Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Mikail Miral

Mikail Miral

Erbakan Olsa Darbe Olur muydu?

İmam Şafii'nin çok güzel bir sözü var "olmayacak şeye hüküm verilmez" diye lakin vakıa bu ya bu, bugünlerde en çok dile getirilen hususlardan biri de bu.

Erbakan olsaydı şimdiye çoktan darbe olmuştu. Çünkü Erbakan çok merhametliydi, sabırlıydı halkı sokağa dökmezdi. Erbakan Hocamın hatırına olmayacak şeyin tahlilini yapmak zorunda hissediyorum kendimi. Erbakan Hocanın insanları sokağa çağırmayacağını söyleyenler 28 Şubattaki durumu gözönüne alarak böyle söylüyorlar şüphesiz. Çünkü o günlerde Refah Partisi kapatılmış Erbakan siyasi yasaklı bir lider haline gelmiş, İslami cenahta moraller yerle bir olduğu anda; herkes Erbakan Hocanın insanları sokağa dökeceğini zannederken O gayet sakin bir şekilde "bağırıp çağıracak olan varsa ormana gitsin, herkes sakin olsun bu tarihte sadece bir noktadır" diyerek taraftarlarına sükunet çağrısı yapmıştı.

Onun bu davranışı o günlerde hiç anlaşılamadı hatta MHP "Ürkek gibi değil Erkek gibi" söylemini geliştirmiş Fazilet Partisini geride bırakmıştı. "Masaya yumruğu" vuramamakla eleştirdiği camia o zaman pek tatminkar cevap veremese de tarih Erbakan Hocanın ne kadar akıllıca bir karar aldığını ortaya koydu. Çünkü 28 Şubatçıların hedefinde bir "cadı avı" vardı. Bunu yapabilmek için insanların sokağa dökülmesi gerekiyordu, bunun için her şeyi yaptılar ama Erbakan o muhteşem zekasıyla bunun önüne geçti. Çünkü o zaman %21 oy almış olan Erbakan'ın sokağa dökecek bir gücü yoktu, dökseydi o kitle ziyan olup gidecek, bin bir çile ve emek de heba olacaktı. Hem Hoca %21 ile kolay iktidar olmamıştı merhumun tabiriyle "Hizmet etmek için o imkanı tırnaklarıyla" söküp almıştı.

Kısacık 54. Hükümet dönemine bir çok başarıyı sığdıran Erbakan Hoca, özellikle dünya siyasetine yön vermek için kurduğu D-8 ile dünyanın godomanlarına kafa tutmuştu. O dönemi anlatmak satırlara sığmaz biz bununla yetinelim. Şimdi gelinen noktada Erbakan Hocanın insanları sokağa çağırmayacağından darbe olduğunu söylemek büyük bir aymazlıktır. Birincisi seven/sevmeyen bütün kesimler FETÖ'nün yaklaşamadığı tek liderin Erbakan olduğunda hemfikirler. Dolayısıyla FETÖ zaten onun döneminde bu kadar büyüyemezdi ve bu çılgınlığa fırsat bulamazdı. İkincisi Erbakan Hoca gözünü budaktan esirgemeyen bir liderdi, dolayısıyla "Mücahit Erbakan" dı O. ABD'ye rağmen Kıbrıs harekatını yapan, Siyonizmi titreten bir liderdi Erbakan. Şayet böyle bir çılgınlık olsaydı en az Cumhurbaşkanımız kadar mücadele edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Hem dünya vazifesini bihakkın görmüş bir lideri böyle töhmet altında bırakmak iman etmiş kimselere yakışmayacak bir harekettir. Yine vakıa üzerinden Erbakan - Erdoğan yarışı yaptırmak en az FETÖ çılgınlığı kadar bir çılgınlıktır.

Uzun lafın kısası Erdoğan REİSİMİZ Erbakan Hocamızdır. Herkes işine baksın vesselam.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık