Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

Almanya'nın Densizliği
ALMANYANIN DENSİZLİĞİ VE ÇANAKKALE SAVAŞI BİR SOY KIRIM DEĞİL MİDİR?
 
 
    " Vurulup ter temiz alnından, uzanmış yatıyor,
       Bir hilâl uğruna Ya Rab!.. Ne güneşler batıyor!.."  ( M. Akif)
 
    Akif'imizin; bu güzel şiirini, İsmail Coşar hocamızın ağzından dinlemek lazımdır!.. Nur olsun!.. Allah hayırlı ömürler versin o güzel insana!..
 
    Zaten, İsmail Coşar hocamız da olmasa, şu mevlid denilen uydurma, efsane, mitolojik tasvirleri dinlemem, takip etmem mümkün olmayacaktır!.. Özellikle, kandil gecelerinde, hafız İsmail'i dinler ve böylece proğramı kapatırım!..
 
    Neyse, konumuz uyduruk kandil geceleri olmadığı için, asıl mevzumuza dönelim!.. Hani, geçen haftalarda, Alman parlamentosu,  Devletimizi, ülkemizi ve milletimizi küçük düşürücü, kıtalle, katillikle suçlayıcı bir düşünceyi meclisinden oylatarak geçirmiştir!..
 
    Oysa,  asıl düşünülmesi, meclislerinden geçirilmesi gereken husus şu olmalı idi!.. 1915 yıllarında, başta Çanakkale ölüm-kalım günlerinde, Alman devleti, Devletimizin müttefiki, her alanda ortağı bir devlet idi..
 
    Çanakkale savaşlarında, yanı başımızda müttefikimiz Almanlar var idi!.. Var idi ama, Türk insanı, Türk devleti 253 bin şehid verir iken, 250 bin küsur sakat, yaralı gazi vermiş iken, müttefikimiz Alamnlar'ın kaç ölüsü, yaralısı, sakat kalanı olmuştur?
 
    Yani, Osmanlı güçleri nerede ise, Almanlar orada idi!.. Tehcirden tutunda, Çanakkale ve benzeri tüm boğuşmalarımız da Almanlar yanı başımızda idi!..
 
    Sanırım, biz millet olarak dünya kamu oyunda sesimizi duyuramıyoruz!.. Almanlar'ın bu kepazeliğini, iğrençliğini, iki yüzlülüğünü dünyaya duyuramıyoruz!.. Varsa, yoksa tek yapmış olduğumuz iş, yumruklarımızı sıkarak " Kahrolsun Hitler" " Kahrolsun Almanya" " Kahrolsun Türk (!) asıllı sözde insanlar" vb. bağırmalarımızdır!..
 
    Beyler!.. Olmuyor beyler!.. Bu tutumumuz, bu halimiz, bu davranışımız destekli, planlı, proğramlı bir hal değildir!.. Yani, kala kala bu tehcir mes'elesi Alman faşizmine mi kalmıştır?
 
    Bu mevzuda, tüm dünya insanlığı konuşmuş olsa bile, söz sırası, konuşma sırası Alman'lara gelmeyecektir!.. Çünkü, cibilliyetleri, sicilleri ortadadır!..
 
    Bir kere, Osmanlı'nın tehcir olayının üzerinden yüz yıl geçmiştir!.. Ama, Alman'ların insanlığı, Yahudileri diri diri katlinden henüz zaman geçmemiştir!.. Katlettikleri insanların, milletlerin kanları hala sapır sapır, terü taze damlamaktadır!..
 
    Bir kere, günümüz dünyasında, yaşanmakta olan ırkçılık, kavimcilik hastalıklarının altında Alman rezilliği, canavarlığı, kafatasçılığı yatmaktadır!.. Dünya milletlerini bölen, sağcı, solcu, kapitalist, liberalist, ezilmiş, zulme uğramış yapan ülke Almanya'dır!..
 
    Şimdilerde, bize düşen, enetelktüellerimize düşen görev, yazmak, çizmek, araştırmak, dünyada kamu oyu oluşturmak lazımdır!. Öylesi kuru kuru bağırmalarla, hücumlarla, tel'inlerle hiç bir yere varmamız, hedefe, menzile ulaşmamız mümkün değildir!..
 
    Kardeşim!.. İnin arşivlere, meydan okuyun Alman'lara, Fransız'lara, İngiliz'lere ve tüm düyaya!.. İlgili, ilgisiz tüm ülkeciklere!.. Onlarda, toplasınlar tarihçilerini, araştırmacılarını, yazarlarını ve konuşan kimselerini!. Toplanalım bir masanın başında; kim haklı, kimler haksız tümü meydana çıksın!..
 
    Fatih'in, bilgisini, bilincini, Ermeni'leri kabul edişini, Kiliselerini yaptırışını, Patriklerini tanıyışını, onlara hak ve hukuk verişini gündeme alalım!.. Alalım ki, tüm dünya görsün ve utansınlar!..
 
    Bizim insanımız; merhametli, acıması tükenmez bir millettir!..  Şahsi kanaatim odur ki, hiç bir Türk insanı; komşusu Ermeni insanını katletmemiş, katletmediği gibi, onunla komşuluk ilişkilerine en küçük halel getirici bir davranışı olmamıştır!..
 
    Sekiz yüz sene beraber yaşamış, beraber gülmüş, ağlamış, aynı kültürü, hatta aynı mutfak geleneğini paylaşmış milletiz!.. Türklerin Müslüman; Ermenilerin Hristiyan olması bir ayrıcalık olmamış, herkes birbirine hoşgörü ile, sempati ile bakmıştır!..
 
    Ama, ne hazindir ki, 1915 yılında, öncesinde ve sonrasında, bir kısım süper emperyal güçler, Alman'lar, İngiliz'ler, Fransız'lar vb. Batı ülkeleri devreye girerek, Türkiye'de bir ve beraber yaşayan Türklerle Ermenilerin aralarını açmışlar, aralarına kin, nifak, şer düşünceler saçmışlardır!..
 
    Alman'lar; Çanakkale'de, ölüm-kalım savaşında, dost görünmüş ama, müttefik tanınmış ama, hasım bildiği ülkelere istihbari, lojistik yardımda bulunmayı da esirgememiştir!..
 
    Merhum Akif'imizin; şahit olduğu bir olay bu konuda bizlere yardımcı olmaktadır!.. Hani, Akif,  görevli olarak gitmiş olduğu Avusturya'da, otelinde dinlenirken, bir gün, kalmış olduğu otelin alt katında şenlikler, şamatalar yapıldığını görür.
 
    Ve sormak zorunda kalır: " Nedir bu şamata, tantana, gürültü, patırdı?" diye!.. Almış olduğu cevap ilgincin ilginci, iki yüzlülüğün, Alman'ların; hasım gibi görünüp, diğer ülkelere hısım olduğu böylelikle ortaya çıkmış olmaktadır!.. Yani;
 
    Kudüs; İngiliz askerleri ve diğer güçler tarafından ele geçirilmiş, Müslümanlar ve Osmanlı güçleri püskürtülmüştür!..  Akif; hayretten hayrete düşer ve kendini zor tutar.
 
    İşte, Alman'lar, İngiliz'ler, Rus'lar, Fransız'lar ve Amerika'lılar vb. bunlardır. Dost görün, arkadan hançerle düsturu!..  Alman'ların; Çanakkale'de bir ölü vermedikleri gibi!..
 
    Diğer taraftan, Alman'ların, ikinci dünya savaşında, katlettikleri insanların hali hazır kanları kurumamış, yıkılan hanümanlar, halen tamir edilmemiş, milyonlarca insan cesedi sanki ortada durur gibi bir manzara arzetmektedir.
 
    Netice olarak;
 
    Durum, hal böyle iken, Alman devleti, sözde soykırım iddiasını onayladı diye, bizler; elimizi kolumuzu bağlayıp, kuru blöflerin insanı olmamalıyızı!..
 
    Her eli kalem tutan, okuyan, yazan, araştıran millet evladları, gerek 1915 yalanını, gerekse ikinci dünya savaşını dünyaya anlatmak için, kollarını sıvayacaklar, Alman'ların iğrençliklerini suratlarına çarpacaklardır!..
 
    Yani, iki mevzunun vuzuha kavuşturulması gerekmektedir. Birincisi, 1915 sözde soy kırım iddiası., İkincisi de, Alman'ların, kaç milyon insan katlettiğinin araştırılması ve tüm dünya insanlığına bildirilmesidir!..
 
    Bir diğer husus da,  hali hazır Almanya'da yaşamakta olan Müslüman Türk insanlarının, bilinçlendirilmesi, seçim zamanlarında, tercih etmiş oldukları siyasileri tanımalarıdır!.. Ehil mi, değil mi? Kimdir, kim değildir, milletimize ve insanlığa bir yararı dokunacak mıdır? sorusunu kendilerine sormalarıdır!..Selam ve dua ile..
    Şerafettin Özdemir
 
    

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık