Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Mikail Miral

Mikail Miral

Hocaefendi-Cemaat-İmam kavramları Bizimdir Kirletilemez

Yazıma son zamanlarda sık sık dillendirilen bir kıssa ile başlamak istiyorum.

Keklik ile Dervişin kıssası,

Derviş keklik avına çıkar. Bir keklik görür, sessizce yanaşır fakat keklik hiç bir şey yokmuş gibi davranır. Nihayetinde derviş kekliğin üstüne atlar, keklik son bir hamleyle kanadı kırık olarak bu saldırıdan kendini kurtarır. Soluğu Hz. Süleyman as ın yanında alır ve Dervişten davacı olur. Süleyman as Dervişi çağırttırır ve sorar:

-Niçin bu kuşun kanadını kırdın?" Derviş:

-Efendim ben kuş avlamaya çıktım bu kuşu gördüm yanına yaklaştım yaklaştım ve yakalamaya çalıştım o da kaçtı kaçarken de kanadını kırdı. Süleyman as kuşa dönerek:

-Doğru mu? Keklik:

-Evet Efendim. Süleyman as:

-Bunda bir şey yok. Avlanmak helal ey Keklik sen neyi dava edersin. Keklik:

-Efendim Evet avlanmak helal ama. Bu Derviş yanıma avcı olarak gelmedi gelseydi ben de ona göre davranırdım. Derviş olarak geldiği için ben tedbir almadım ve kanadım kırıldı. Süleyman as:

-Öyleyse hüküm, Dervişin de kolunun kırılmasıdır. Keklik:

-Efendim hayır öyle yapmayınız. Şayet onun kolunu kırarsanız iyileşir yine aynı kisve altında aldatmaya devam eder Öyleyse onun kisvesini ondan kaldırın ki bir daha kimse aldanmasın.

FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz kalkışması milletin İntifadasıyla Elhamdulillah neticeye ulaşamadı. İnşallah hak ettikleri cezayı bulacaklar. Fakat bu hainler bizden üç önemli değerimizi çaldılar buna müsaade edilmemelidir.

Birincisi; HOCAEFENDİ kavramımızı çaldılar. Halbuki HOCAEFENDİ demek ilmiyle amil faziletli kimselere verdiğimiz bir ünvandır bizim. Bu hainlerin başı için ancak "TERÖRİSTBAŞI" ifadesi uygundur dolayısıyla bizim HOCAEFENDİ kelimemizi geri versinler.

İkincisi; Biz bunları dini bir CEMAAT sanıyor ve yaptıklarını da dine hizmet olarak görüyorduk. Halbuki bu cellatlar ordusu bir dini cemaat değil bir TERÖRİST ÖRGÜTLENME imiş. Öyleyse bizim CEMAAT kavramımızı geri verin.

Üçüncüsü; Biz dini önderlerimize İMAM deriz. İmam-ı Azam, İmam-ı Şafii, İmam Maturidi vb. Bunlar terörist başlarına da İMAM diyor. Yargı İmamı, Askeriye İmamı, Polis İmamı gibi. Dolayısıyla bizim önderlerimize verdiğimiz o güzel ismi İMAM kelimemizi bize geri verin.

Kısaca Kekliğin dediği gibi, Bu hainlerin çaldıkları bütün değerlerimizi bize verin ki bir daha aldatacak bir şey bulamasınlar.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık