Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Sait Çamlıca

Sait Çamlıca

Almanya’nın sinsiliği

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yaşanan yoğun terör olaylarında, Alman ve Rus istihbaratçılarının desteği haber kanallarına düştü. Bu operasyonu yürüten komutanların yaptığı açıklamaya göre Sur’daki PKK’lı teröristlere, 2 Rus ve 7 Alman tarafından teknik ve taktik destek sağlanıyor. Uzun zamandır yazmayı planladığım bu yazıyı, bu haberi okuduktan sonra tamamlamaya karar verdim.

Sahi ne işi var Alman istihbaratçılarının Diyarbakır’da? Kürt halkını çok sevdikleri için mi teknik destek veriyorlar?

Gezi olaylarında Alman istihbaratının elemanları gündeme gelince, birçok insan şaşırdı. ‘Almanya neden içişlerimize karışıyor?’ sorusunun cevabı, sanıldığı gibi sadece 3. Havaalanı meselesi değildir. Almanya, yıllardır hep çok sinsi politikalar uygulamıştır.

Nesli tükenen Almanlar!

1997 yılında Üniversite’de bir hocamız anlatmıştı, Almanların bize karşı sinsi tutumlarını. Hocamızın anlattıklarını hiç unutmadım. Çünkü o güne kadar Almanya’ya hiç o gözle bakmamıştım. Hocamızın anlattıklarından aklımda kalanlara aktarayım.

Uzun vadeli projeler ve hesaplamalar yapan Almanlar, 2000 – 2050 yılları arasında, Almanya’da Müslüman sayısının Alman sayısına yaklaşacağını hesap etmişler. Çocuk sahibi olmayan Almanlar, tükenen nesillerini çoğaltmanın yollarını ararken, 3-5 çocuk sahibi olan Müslümanların, Almanya’ya hükmetmemesi için sinsi tedbirler alıyorlar.

Müslüman gençlerin okuyup yetki sahibi olmamaları için, gençlik heyecanı ile gayri meşru işlere bulaşsın istiyorlar. Bunu sadece istemekle yetinmiyorlar, istihbarat elemanları vasıtasıyla okuyup bir yerlere gelme ihtimali olan gençleri, kadın, içki, uyuşturucu gibi bir bataklığa sürükleyip, okumalarının önüne geçiyorlar. Uyuşturucu, ot, içki, kadın, kumar tuzağına düşen bir genç, kendine gelse bile okumak için büyük fırsatlar kaçırmış oluyor.

Almanlar, Müslümanların işçi veya amele olmasını istiyorlar. Beden gücüne muhtaç oldukları insanların, beyin güçleriyle ülke yönetiminde söz sahibi olmalarını istemiyorlar.

Bu sözleri, 20 yıla yakın zaman geçmesine rağmen, unutmadım. Dost meclislerinde zaman zaman anlattım bunları. 2015 yılının son günlerinde 10 günlük konferanslar için yeniden Almanya’ya gittiğimde, uzun yıllar Almanya’da görev yapmış bir öğretmene sordum bunları. Anlattıklarımın tamamının doğru olduğunu, bunu çokta gizli yapmadıklarını söyledi.

Ali’siz Aleviler ve PKK’lı Kürtler

Almanların en gözde Türkleri, Ali’siz Aleviler ve PKK’ya destek veren Kürtlerdir. Namaz kılan, Milli duyguları olan Alevileri sevmeyen Almanlar, Ali’siz Aleviliği savunanlara destek veriyor. Alnı secdeli dindar Kürtlere yüz vermeyen Almanlar, PKK’ya destek Kürt gençlerin okuması için önlerini açıyor. Okumayan PKK’lı Kürtlerin ticari hayatlarına destek veriyor.

Almanya ve yerli otomobil projemiz

Almanya’nın en büyük problemlerinden bir tanesi, Türkiye’nin kendi yerli otomobilini üretmeye kararlı olmasıdır. Nasıl ki 3. Havaalanı Frankfurt Havaalanına darbe vuracaksa, bundan çok büyük bir darbeyi, Türkiye’nin yerli otomobil üretmesi vuracak Almanya’ya.

Alman markası olan otomobil devlerini düşünün. Mercedes, BMW, Volkswagen, Audi, Ford gibi, Türkiye’de en çok satılan arabaların çoğu Alman markasıdır. Mercedes fabrikasında çalışan bir arkadaşım, ‘Sahipleri belli 400 bin Mercedes var. Arabalar üretilir üretilmez sahiplerine teslim ediliyor. Üretimi yetiştiremiyor Fabrika’ dedi. Bu rakam, sadece Mercedes fabrikasının rakamlarıdır. Diğer marka arabaların durumlarını da düşünün. Bu bilgilerin yanına şu bilgiyi de koyduktan sonra yeniden düşünün. Son 10 yıl içerisin de Türkiye’de 8 Milyondan fazla sıfır araba satılmış.

Alman istihbaratının gezi olaylarında ne işi var?

Alman istihbaratı Diyarbakır’da PKK’lılara neden destek veriyor?

Almanlar PKK’nın Almanya’da örgütlenmesine neden ses çıkartmıyor?

Tüm bu soruların cevaplarını yukarıda ki bilgilerin eşliğinde düşünürseniz, bulacağınız cevap, Almanların ne kadar sinsi olduğunu anlamanıza yarayacak.

DEAŞ’a katılan Alman Müslümanlar!

Birde DEAŞ’a katılıp ümmetin geleceği için cihat eden, Alman Müslümanlar(!) meselesi var. Bir Alman genç, Müslüman olduktan 5-6 ay sonra, Ortadoğu’da ki yeni din kardeşleri için, ölümü göze alıp cihada katılıyor öyle mi? Çocuk kandırıyorlar sanki. Alman gençlerinde o cesaret ne gezer.

Alman istihbaratının yetiştirdiği gençler, önce sakal uzatıp sosyal medya hesaplarından kelimeyi tevhid resimleri paylaşmaya başlıyorlar. Cihat etmek ve şehit olmakla ilgili ayetleri paylaşıyorlar bir müddet. Sonra yine istihbaratın desteği ile Ortadoğu’ya yerleştiriliyorlar.  Bunu sadece Alman istihbaratı yapmıyor. İngilizler, Fransızlar ve Ortadoğu’nun geleceğinden pay almak isteyen birçok ülke yapıyor.

Alman işini yapıyor! Ya biz?

Almanlara kızmaya hakkımız var mı? Onlar, ülkelerinin menfaati için, ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Biz büyüdükçe onlar küçülecek. Biz geliştikçe onlar gerileyecek. Bunu kendileri de bildiği için bizim büyüyüp gelişmemizi istemiyorlar.

Almanlar sizin okumanızı istemiyorsa, siz okuyup söz sahibi olacaksınız Almanya’da. Kendiniz okuyamayıp işçi olduysanız, sizden sonra gelen neslin okumasına destek vermelisiniz. Almanya’da ki gençlerin geleceği için çalışarak, Almanların tuzaklarını boşa çıkartabilirsiniz.

İster işçi, ister patron, ister genç bir öğrenci olun, Kitap okuyarak kendinizi geliştirmeyi ihmal etmeyin. Okuyan, düşünen, üreten, İslam ahlakıyla donanmış bir nesil yetiştirmek, sadece Almanların değil, tüm Avrupa’nın tuzaklarını boşa çıkartacaktır.

Almanlar ne kadar sinsi olursa olsun. Allah büyüktür. Allah hiçbir emeği zayi etmez. Biz yeter ki çalışalım, okuyalım, ümidimizi asla kaybetmeyelim. 40 yıl Almanya’da işçi olarak çalışmış bir babanın oğlu olarak Almanya’da ki Müslümanların gelişim sürecini çok iyi biliyorum.

Neslin ihyası.

1960’lı yılarda, köy çocukları amele olarak Almanya’ya gittiler ve her yere camiler yaparak, din ve kültürlerini yaşatmayı başardılar. Köyden çıkıp Almanya’ya giden nesillerden sonra, Almanya’da doğup büyüyen yeni nesil var. Yeni nesil gençler, Almanya’da cami inşa etmek yerine, camilerle yeni nesilleri ihya etme projelerine ağırlık verirseler, inşallah yarınımız bugünümüzden daha aydınlık olacak.

Unutmayın!

Allah hiçbir emeği zayi etmez.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık