Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

FETO MASON MUDUR?..

" Yahudilerden bir kısmı kelimeleri yerlerinden değiştirirler, dillerini eğerek, bükerek ve dine saldırarak ( Peygambere karşı) " İşittik ve karşı geldik", " dinle, dinlemez olası", " râinâ" derler. Eğer onlar " İşittik, itaat ettik, dinle ve bizi gözet" deselerdi şüphesiz kendileri için daha hayırlı ve daha doğru olacaktı; fakat küfürleri ( gerçeği kabul etmemeleri) sebebiyle Allah onları lanetlemiştir. Artık pek az inanırlar." ( Nisâ sûresi, âyet 46 )

     Bilindiği üzere; Yahudiler Allah'ın kendilerine gönderdiği kitabı tahrif etmiş, kelime ve cümlelerin yerlerini değiştirmiş, anlamlarını saptırmış, gerçekleri ve bu arada Resulullah (sav)'in geleceğini müjdeleyen kısımları örtmüş, gizlemiş ve bozarak inkar etmişlerdir.
 
     Resûlullah'ın zamanında da ilk anda kötü maksatlarını belli etmeyecek sözler kullanarak onu tahkir etmek ve kinlerini tatmini eylemek yoluna gitmişlerdir. Örneğin " râinâ" kelimesi " bizi gözet" anlamına gelir, aynın kesresi biraz uzatılarak söylenirse " râinâ: bizim çobanımız" manasına gelir.
 
     İşte bu ve buna benzer kelime oyunları ile akıllarınca Hz. Peygamber'e hakaret ediyorlardı. Ayet, onların sahte oyunlarını bozmakta ve haklarında hayırlı olacak yolu göstermektedir.
 
     Aziz kitabımız Kur'an'ı Kerim'de, Yahudiler, onların sinsilikleri, kurnazlıkları, rezillikleri hakkında bir çok ayetler bulunmaktadır. Zaten, İslam tarihini yakından okuyanlar bilirler ki, Resulullah (sav)'in, Hayber fethi, Beni Nadir, Kaynuka,  Kurayza ve diğer Yahudilerin döneklikleri, çevirmiş oldukları düzenler, tertipler , şeytanilikleri unutulmamaktadır.
 
     Abdullah İbni Sebe vb. müfrit Yahudiler, tarih boyunca, sürekli İslam'ın nizam ve intizamını bozmaya çalışmışlar.  en son II. Sultan Abdülhamid Han'ın hal meselesi de açık örneklerdendir.
 
     Bu açıdan hareketle, bu hususta Ergün Poyraz beyin önemli, ciddi bir araştırması olan " Kanla Abdest Alanlar" kitabından " Fetullah Mason mui?" araştırmasını, nota not yazıma almış olacağım.
 
     Biliyor ve sezinliyorum ki, bir kısım kendini gizleyen, kamufle eden Fetocu'lar bana kızacaklardır!.. " Nasıl olur da böyle bir alime ( !)  Mason denilir" diye!.. Mason değilse, buyurun adı geçen kitaptan takip edelim:
 
     " Masonluklarda mertebe; çıraklık, kalfalık ve üstad'lık olarak sıralanmaktadır. Fetullah Gülen'de, sıralamayı yaparken, çıraklık, tilmizlik yani kalfalık ve nihayet üstad'lık olarak yapmaktadır.
 
     Masonlar aralarına hiç bir zaman bir kadını kabul etmezler. Fetullah Gülen'de hayatında kadınlarla muhatap olmama gibi bir prensibinin olduğunu defalarca açıklamıştır.  Bu prensipte İslam inancına taban tabana zıttır. Bu durum, ya mason inancına ya da bir kısım papazların inancına uygundur.
 
     ABD. Irak Savaşında, gönlünün ABD'den yana olduğunu söylüyor, Irak'ın tepesine binlerce bomba yağıp, Irak'lı çocuklar ölüp, aç ve açıkta kalırken kılı kıpırdamazken, İsrail'e atılan bir iki bombadan sonra, İsrailli çocuklar için salya sümük ağlıyordu.
 
     Ve daha da ileri giderek Hz. Peygamberi rüyasında gördüğünü anlatıp, onunda gönlünün İsrail'den yana olduğunu söylüyor, Şeriatçı dergileri bile isyan ettiriyordu.
 
     Fetullah Gülen bir Milletvikili arkadaşı ile gittiği hac'da, arkadaşının kutsal topraklar üzerinde, Allah ve onun Resulünün sevgisini göstermek için yerlerde kendi deyimiyle " Eşek" gibi yatıp yuvarlanmasını göz yaşlarıyla anlatıyordu.
 
     Oysa orada eşekler gibi debelenerek sevgi ve saygı gösterilmeyeceği bizim inançlarımıza göre gayet açıktır. Yapılacak hareket insan gibi ibadet etmektir. Zira " eşek gibi" benzetme bize göre aşağılamadır. Ama masonluğun kökü olan Yahudi inancında eşek, kutsal bir hayvandır. Tevrat'ta yani eski ahit'te eşeklere methiyeler düzülmüş ve eşek için kuzuların bile kurban edilmesi istenmiştir.
 
     Tevrat ve Eski Ahit, Çıkış, 35;20: " Eşeğin ilk doğanı için bir kuzu fidye vereceksin. Eğer fidye vermeyeceksen, o zaman onun boynunu kıracaksın. Oğullarının bütün ilk doğanları için fidye vereceksin. Ve kimse önümde eli boş görünmeyecek"
 
     Yine Tevrat incelendiğinde görülecektir ki, gerekli gereksiz her yerde " Rica ederim" sözü yer almaktadır. Aynı hal, Fetullah Gülen'in kitaplarında da bulunmaktadır.
 
     Gülen'in üstadı Molla Said'in kendini peygamber olarak göstermeye çalıştığı ve sav'ını kanıtlamak için " Kur'an'daki ayetler benden bahsediyor, Hz. Ali beni müjdeliyor" diyerek gösterdiği, cifir veya ebced hesabı da bir Yahudi inancı, Yahudi uydurmasıdır. Harflerden anlamlar çıkarma ve yorumlar yapma işine Hurafilik denir.
 
     İbni Haldun, Terceme-i İbni Haldun adlı yapıtında Hurafilik'i şöyle açıklıyordu. " Hurafilik büyücülük ve tılsımcılıktan doğmuştur. Kökü Yahudi uydurmalarına dayanır."
 
     Prof. Fuat Köprülü'de Hurafiliğin doğmasında, Yahudiler tarafından ortaya atılan akımların en başta rol oynadığına işaret eder. Nurcular ise kutsallıklarını ispat için sürekli olarak bu hesaplardan yararlanmaktadır." (Kanla Abdest Alanlar, Ergün Poyraz, sayfa; 76-77)
 
     Netice olarak;
 
    Sanırım, tüm bu izahatlardan sonra, başka açıklamaya gereksinim bulunmamaktadır. Zaten, 15 Temmuz 2016 isyanı, ayaklanması, darbesi de bu ifadelerimizi teyid etmektedir.
 
     Bir Allah'a inanan, son Resul'e dayanan, onun umdelerini kabul eden bir kişinin, hem de, din adamı pozisyonundaki bir zatın, kendi insanını öldürtmesi, binlerce insanı da yaralaması mümkün ola bilir mi?
 
     Bendeniz, 15 Temmuz 2016 kabusunu , yani o geceyi unutamıyorum. Beynimde, zihnimde, kalbimde acı bir anı, hatıra bıraktığı için, bu kötü duruma tevessül ve teşebbüs eden zalimleri, masonları lanetle, nefretle kınıyorum.
 
     Burada, bir hususu hatırlatmakta fayda vardır.. Diyanet İşleri Başkanlığımızı da kutluyorum.. Tüm görevlilerimiz, o anı değerlendirdiler. Nasıl ve ne biçim?..
 
     İmamlarımız, Müezzinlerimiz ve Müftülerimiz, göreve koştular.. Hem de asli görev yerleri olan camilere, minarelere!.. Bu azizi millet bunu, Kurtuluş Savaşı'nda da göstermiş, Yunan'ın Ankara yakınlarına kadar sokulduğunda da ispat etmiş, Ermeni ayaklanmalarında da gerçekleştirmiştir.
 
     Camilerimizde, minarelerimizde gürül gürül ezanlar okunmuş, salalar verilmiş ve Mülki Amirlerin ilanlarını yapmalarına fırsat tanınmıştır.. Dolayısıyla, 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin iç durumunu, nedenini, sebeplerini tarih açıklayacak, aha da burada aynen ifade ediyorum ki, bu bir Masonik hareket olmuştur. Selam ve dua ile..
     Şerafettin Özdemir

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık