Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Ayşe KAŞ

Ayşe KAŞ

Gazamız Mübarek Olsun

Türkiye Türkiye olalı böyle bir birlik ve vahdet ipine sarıldı mı bilmem ama ikinci defa millet tarafından bir Kurtuluş Destanı yazıldığı kesindir. Türk bayrakları ne kadar da yakışmıştı sokaklarımıza ve ellerimize…Ay yıldızımız göğsümüzde onurlu ışıklar saçarak dünyaya ne güzel tablolar çizdik milletçe öyle. İnsan vatanıyla, bayrağıyla, milletiyle ancak bu kadar gurur duyardı ancak…

Ancak, şu hain darbeciler, çirkef saldırılarından vaz geçmediler. Onları destekleyen PKK lı ve diğer terör örgütleriyle sinsi ve kalleş planlarını milletimiz üzerinde oynamaya uygulamaya devam ettiler. Teknolojinin sağladığı imkanlara olmasa, bilekle, yürekle savaşılsa vallahi karşımızda bir soysuzun oğlu duramazdı. Ama kalleşçe vurup kaçan düşmana arkadan hançerleyen haine ne yapılabilinir ki?

Öylesine kenetlendiki ellerimiz, Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Alevi’si, Sünni’s, Arap’ı, vs.i hep beraber “Vatan Mukaddsetir!” dedik… Meydanlarda Demokrasi Nöbeti tutuldu günlerce… Aslında vatan nöbeti, Peygamber Efendimiz A.S.V’ın en övgülü sözlerle sevdiği bir eylemdi. Çünkü yüce Nebi A.S.V: “Vatan için uykusuz kalan gözlere cehennem ateşi değmez.” Hadisi de bu sözlerdendir.

Geçmiş olduğumuz o buhranlı dönemin hala etkisi altında olduğumuz bir gerçektir. Fetö terör örgütü, yılanın deliğine kadar girmek tabirinin az kaldığı derecede devlet kademelerinde müthiş bir hızla kadrolaşmış ve yıllar yılı 15 Ağustos darbesi için hazırlık yaparak güç toplamıştı. Bu vatan hainlerine milletin ağır tokadı inmişti inmesine de, yüreğimize işleyen gazi ve şehitlerimizin hikayeleri ve kahramanlıkları bizi, bu kalleş saldırıyı unutmamaya ve unutturmamaya mecbur ediyor. Bir vatan görevidir bugün 15 Ağustos’u hatırlatmak… Belki yıllar sonrasında torunlarımıza ibretle anlatacağımız bir tarih dersi olacak… Milli İrade’nin şahlanışı, devletini çakalların elinden kurtarışı olarak anlatacak göğsümüzü kabartacağız yarının nesilleri önünde….

Asker kılıklı terörist görmedin sen bugüne dek ama bak ben gördüm dinle beni evlat dinle! Bu vatana bir zamanlar içimizde çöreklenip, beslenen yılanlar, kobralar saldırdılar…Halkın üzerine sıktıkları kurşunlar deldi göğüsleri, deldi bedenleri am, bize şunu da öğretti ki, vatanı can pahasına teslim etmemek bu vAtana sahip çıkmak yiğitliğin şerefindendi.  Korkmadık ta yılmadık ta neden mi? Öyle engin bir iman vardı ki o halkın göğsünde, üzerimize saldıran Pensilvanya’dan kumandalı kuklaların tanklarına meydan okuduk…Onları savurduk lağım çukurlarında yaşaması gereken bu insan siluetine girmiş alçaklara Türk Milleti’nin asil duruşunu bir defa daha gösterdik…

Korku bilmeyen yüreklere ne kadar teşekkür etsek azdır. Onlar için okunan Fetih sureleri sırtlarına aldıkları ağır yükü hafifletmiştir inşallah…Hele Cumhur Başkanımız’ın o gece olabileceği her yerin bombalanması ve kendilerinin kıl payı kaldığı otele yapılan bombardımandan kurtulması kesinlikle kılınan nafilelerin, okunan Tefriciyeler’in himmeti ve mucizesidir… Ak sakallı dedelerin sabah namazlarında duasıydı Mehmetçik…Nur yüzlü ninelerin “Yasin Okumalarında Allah’a havale ettikleri münacatlarıydı Mehmetçik ve onun Komutanları…Vatana, millete, devlete dua etmek Osmanlı’dan gelen bir vatandaşlık sünnetidir bu aziz topraklarda…Yaşamak, şerefimizle, izzetimizle, bayrağımızla güzel olurdu…Vatansız, yurtsuz nasıl yaşardık evlat biz? Erliğe sığar mıydı? Erkekliğe yakışırmıydı vatan bölünürken evde oturup keyif yapmak? Bu aşkın ilan edildiği 15 Temmuz gecesi çıktığımızda o meydanlar al kanlara boyandığında dünyadaki bütün zalim ve kanlı  eller anladı ve gördüler ki; Türk’ün bileği bükülmez…Türk’ün vatanı namusudur çiğnenmez…Çiğnetenlere geçit verilmez…”

Ayşe Ciplioğlu Kaş


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık