Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Ayşe KAŞ

Ayşe KAŞ

Ser'de Kahramanlık Varsa...

Varsayalım Fetö hain yüzünü bu denli aleni sermemişti  önümüze…Varsayalım o sinsi vesveseci şeytan göğüslerimizin üstüne çöreklenmiş ve o ürkütücü planlarını kölesi Föto’ya tekrir ile meşguldü… Onu ve divanelerini bu denli bir cinnete iteklemekle uğraşıyordu…Ve Rabbimiz bu kurulan sinsi tuzağı bize göstermek için onların kurdukları tuzaklarına varsayalım daha mukabele bazında bir hamle girişimini takdir buyurmamıştı… Ne olacaktı da biz bu illetin sonraki cerahat fışkırtan merhalesini anlayabilecektik. Yani, “Ve mekeru ve mekerallah Vallahu hayrul makirin” “Onlar Allah’a tuzak kurdular. Ama Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır.” Ayeti tecelli için bir sebep olmalıydı. O sebbin vukua gelmesi ise yine şeytana verilen mühletin icabıydı. Yani şeytan şeytanlığını yapacaktı çünkü onun varlığının adeti böyleydi…Kötülüğü kendinbe deruhte etmiş bir varlığın iyiliğe yahammülü elbette olamazdı.

Ve şeytan bu uşaklarının damarlarında dolaştı, kanlarına girdi, beyinlerini istila etti. Başlarında bulunan şizofren ruhlu adamın hezeyanlarını kutsal bildiler ve ceplerinde tılsımlı dolarlarını kalplerine koyarak sözüm ona Türkiye’de hakimiyet kurmak için bir kalkışmada bulundular.

Gözlerine hakikati görmemeleri için kalın perdelerin çekili olduğunda şüphe kalmayan bu avanakların, ne vatan sevgisi ne de bayrak saygısı namına nasipleri yokmuş ki, milletine düşünmeden namlularının ucunu çevirmişlerdir. İnsanın hafsalasına sığmayacak bir delilikle tankları halkın üzerine sürerken de ancak şeytanın kuvvetli bir galebesi ve Feto’nun okuyup üflediği büyülü sözcükleri onların kılavuzluğuna koşmuşlardır. Arkalarına “vatan hainliği” gibi ağır bir yükü taşımaları üzere  gözü yaşlı eşleri, evlatları, anaları ve babaları  bırakan bu meczupların akibetleri yaptıkları cinayet kadar korkunç olacaktır. Tabi bunun birde ahirtet safhası var. Orayı tasavvur etmekse en az buradaki acıklı akibet kadar inletici olacaktır.

Yine baktığımızda, seçimlerden bu yana Fetö oluşumunu bir bir izah eden ve onlardan uzak durulması için çağrılarda bulunan Sayın Cumhur Başkanımız’ı  “Bunları neden bu kadar deşifre ediyorlar ki? Müslüman müslümana neden bu kadar düşman olur ki?” diye şüpheli sözlerle bakanların, bugün olanlardan ve yaşananlardan  sonra “Az bile söylemiş. Adamların İslam’la, Müslümanlıkla alakaları yokmuş zaten” dediklerini duymaktayız. Tabi, vatandaş bunların inlerinde neler yaptıklarını nerden bilebilirdi ki? İstihbaratın bile etkisiz kaldığı bir yapılanmanın kendini Mısır Firavunlarının kabirlerine yaptırdıkları gizemli büyüler misali görünmezlik zırhı takmış olabilecekleri kimin aklına gelebilirdi ki? Bir” eğitim merkezi” gözüyle baktığınız kurumun aynı zamanda bir “askeri darbe girişimi” planlanması için yapılmış bir askeri karargah işlevi gördüğünü kim tahmin edebilirdi ki?

Pensilvanya’da halkını, vatanını bir kalemde satan hain şahsiyetin bugün sığınacak bir vatanı kalmamıştır. Sığındığı kucak kendisi gibi güven vermeyen, kalleş tuzakları gizli ellerle destekleyen, PKK, Daiş, PYD ve FETÖ gibi terör örgütlerini Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun başına bela eden ve İsrail’i korumak ve yaşatmak pahasına bütün Ortadoğu’yu Türkiye’de dahil gözden çıkarmaya hazır Amerika’dır. Ne var ki, o da Fethullah Gülen gibi çürük bir ipe tutunarak, çirkef bir bataklığa gömülmüş haldedir.

Bu karanlık inkişafın karşısına tarihin şeref sayfalarında altın harflerin anlattığı destansı kahramanların evlatları dikildi mi dikildi elhamdulillah… Aşkla, şevkle, inançla Allahu Ekber !sedalarıyla  bu korkaklar sürüsü geldikleri gibi gidiverdiler…Yüzlerindeki karalığı ve utanmazlığı da gizleyemediler tabi halktan…Türk tarihinin bugüne kadar eşine rastlamadığı bir rüsvaylıkla, kepazelikle sokaklarda, caddelerde kendilerini vatan haini olarak ilan ettiler. Sıkılan kurşunlara göğüslerini siper edinenler, tankları durdurmak için kendilerini altlarına serenler, asker üniformalı teröristlere “Bak evladım! Sen benim evladım yaşındasın! Yapma etme!” diye nasihat edip dil dökenler… Onları n bu kanlı ve kötü gidişatlarında muvaffak olmalarına izin vermediler. Hak için çarpan yüreklerin vatan sevgisi ile yaralı bacaklarla, kollarla darbecilere karşı korkusuzca yürüyüşleri, onlardan sonraki nesillerin okuyacağı en ibretli en kahramanca yazılmış öyküleri olacaktır.

“Bu işi nasıl yaptılar? Tankın altına yatılır mı?” diyenlerin unuttuğu veya düşünemediği şey, imandır. “İmandır o cevher ki ilahi ne büyüktür! İmansız olan puslu yürek sinede yüktür!” mısralarını da okumamışlardır. İnsan, imanla donanınca işte böyle olur dostum. Gözü gönlüne gönlü göklere kulaç atar. Görünmeyen ordular destekler o Müslüman yüreği…Allah’a teslim olarak bir can’u gönülden çekilen Bismillah ne çok kapıları açar ne çok oyunları bozar ne çok kalpleri diriltir bilenimiz var mı?

Kışları bahara çevirip tabiata binbir renk ve neşvü nema veren Rabbimiz, vatan aşkıyla on beş temmuz akşamı meydanlara dökülen necip milletimizin de ellerlinden tutmuş ve onları Kehf Eshabını koruduğu gibi koruması altına almıştır.

Asım’ın nesli işte yine çiğnetmedi mukaddesatını yine yazdı destanını… başka türlü de olamazdı “Ser’de kahramanlık”  vardı…

Ayşe Ciplioğlu Kaş


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık