söylemine,

Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Merkezi,  Alevi Kültür Dernekleri Genel Merkezi,  Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi,  Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Merkezi, Alevi dernekleri, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez hakkında suç duyurusunda bulunmuşlardır.

Trilyonluk araçlara binen chp'li belediye olunca ses çıkarmayan chp millet vekilleri ve sol gazeteler,
(http://www.yeniakit.com.tr/haber/chpli-belediye-baskani-trilyonluk-makam-araci-aldi-59317.html)

Diyanet İşleri Başkanı 320 bin tl lik araca binince ortalığı bir birine kattılar.

'Milyonluk Mercedes'e binen Görmez haddini bilmeli' gibi başlıklarla

Mercedes olayında ortalığı birbirine katan medya Diyanet'in Alo Fetva hattını olur olmaz sorularla meşgul ettiler.

1– Diyanet İşleri Başkanı, kendisine tahsis edilen yeni lüks aracı kullanacak mı?
2– Kullanırsa bu kime ibret-i âlem olacak, kullanmazsa kime?
3– Diyanet İşleri Başkanı, bulunduğu makamı bir "dini liderlik makamı" olarak görüyor mu?
4– Sünni İslam'da böyle bir makam var mı?
5– Sünni İslam'ın israf ve devlet malının kullanımıyla ilgili sınırlamaları nelerdir? (Bu soruların kaynağı: Hürriyet)

 

Peki bugün Alo Fetva hattının kapanmasına sebep olan soruları soranlar kimdi? Kimlerdi?  Hangi medya mensuplarıydı veya hangi güçlerdi?

Diyanet'in dün'den bugüne yükselişini hazmedemeyen ve hizmetlerini engellemeye çalışanlar kim?

Diyanet İşleri Başkanını, Diyanet camiaasını yıpratmaya çalışan, çalışmalarını engellemeye çalışan içten ve dış mihraklar kimler?

Bu soruların cevabının bir an önce bulunmasını temenni ediyoruz....

 

Diyanet İşleri Başkanlığına yapılan komplo teorilerle başkanlık iç ve dış mihraklarca itibarsızlaştırılma çalışmalarına karşı;

Biz Din Gönüllüleri olarak olarak , Diyanet İşleri Başkanımızın ve Başkanlığımızın yanındayız ve hizmetindeyiz.

Biz DiniHaberler.com.tr olarak , Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve Başkanlığımızın yanındayız ve hizmetindeyiz.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ Başkanımız hakkında kamuoyu karalama kampanyasına girenleri kınıyoruz ve lanetliyoruz.

 

 

Yücel ERDOĞAN

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları yazara ve Dinihaberler.com.tr'ye aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.  Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip uygulanacaktır.

 

Kaynak: DiniHaberler.com.tr

 

 

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık