Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

ÇANAKKALE'DE; YAŞANMIŞ OLAN NORFOLK OLAYI!..
     " Andolsun, sizler güçsüz olduğunuz halde Allah, Bedir'de de size yardım etmişti. Öyle ise, Allah'tan sakının ki O'na şükretmiş olasınız." ( Âl-i İmrân sûresi, âyet 123)
    " O zaman sen, müminlere şöyle diyordun: İndirilen üç bin melekle Rabbinizin sizi takviye etmesi, sizin için yeterli değil midir?" ( Âl-i İmrân sûresi, âyet 124)
    " Evet, siz sabır gösterir ve Allah'tan sakınırsanız, onlar ( düşmanlarınız) hemen şu anda üzerinize gelseler, Rabbiniz, nişanlı beş bin melekle sizi takviye eder." ( Âl- İmrân sûresi, âyet 125)
 
    Bu ayeti kerimeler ışığından yola çıkarak mevzuya başlamak istiyorum:
    Malum olduğu üzere, İslam tarihinde öylesi harikülade olaylar, vakıalar, esrarengiz, ibretamiz hadiseler olmuştur ki, bu tür olayları, bazı cüce beyin ve kafalar kabul etmese de, bizler, var olduğuna inanıyor, vuku bula bileceğini tereddütsüz kabul ediyoruz.
    Çünkü, bu tür olaylar, az sayıdaki Müslümanların çok sayıdaki ehli küfrü mağlup ve perişan edeceğini Allah'ın gücü ve kuvveti yanında küçük bir mes'ele addediyor, O'na sonsuz hamdü senada bulunuyoruz.
    Yukarıda arzedilen ayeti kerimelerde beyan buyurulduğu gibi,  Bedir cengindeki bir avuç Müslümanın, kendilerinden kat kat fazla müşrik ordusunu bütün maddi güçlerine, teçhizatlarına rağmen mağlup etmesi, Uhud'daki, Hendek'teki, Mute'deki direnişimiz, başarı kazanmamız bunlara örnektir!..
    Diğer taraftan Malazgirt zaferi, Feth-i Mübin ve Çanakkale   destanımız bu örnek üstünlüklere birer tarihi misaldir!.. İşte, Çanakkale ölüm kalım yılları esnasında meydana gelen Norfolk Taburunun bir anda yok oluşu da bizler için tarihi bir realitedir!.. Şöyle ki;
    " 21 Ağustos 1915 günü savaşın en şiddetli ve son anlarında Anzak Suula Koyu 60. tepede gün ağarırken gök berraktı. Görünürde altı veya sekiz tane, hepsi birbirinin eşi olan ekmek somunu biçimindeki bulut, 60. tepenin üzerinde yayılmış duruyordu.
    O sırada satte altı veya sekiz kilometrelik bir hızla güneyden esen meltem olmasına rağmen, bu bulutların ne biçimleri ne de yerleri değişiyordu.
    Meltemin etkisiyle kayıp gitmediler. Bunlar bulunduğumuz yere göre 60 derecelik bir yükseklikte asılı duruyorlardı. Bulut kümesinin tam altına gelen yerde toprağın üstünde duran aynı biçimde bir bulut daha vardı.
    Yaklaşık 250 metre uzunluğunda, 65 metre yüksekliğinde ve 60 metre genişliğindeydi. Bu bulut oldukça yoğundu. Yapısı katı maddeymiş gibiydi.
    İngilizler'in bulunduğu bölge savaş yerine 1.000 metre kadar uzaklıktaydı. Üçüncü bölüktekiler oradaydı. Aralarında biz de vardık. İçinde bulunduğumuz siperden güneybatı doğrultusunda yere inmiş bulut duruyordu. 
    İngilizler'in bulunduğu bölge savaş yerine 1.000 metre kadar uzaklıktaydı. Üçüncü bölüktekiler oradaydı. Aralarında bizde vardık. İçinde bulunduğumuz siperden güneybatı  doğrultusunda  yere inmiş  bulut duruyordu.   
    Bulunduğumuz yer 60. tepeye göre 90 metre daha yukarıda olduğundan üstten görebiliyorduk. Bu bulut daha sonra Kayaçık Dere denilen kuru bir derenin yatağına doğru ilerlediğinden onun daha önce durduğu zemine büütünüyle görebildik.
    Bu bulut diğerleri gibi açık gri renkteydi. Daha sonra 4. Norfolk Taburunun bu kuru dere yatağında harekete geçerek 60. tepeye doğru uygun adım yürüyüşe geçtiğini fatk ettik.
    Buluta vardıklarında hiç çekinmeden dosdoğru içine girdiler. Ama tekrar içinden çıkıp 60. Tepede savaşa katılan hiç bir kimse olmadı. Bir süre sonra askerlerin sonuncusu da görünmez olunca, bulut sanki yükünü almışçasına yerden yükseldi. Her hangi bir bulut gibi yukarıda duran diğerlerine ulaşıncaya kadar yavaş yavaş havalandı.
    Bu ana kadar yukarıdaki bulutlar yerlerinde duruyorlardı. Yerdeki bulut yükselip aynı hizaya gelir gelmez birden kuzye doğru uzaklaşmaya başladılar. Trakya istikametine doğru gittiler. Bir saat içinde de gözden kayboldular.
    Savaş sonunda bu tabur kayıp veya yok edilmiş sayıldı. Anzak çıkarmasının 50. yılında geç de olsa  aşağıda imzası olan bizler, anlattığımız bu olayın kelimesine doğru olduğunu beyan ederiz." ( Hayata dair düşündüren olaylar, H. Y. Canbulat, say. 187-188)
    Norfolk Taburunun akibetinden bu güne kadar müsbet manada bir sonuç alınamamıştır. Acaba ne oldu? Hangi görünmez güç ibret alınması için böyle bir yok edilme, yok olma olayını gerçekleştirmiştir?
    Belki de, bir kısım küçük beyinler, manevi güçten, görünmez güçlerden haberi olmayan insanlar bunu kabul etmeyeceklerdir. Ama, yukarı satırlarda da beyan edildiği gibi, tarih boyunca veya İslam tarihinde buna benzer bir hayli olağan istü olaylar olmuştur.
    Netice olarak;
    Tarihte, büyük hukukçu, adalet timsali Hz. Ömer'in, Medine'den İran içlerinde fırtnalar koparan İslam ordusuna haykırışı, talimat vermesi, mübarek sesinin İran içlerinde yankı yaparak orduyu büyük bir tehlikeden kurtarması buna örnek gösterilebilir!..
    Tıpkı bunun gibi, Batı emperyalistlerinin, maddi güçlerine dayanarak, Çanakkale'ye yığın yığın saldırmaları Müslüman Türk kuvvetlerinin zayıf ama imanlı güçleri karşında top yekun hezimete uğramışlar, tıpkı, Ebrehe'nin ordusu gibi hak ile yeksan, yerle bir olmuşlardır!..
    07 Ağustos 2015 Cuma günü K, Maraş İl Müftülüğündeydim. Kısımları ve salonu gezerken,  K. Maraş'ın kurtuluşunda büyük emeği geçen Merkez Ulu Camii İmamı "Rıdvan Hoca Salonu" ismine takıldım kaldım.
    Heyecanlandım desem doğrudur. Çünkü, Sütçü İmam, Rıdvan hoca bir devrin yiğitleridirler. Bayrak onlarla yeniden dalgalanmış, ırz ve namusumuz onların çakar almaz silahlarından çıkan kurşunlarla bayraklaşmıştır!.. Makamları cennet olsun!..
    Rabbimiz!.. Bu aziz milletin birini bin eylesin. Her türlü yıkıcı, terörist eylemlere karşı güç ve kuvvet versin!.. Selam ve dua ile..
    Şerafettin Özdemir

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık