Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

Bir Dünya Haini Nasıl Türedi?

BİR DÜNYA HAİNİNİN; İSTİKLÂL MÜCADELESİ VERMİŞ BİR MİLLETİN İÇİNDE NASIL TÜREYE BİLMİŞTİR?..

" Sözlerini bozmaları sebebiyle onları lânetledik ve kalplerini katılaştırdık. Onlar kelimelerin yerlerini değiştirirler. ( kitaplarını tahrif ederler). Kendilerine öğretilen ahkâmın ( Tevrat'ın) önemli bir bölümünü de unuttular. İçlerinden pek azı hariç, onlardan daima bir hainlik görürsün. Yine de sen onları affet ve aldırış etme. Şüphesiz Allah iyilik edenleri sever." ( Mâide sûresi, âyet 13 )

Bilindiği üzere, Tevrat yalnızca bir nüsha idi. Kimsenin ezberinde de tamamı mevcut değildi. İsrailoğulları Babilliler'e esir düşünce Tevrat nüshası kayboldu.

Yıllarca sonra İsrailoğulları esaretten kurtulunca hatırda kalan bazı bölümler yeniden yazıldı. Bugün elde bulunan Tevrat'ta da bu eksik bölümler ile kısmen Hz. Musa'nın hayatı yazılıdır.

" Eğer sana hainlik etmek isterlerse ( üzülme, çünkü) daha önce Allah'a da hainlik etmişler di de Allah onlara karşı sana imkân ve kudret vermişti. Allah bilendir, hikmet sahibidir." ( Enfâl sûresi, âyet 71 )

Yeryüzünde, belli başlı hükümran olmuş devlet ve milletlerden bir tanesi de aziz milletimizdir!.. Esaret bilmez, kölelik tanımaz, nankörlük, hainlik yapmaz, başı dik, fikir dünyası özgür, sinesi üryan, kalbi Allah Allah nidaları ile çarpan bir millettir.

Bu aziz millet; Malazgirt'te şahlanmış, Feth-i mübinda kıyama  kalkmış, Mercidabık'ta yenilmez, Ridaniye'de dengine erişilmez, Mohaç'ta bileği bükülmez, Çanakkale'de destan yazan, Milli Mücadele de Müslüman Türk'ün kaderini yeniden yazan bir millettir.

Ama, ne hazindir ki, takriben kırk yıldır bu milletin ekmeğini yemiş, nimetlerinden müstefid olmuş, " Himmet" adı altında çeşitli in'amlarla trilyonları dış ülkelere uçurmuş, kaçırmış, söğüşlemiş bir şarlatanın hainliği ile karşı karşıya gelmiş bir millettir.

Söz konusu bu hain, bin bir surat şeklinde, yerinde Türk-İslam'cı olmuş, lüzumunda hümanist, gerektiğinde Asr-ı Saadet hayranı, bazan Orta Asyacı, birazda Osmanlıcı, Selçukici olmuş, ama, en sonunda da gerçek yüzünü, kimliğini izhar ederek Kürtçü-Pkk'ci olmuş bir haindir!.. Sayın Hanefi Avcı beyin nitelediği gibi:

" Bu devlet uğruna bu güne kadar çok can verildi, zaten çok fazla sorunu olan bu devleti ve sistemi daha da bozmak, devlet içinde devlet kurmaya kalkmak akılla izah edilemez.

Bu devletin polisi, askeri, medyası oluşturulmak istenen bu sistem içerisinde çalıştırılamaz, bugün yapıldığı gibi cemaatin hedefleri uğruna hukuksuzluklar, komplo, şantaj ve iftira yöntemleri ile çalıştırılırsa da gelecekte bu ülke herkes için adeta bir cehenneme dönüşür.

Bu gün " çeşitli konularda kusurları da bulunan bazı kişilere iftira atıldı, haksız yere tutuklandılarsa ne olmuş," denemez. Bu anlayış ve yöntem her gün artarak devam edecek.

Kısa süre sonra ticari şirket, ortaklık, ihale vs. işlere de bu anlayış ve yöntemlerle yaklaşılmaya başlandığında ülkede her şey  çok daha kötüye gidecektir.

Devletin polisinin, istihbaratının ve diğer kurumlarının imkânları cemaatin talimatı ile istenmeyen, beğenilmeyen, rakip şirket aleyhine kullanılırsa ( ki çok yakında bu olacaktır, belki de halihazırda uygulamaya konmuştur)

Bunu tespit etmek kadar kolay da olmayacağından tüm sistem bir kaosa doğru sürüklenecektir. Bu yöne doğru gidildiğini görmek için kahin olmaya gerek yok. " Haliç'te yaşayan Simonlar, Hanefi Avcı, sayfa 572-573)

Sayın Hanefi Avcı bey, bu fikirlerini, düşüncelerini, hissettiklerini, 15 Temmuz 2016 cunta hareketinden aşağı yukarı sekiz yıl önce ifade etmiştir.. Çünkü, Sayın Avcı bir devlet adamıdır. İleriyi görürcesine, bu günleri yaşarcasına anlatmıştır!.. Allah razı olsun. Hayırlı ömürler dilerim!..

Hakikaten, Fetö; bir ülke yani, sadece Türkiye, Türk vatanı haini değildir!.. Baştan başa dünyayı kaosa sürükleyen, sürükleyecek olan bir dünya hainidir!.. Dünyanın neresini gezerseniz geziniz, orada, yani her ülkede onun bir yobaz, çağdışı, paravan, İslam dışı, Kur'an'a düşman tezgahına rast gelinmiş olunacaktır!..

Bilhassa, İslam ülkelerinde çöreklenmiş, Pakistan, Kazakistan, Kırgızıstan, Azerbaycan, Sovyetler, Batı ülkeleri, ABD. ve tüm Afrika ülkelerinde tezgahını kurmuş, sömürü çarkı çalıştırılmakta, ve bir amaç öne sürülmektedir. Türkçe'yi ve Türk dilini dünyaya empoze etme çalışmaları!.. (!)

Oysa, böylesi bir dünya haininin, Türkçeyi, Türk dilini sevdiği, Müslüman Türk ahalisini bağrına basmış olduğu,  15 Temmuz 2016 cunta hareketinde yaşanmış, 245 bigünah insan şehid edilerek, onların aileleri mağdur edilmiştir!.. Bu mudur, Türk dilini, Türkçeyi sevmek?..

Binlerce insanın bir hiç uğruna, yaralanması, sakat, kör topal bırakılması yakışırmı idi böylesi bir hoca misillu dünya hainine?..

Diğer taraftan, İstiklâl Mücadelesi vermiş bir milletin , Çanakkale'de, Sakarya'da, Mohaç'ta, Yemen'de, Bingazi'de, Galiçya'da emperyal güçlerle diş dişe, boğaz boğaza boğuşmuş bu milletin evlatlarına yapılır mı idi bu tür bir haksızlık?..

Vallahi!.. Bu mes'eleyi düşündükçe, tefekkür ettikçe uykularım kaçmakta, beynim zonklamakta, kara kara düşler, karabasanlar görmekteyim!.. Gücüme gitmekte, onur ve izzeti nefsime dokunmaktadır!..

Netice olarak;

Seksen küsur milyon Müslüman-Türk insanının uyanması, bu yaşanan çirkin kabusu, kaosu unutmaması, geri plana atmaması gerekmektedir!..

Milletimiz içerisinde, bu dalavereye bilmeden, anlamadan, dinlemeden kapılmış, aldatılmış insanlar olabilir!.. Belki, görevinden, mesleğinden, işinden, gücünden atılmış insanlar da bulunabilir!..

Ne yapmak lazımdır?.. Bir kere, seksen milyon Müslüman-Türk insanından özür dileyerek, böylesi bir üç kağıtçı kuruluşa, yapılanmaya kandıkları için, önce Allah'tan af dilemeleri, sonra da aziz milletimizden bağışlanma talebinde bulunmaları lazımdır!..

Diğer taraftan, ülkemiz içerisinde böylesi kuruluşlara, yapılanmalara, tarikat, cübbeli, menzilci, efendi hazretçi ve kim olursa olsun tasavvufi yapılanmalara fırsat verilmemelidir!.. Çünkü, bu milletin bir Diyanet İşleri, İmam-Hatip Liseleri, İlahiyat Fakülteleri bulunmaktadır!..

Bu tür paravan kuruluşlara, kerametçilere, kavuklulara, cübbe sallayanlara, el ve eteğini millet evladlarına öptürenlere ihtiyacı bulunmamaktadır!.. Seksen milyonun hepsi, lüzumunda yeniden İstiklal Mücadelesi verecek ve elleri öpülecek insanlardır!..

Rabbim!.. Bu aziz milletin yâr ve yardımcısı olsun!.. Selam ve dua ile..

Şerafettin Özdemir


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık