Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Sait Çamlıca

Sait Çamlıca

Siyasal İslam, kafa kesmek değil, özgür kafa yetiştirmektir

Üniversite yıllarım, 28 Şubat sürecinin tam ortasına denk geldi. 1996 – 2000 yılları arasında üniversite öğrencisiydim. Medya sürekli, Refah Partisi ve lideri Necmeddin ERBAKAN’ın şahsında, ‘siyasal İslam’ı’ kötü göstermeye çalışıyordu.  En meşhur cümle ‘Benim babam hacı, annem örtülü ama biz siyasal İslamcı değiliz’ diye başlayan cümlelerdi.

Etliye sütlüye karışmayan, İslam’ın beş şartını yerine getiren dindarlar ‘cici’gösterilirken, ülkesinin yönetimi ve dünyanın gidişatını değiştirmek isteyenler ‘öcü’gösteriliyordu. Üniversite de okuduğum bölümün kantininde, benim gibi düşünen pek olmadığından, malum tartışmalarda hep yalnız kalırdım.

Siyasal İslamcıları ‘öcü’ gösterme propagandasının, ‘Benim dedem hacı’ diyen kitleleri nasıl kör ettiğine, ilk defa o yıllarda şahit oldum. Havuz sistemi ile devlet kasasının soyulmasına engel olunduğundan haberleri bile yoktu. Çünkü onlar, Ali Kalkancı ile ilgili haberleri konuşuyordular.

D-8 projesi ile Batı’nın Doğu’yu sömürmesine engel olunmaya çalışıldığını hiç konuşmuyorlar, Müslüm Gündüz’ün Ayasofya çevresinde yaptığı şovlara kızıyorlardı.

Rahmetli Erbakan Hocanın, ekonomi dehasıyla, %100’den fazla zam yaptığını unutup, oğlunun bindiği Mercedesi, oğlunun saçlarında ki jöleyi dillerine dolamışlardı.

Algı Yönetimi!

Hakikatin önüne konulan perdede size gösterilen şeydir, Algı yönetimi. Yukarıda ki örnekler, hakikatin önüne konulan perdede seyredilenlerdir.

Algı yönetimi Amerikan ordusu tarafından ortaya konmuş bir tanımdır. Algı yönetimini Amerika Savunma Departmanı aşağıdaki gibi tanımlamıştır:

İstihbarat sistemlerinin ve liderlerin resmi tahminleri, dış ilişkileri ve resmi eylemlerini etkilemenin yanında, toplumların duygularını, motivasyonlarını, etkilemek amacıyla yapılan yayınlar ya da seçilen bilgileri ve göstergeleri inkar etme eylemidir.

Somut örnekler vermek gerekirse:

Irak’ın insanlığı tehdit edecek bombalar ürettiğine dünyayı inandırıp, Irak’ı işgal etmek. İkiz kulelere saldıranlardan hesap sormak için (!) Afganistan’ı işgal etmek gibi örnekler, Algı Yönetiminin uluslar arası örnekleridir.

Beyaz perde!

Medya, profesyonel algı yönetimi yapar. Müslüman denilince akla ‘edep, haya, dürüstlük, Kur’an, Hz.Muhammed’ gelmesi gerekirken, ‘terörist, silah, kafa kesen, vahşi’ bir tip gelmesi için çabalıyorlar.

Özellikle ‘Siyasal İslam’ kavramının içini kirletmek için çabalıyorlar. Çünkü namaz kılan Müslüman’dan asla rahatsız olmazlar. Ancak namaz, bireysel bir ibadet olmaktan çıkıp, dünyayı sömüren sistemlere karşı ‘kıyama’ durmanıza ve tüm engelleme gayretlerine rağmen, Allah’tan başkasına boyun eğmemeniz vesile oluyorsa, bu namazdan rahatsız olurlar.

Her yıl Hacı adaylarının çoğalmasından asla rahatsız olmazlar. Bindiğimiz uçak, yaptığımız alışveriş onların kasasına para olarak giriyor.

Zekat hesaplamalarını Fıkıh kitaplarından alıp yapmanız kimseyi rahatsız etmez. Ancak Dünya mazlumlarına kucak açacak kadar güçlü olmanızı da istemezler. İki milyondan fazla Suriyeli mazluma kucak açıp, yüreklerine ümmet tohumları ekmemiz, birilerini rahatsız ediyor.

Dünya beşten büyüktür!

Tıpkı rahmetli Erbakan Hocanın D-8 projesi gibi bir etki yaptı, Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın ‘Dünya 5’ten büyüktür’ çıkışı. Kurulduğu tarihten bu yana, ilk defa medya karşısında rezil olan İsrail, ‘One Minute’ çıkışı ile itibar kaybetti. ‘One Minute’ çıkışı ile İsrail’e, ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyerek Dünya’ya meydan okuyan Siyasal İslam’ı durdurmak için birleştiler.

Sadece kendileri birleşmedi, Türkiye’de ki piyonlarını da birleştirdiler. Sağcı, solcu, Kemalist, ulusalcı hatta Nurcu diye bilinen FETÖ ekibini de harekete geçirdiler. Siyasal İslam’ın gücünü kırmak için besledikleri ‘Ilımlı İslam’ projesinin en güçlü ayağının deşifre olmasına bile göz yummak zorunda kaldılar.

‘Biz İslam’a değil, Siyasal İslam’a karşıyız’ diyenler, namaz kılan köle olmamızı istiyorlar. Siyasal İslam’ı kafa kesen insanlar olarak göstermeye çalışıyorlar. Herkes biliyor ki, Ortadoğu’da kafa kesenler, Batı’nın piyonu ve cehaletin kurbanıdır. Müslümanları köleleştirmek isteyenler, ‘özgür kafa’ istemiyorlar. Dünya’ya meydan okuyan her ‘özgür kafa’için ‘kafa kesen siyasal İslamcı’ yaftası vuruyorlar.

Ne kadar çırpınırsa çırpınsınlar, milletin de ümmetin de gözü açılıyor elhamdülillah.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Mustafa Mustafa 22.12.2017 15:27

Bu haberi yapan kişi fetöcü kesin kendisini saklamak için böyle çocukça birşeyler yapmaya çalışmış

NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık