Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

ALLAH'IN YOLUNDAN SAPMAMAK!..

" Rüşd çağına erişinceye kadar, yetimin malına, sadece in iiyi tutumla yaklaşın; ölçü ve tartıyı adaletle yapın. Biz herkese ancak gücünün yettiği kadarını yükleriz. Söz söylediğiniz zaman, yakınlarınız dahi olsa adaletli olun, Allah'a verdiğiniz sözü tutun. İşte Allah size, iyice düşünesiniz diye bunları emretti. " ( En'âm sûresi, âyet 152 )

Yazıma başlamadan önce, bu gün ( 23.09.2016) haberlerinde, bir imamın Fetö'culuktan tutuklandığını izledim. Hem de kahrolurcasına izledim ve üzüldüm.

"Yavuz Sultan Selim'in kaftanını Feto elebaşısına götürdüğü iddia edilmişti.. Eski Beyazıt Camii i İmamı Suat Gözütok Fetö'dan tutuklandı. " Kısaca ilginç olan haber budur ve böyledir.

Ne diyelim? Böylesi Allah'tan korkmaz, peygamberden utanmaz kavuklu insana? Behey sersem adam, sen, hangi sıfatla, hangi yüzle, koca Yavuz'un kaftanını bir meczuba kaçırır ve giydirirsin?

Oysa, Yavuz cihangir insandı. Makamı cennet olun!.. Yeryüzüne sığmayan, kainatta iki padişahın olamayacağını düşünen bir koca insandı!.. Sen, utanmadan, sıkılmadan, haya etmeden onun mübarek kaftanını bir meczup Feto'suna kaçırırsın? Senin gibi bir elebaşı olan Adil Öksüz ( pardon öküz) isimli din yobazı da öyledir.

Yüce Allah; kimseyi Allah yolundan saptırmasın ve sapıtmasın!.. İnsan; hak yolundan ayrılırsa, yeryüzünde icra etmeyeceği melanat bulunmamaktadır!.. Babasını katleder, anasını da öldürür, kız kardeşinin ırzına da tecavüz eder,  tıpkı bunlar gibi devletini, vatanını, milletini başkalarına peşkeş çeker.

İsterseniz, muhterem hocamız M. H. Kırbaşoğlu'nun son zamanlarda popüler olan şaheser  eserinden bir alıntı ile devam edelim:

" ... İslam dünyasının mevcut durumuna kabaca bir göz atmak yeterli olacaktır. Zira adet olduğu üzere bir buçuk milyarlık bir İslam dünyasından söz etmek demek, bir buçuk milyar Müslümanın var olduğunu kabul etmek demektir.

Peki bu Müslümanların tamamının Allah'ın yolundan gittikleri ve başka yollara sapmadıklarını iddia etmek ne ölçüde mümkündür? Marksizm, Leninizm, Maoizm, Sosyalizm, Komünizm, Kapitalizm, Liberalizm, Pozitivizm, Ateizm vb.

Batılı maddeci ideolojilerin  Türkçülük, Arapçılık, Kürtçülük, Farsçılık, gibi ırkçı ideolojilerin; Baasçılık, Nâsırcılık, Saddamcılık, Batıcılık, Burgibacılık, Kemalizim, gibi seküler siyasi ideolojilerin; İslam'a ve Müslümanlara düşmanlığını gizlemeyen , Batı'nın emperyalist ve sömürgeci amaçlarına hizmet eden;

Amerikancılık, Bop/Gop/Ilımlı İslam/Avrupa İslamı gibi projelerin kol gezdiği, toplumlara telkin edildiği, yer yer taraftar bulduğu, bu ideolojilere dayalı partilerin, derneklerin ve araştırma merkezlerinin kurulduğu;

Toplumsal alanda ise hedonizm , tüketim çılgınlığı, cinsel başıboşluk, sosyoekonomik adaletsizlik ve zulümlerin yaygın olarak görüldüğü bir İslam dünyasının bu ayetin uyarısına , her zamankinden daha fazla muhtaç olduğunda en ufak bir şüphe olabilir mi?

Elbette bu tespit ve eleştiri, Müslümanların bu ideolojilerden, felsefi akımlardan, siyasi tecrübelerden yararlanamaycağı anlamına alınmamalıdır. Temel belirleyici İslam olduğu sürece- bir Müslüman için bunun aksi nasıl düşünülebilir?-

Müslümanların " hikmet" kategorisinde yer alan ve bilgi değeri olan her şeyden, İslami ilke ve değerlerden asla vazgeçmemek ve onlara ters düşmemek şartıyla yararlanmaları önünde herhangi bir engel yoktur.

Ama İslam dünyasındaki sözünü ettiğimiz bütün bu gelişmeler, İslam'a aykırı ve İslami ilkelere rağmen gerçekleştiği ölçüde, Allah'ın yolundan sapmak ve O'nun yolundan başka yollara sapmak anlamına geleceğinden asla tereddüt etmemek gerekir.

Bu ise Müslüman olduğunu iddia ettiği halde Allah'ın yolundan sapmış olanları, tekrar Allah'ın gösterdiği yola girmeleri için davet etmenin, İslam dünyasının " İslamlaşması" bakımından ne kadar önemli olduğunu gözler önüne sermektedir." ( Ahir Zaman İlmihali, sayfa 211, M. H. Kırbaşoğlu)

Hakikaten, bazan çok çok tuhafıma gitmektedir. Ülke nüfusumuzun %99'u Müslüman, İslam ve Türk iken, birileri Arapçılık, Çerkezcilik, Kürtçülük vb. yapıyor diye, bizlerin de " Türkçülük" akımını dillendirmesi, öne sürmesi, grupçuluk yapması tuhaf değil midir?

Hal böyle iken, varsın Arapçılık, Kürtçülük yapanlar vs. yapmaya devam etsinler.. Ama, aziz milletimiz bu devletin, bu ülkenin temel harcıdır. Onlar gibi, küçük bir bölünmüşlüğü dile getirmeleri abesle iştigal olacaktır.

Netice olarak;

Bin yıllık İslam ve milletimiz sürecinde, aziz milletimiz sürekli el ense edilmeye çalışılmış, bu sebeple de, eşkiyacılık, darbecilik, ihtilal, baş kaldırı sürekli milletimize ve onun idareciliğine karşı olmuştur.

Hasan Sabbahcılık, Haşhacilik, Osmanlı sürecince defalarca meydana gelmiş öldürme, zehirleme, Yeniçeri ayaklanmaları, " Kelle isterük" ayaklanmaları da  bunun en açık göstergesidir.

Allah yolundan sapmamış, sapmayan bu millet, ne acı ki, 31 Mart'la karşılaşmış, Kubilay hadisesini yaşamış, 27 Mayıs'ı iliklerine kadar görmüş, 12 Mart, 12 Eylül darbelerinin acısını dimağında  tatmış bir millettir.

En sonunda da, Feto meczubunun, din adamı kimliği ile, yüzlerce insanı şehit etmesi, binlerce insanımızı da sakat bırakması neyin nesidir?..  Bu sebeple,

Aziz milletimiz bu ana kadar Allah yolundan sapmamış, her türlü " izm"leri, elinin tersi ile iterek, kapı dışarı etmesini bilmiş ve bundan sonra da bilecektir!..

Dinimiz İslam; kendisine mugayir hiç bir " izm"i kabul etmemiş, etmesi de mümkün değildir. Örneğin, Fetö meczubunun dini kimliği, yaşamı, hayatı, önermeleri ve önerileri, dini duyguları tetkik edildiği zaman görülecektir ki, hep benlik, " ben olma" maddi plan, para hırsı, " Himmet" saçmalığı adı altında milletimiz, bu sahtekarın sinsiliğine , hainliğine kurban edilmiştir..

Bu meczup, Pkk'nin, Hizbullah'ın, El-Kaide'nin, Daeş'in yapmadığı rezilliği yapmış, namazını, niyazını, ağlamasını, sel-sümük akıtmasını bu yöne, yani, insan katline karşı icra ettiği görülmüştür.

Rabbimiz!.. Aziz milletimizi , Allah yolundan sapıtmasın!.. Selam ve dua ile..

Şerafettin Özdemir

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık