Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Sait Çamlıca

Sait Çamlıca

Ümmetin içine sokulan ‘Truva Atı’ Cemaat

Ülkenin Başbakanı’nın bile, ‘aldatıldık’ demek zorunda kaldığı Paralel Devlet Yapısı (PDY), nasıl bu günlere geldi ve neden uyanamadık sorusuna cevap aramaya çalışacağım.

Yazının sonunda söyleyeceğimi başında da söyleyeyim Bu ‘truva atı’ projesini yapan şeytani zekayı kutlamak gerek! İlkokul mezunu vaiz 1970’li yıllarda otuzlu yaşlarında ilkokul mezunu bir Vaiz olan Fethullah Gülen, hitabet becerisi ile vaazlar veriyor Bu vaazların tamamı, o dönemin en iyi teknolojisi ile kayıt altına alınıp, Anadolu’nun birçok şehrinde dinletiliyor.

Konu Fethullah Gülen’in ilkokul mezunu olması değil, aynı dönemde birçok İslam Âlimi hayatta olmasına rağmen, hiçbirisinin sohbetleri, vaazları kayıt altına alınmıyor Mehmet Zahit KOTKU, Gönenli Mehmet Efendi gibi âlimler, Necip Fazıl KISAKÜREK gibi hatipler sürekli sohbetler / konferanslar veriyor Acemice ve yarım yamalak kayıtlar dışında, hiçbirisinin profesyonel kayıtları yok.

Sadece diyanet teşkilatında görevli yüzlerce tecrübeli hatip olmasına rağmen, neredeyse hiçbirisinin vaazları kayıt altına alınmamış Daha otuzlu yaşlarında ilkokul mezunu bir vaiz olan Fethullah Gülen’in vaazlarını, kim neden kayıt altına almaya başlayıp, her yerde dinlenip tanınmasını sağladı? Profesyonel tiyatrocu Bütün dilenciler, profesyonel taklit yaparlar Ağlama ve yalvarırken ses titretme taklidini ne kadar iyi yapabilirseler, o kadar çok para toplarlar.

Fethullah Gülen sürekli ağlayarak vaaz eden nadir hocalardan Kameraya oynadığı bazı videolarında o kadar net görülüyor ki, bugüne kadar neden dikkatlerden kaçtı anlamıyorum Her hatip, zaman zaman duygulanır.

Anlatacağı olayın etkisi, dinleyenlerin tepkisi insanı duygulandırır Ancak her konuşmasında ağlayan, sesi titreten bir hoca var Bu adam her vaazında ağlayarak konuşuyor.

Son otuz yıl içerisinde tanıdığım hoca veya vaizlerden hiçbirisi bu hoca kadar ağlamamıştır ekran karşısında Kamera kayıtları bitince ne yapıyor bilemem "Eğer bir vaiz halkı ağlatmaya, yaka-paça yırttırmaya çalışıyorsa, bilin ki o adam gafildir" diyen İmam Gazali, tiyatronun ne demek olduğunu bilseydi, o tarihi tespitini ‘….

bilin ki o adam tiyatro yapıyor’ diye bitirirdi 1980 darbe yılları Askeri darbe sonrası sadece siyasiler değil, halk nezdinde etkili olan bütün hocalar, hatipler tutuklanmasına rağmen, Fethullah Gülen’i askeri yönetim neden bulamadı? Kim korudu? Vaaz kasetleri her şehirde dinlenen bir hocayı neden tutuklamadılar? Birçok siyasi bağlantısı olan insanların kaçmayı başaramadığı, askerin sinek uçurmadığı o yıllarda, Fethullah Gülen neden yakalan(a)madı? 1980 darbesinin etkisi geçer geçmez, Türkiye’nin her yerine Fethullah Gülen’in vaaz kasetleri yayılmaya başladı Darbe günlerinde bulunamayan bir adamın kasetleri kim çoğaltıp dağıtıyordu? 28 Şubat süreci Hayatımın hiçbir döneminde, bu cemaatle iç içe olmadım.

Babam Said Nursi’nin Risalelerini okuduğu ve kendisini çok sevdiği için ismimi Said koymuşlar Ne öğrencilik yıllarımda ne iş hayatımda cemaatin kurumlarında çalışmadım Sadece birkaç yerde konferansa davet ettiler.

Bende her kurumla yaptığım eğitim konferansımı, malum cemaatin kurumlarında da yaptım Cemaatin lideri Fethullah Gülen’e, en çok 28 Şubat sürecinde öfkelendim Hiç kendisine düşmeyen konular hakkında konuşmasına anlam veremedim.

Özellikle televizyona çıkıp ‘Erbakan’a kalbim hiç ısınmadı’ demesini hiç anlayamamıştım Başörtüsü konusunda ki tavırları zaten çok ağır tepkiler aldı Kendisine karşı çok öfkeli olduğum o dönemde, Rahmetli Erbakan hocanın ‘Biz kendisiyle beş vakit namazda bir aradayız zaten’ demesi beni susturdu, öfkemi dizginledi.

Rahmetli Erbakan hoca neden böyle bir cümle kurdu bilmiyorum Ya Fethullah Gülen ve ekibinin derin ilişkilerini bildiğinden, yeni bir cephe açmak istemedi veya bu ekibin kimlere çalıştığını fark edemedi İHL binalarıyla ödüllendirildiler.

28 Şubat sürecinde yarım kalan İmam Hatip Lisesi binalarının neredeyse tamamı, Gülen önderliğindeki cemaate teslim edilmiş Lise yıllarımın geçtiği Tokat / Turhal’da, 1995 yılında Kız İmam Hatip Lisesi inşa edilmeye başlanmıştı Okul binası bitmeden 28 Şubat süreci yaşandı.

Yarım kalan Kız İmam Hatip Lisesi binası, Fethullah Gülen ekibine telim edilmişti Kız İmam Hatip Lisesi için inşa edilmiş binamız, cemaat ekibine verilince, ‘En azından yabancıya gitmedi Onlarda İslam’a hizmet ediyor’ diye düşünmüştüm.

Yabancının sinsi hizmetçisine teslim edildiğini yıllar sonra fark ettim Meğer gizli ve sinsi bir el, 28 Şubat sürecinde ki duruşlarının ödülü olarak, o binaların tamamını cemaate teslim ettirmiş Türkiye’nin birçok şehrinde, yarım kalmış İmam Hatip Lisesi binaları, Fethullah Gülen önderliğindeki cemaate teslim edilmiş.

Şeytani zeka! Bu ‘truva atı’ projesini yapan şeytani zekayı kutlamak gerek Düşünsenize, Müslümanlardan İslam’a hizmet için toplanan parayla kurumsallaş Bu kurumlarla dünyayı yöneten sistemlere hizmet et.

Müslümanların paralarını al, gençlerini kullan ve uluslararası güçlerin oyununda maşa olarak kullan 76 milyon vatan evladı içerisinde, bu ekibe para kazandırmayan insan sayısı, yok denecek kadar azdır Din gibi, insanımızın en zayıf duygularını çok profesyonel yöntemlerle kullandılar.

Dünyayı zihinsel ve ekonomik olarak sömüren, ‘psikolojik harp’ konusunda profesyonel deneyimleri olan ekiplerin, cemaat yöneticilerini sadece desteklemeyip bizzat eğittiğine dair dinlediklerimi, devlet yetkilileri de biliyor Milletin gözü açıldı artık! Cumhuriyet Halk Partisinin tek başına iktidar olduğu, her yerde hüküm sürdüğü yıllarda, bir köy okulunda yaşanmış bir olayı paylaşacağım sizlerle Köy okuluna müfettiş gelecekmiş.

Halk partili öğretmen öğrencilere, “Yarın müfettiş gelecek Müfettiş gelip soru sorduğu zaman kim cevap vermek ister?” diye sormuş İlkokul öğrencilerinden birisi elini kaldırıp, “Ben cevap veririm Öğretmenim!” demiş.

Öğretmen, “Müfettişe ne anlatacaksın oğlum?” diye sormuş Ali, “Dün evimizde kedi doğum yaptı Dört tane yavrusu oldu.

Bütün yavru kediler Komünist diyeceğim Öğretmenim!” demiş Aldığı cevaba sevinen ve müfettişin gözüne gireceğine emin olan Öğretmen “Tamam!” demiş,“Yarın müfettiş gelince sen mutlaka söz alıp bunu söyle” Ertesi gün müfettiş gelmiş.

Bütün işlemlerini tamamladıktan sonra, sınıf öğrencilerine birkaç soru sormuş Sıra Ali’ye gelmiş Ali ayağa kalkıp Müfettişe, “Öğretmenim bizim evde bir kedimiz var.

Birkaç gün önce bizim kedimiz doğum yaptı Dört tane yavrusu oldu Bütün yavru kediler Demokrat!” demiş.

Hayal kırıklığına uğrayan sınıf öğretmeni, “Dün Komünist demiştin ya! Niye cevabını değiştirdin?” diye öfkelenince, Ali; “Öğretmenim, kedilerimiz dünyaya geldiklerinde gözleri kördü Şimdi hepsinin gözü açıldı!” demiş Diğer ‘truva atları’ kimler? Bu cemaate dair her türlü pislik ortaya döküldü.

Millet artık bu cemaat ekibine güvenmeyecek ve hiçbir etkinliğine destek vermeyecek Öyle görünüyor ki, kurumlarını tek tek kapatmak zorunda kalacaklar Benim artık deşifre olmuş Fethullah Gülen ekinden korkum yok.

Benim düşündüren başka sorular var Böylesine şeytani bir plan yapıp, kırk yıl boyunca ilmik ilmik ağlarını ümmet içine ören bir yapılanma / cemaat kuranlar / kurduranlar, bütün yumurtaları tek bir sepete koyacak kadar büyük bir gaflet içinde olabilirler mi? Bu örgütlenmeye benzer başka örgütlenmeler var mı? Yıllardır hoca sandığımız başka misyonerler var mı? Varsa kim? İslam’a hizmet ettiğini sandığımız ve ümmetin içine sokulmuş başka ‘truva atı’ var mı? Sait ÇAMLICA wwwsaitcamlica.

com wwwtwittercom/saitcamlica .


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık