Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

FİKRE, FİKİRLE KARŞILIK VERMEK ERDEMLİLİKTİR VEYA DİNCİ TERÖRİZM

" Sizden, hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun.

İşte onlar kurtuluşa erenlerdir" ( Âl-i İmrân sûresi, âyet 104 ) Tefsircilere göre, bu ayeti kerimenin emri uyarınca, Müslümanlar içinde, iyiliği emreden, kötülükten alıkoyan bir sosyal kontrol müessesesinin bulunmasının farz-ı kifâye olduğunu belirtmişler; ancak, bu görevi üstlenen kişilerde, görevin iyi ve hakkaniyete uygun olarak yerine getirilmesini mümkün kılacak bazı şartların bulunması gerektiğine de işaret etmişlerdir Sevgili ve saygılı okurlarım.

Bu gün bu yazımla yine, Müslüman geçinen, ama, Müslümanlığı içlerine sindirememiş, özümseyememiş, Resulullah (sav)'in berrak, duru hayatını öğrenememiş zümrelerden, kliklerden diğer bir ifadeyle, İslam'a hizmet ettiğini zanneden İslam düşmanlarından bahsedeceğim.

Aman Ya Rabbi! Temelinde hoş görü, tolerans bulunan bir dini ne hale getirdiler!.

Örneğin, dünkü gün, Fransa ülkesinde, dinci bir terör örgütü; bir derginin binasını basarak, orada bulunan suçlu , suçsuz, ilgili ilgisiz insanları kurşun yağmuruna tutarak 12 kişinin ölümüne sebep oldular!.

Ve Şimdi, dünya ayaktadır!.

Her ülke yazarı, çizeri, aydını, okumuşu, okumamışı, zengini, fakiri, çiftçisi, şehirlisi, köylüsü, genci, kızı , kızanı, papazı, rahibesi vb herkes bu uğursuz olayı konuşmakta, yorum yapmakta, bir tiksinti, bir nefret içerisinde çözüm yolu, çare aramaktadırlar!.

Bu yazımı kaleme alırken, Hollanda'da Yüksek okula devam eden torunum Sultan'ın, hışımla, öfkeyle, şiddet içerisinde eve girdiğini, sinirli ve asabi olduğunu öğrendim Niçin ve neden? Çünkü, Okulun da, diğer öğrencilerin, Müslümanlık ve Müslümanlar hakkında hakkında ileri-geri konuştuklarına şahit olmuş, o yüzden canı sıkılmıştır.

Hani, bir ata sözü vardır: " Kurt, buhranlı havayı sever" Evet, bir kısım dinci Müslüman teröristler, Batı da milyonlarca Müslümanın hayatı ile, istikbali ile, çocukları ile veya İslam'ın kaderi ile oynamaktadırlar!.

Söz konusu bu dinci teröristlerin, İslam adına, Kur'an namına bir fikir beyan edecek, İslam'ı güzellikle tebliğ edecek hal ve mecalleri bulunmamaktadır Bunlar, Kur'an'ı da anlamazlar Zaten İslam'ı bilmiş, hakkıyla öğrenmiş bulunsalardı, ellerine ölüm kusan silahları almayacaklar, Müslümanlığın geleceği ile, istikbali ile oynamamış olacaklardı!.

Şu şiirimle, gençliğin nasıl olmasını tasvir etmekteyim: " Ümidleri berrak, dolu, dop dolu, Bir gençlik özlerim, Arz'a sığmasın Bu düstur Resûl'ün, Erkâm'ın yolu, Bir gençlik özlerim, arz'a sığmasın.

x Yol bulsun Uzay'a, Galaksi, Ay'a, Dünya uçar iken, kalmasın yaya, Açılsın sîneler, sev doya doya, Bir gençlik özlerim, Arz'a sığmasın" ( Ş.

Özdemir) Evet, özlediğimiz, özlemini duymuş olduğumuz gençliği arıyoruz! Tıpkı, Diyojen'in, Atina sokaklarında, elinde lambası ile adam aradığı gibi.

Bizler de, alınları secdeli, belleri rükulu, ayakları kıyamlı, gözleri kıbleye bakan bir gençliği arıyoruz Tıpkı, ecdadı, Ulubatlı Hasan gibi surlara bayrağı diken, Malazgirt'te üveykleşen, beyaz kefenler içerisinde neferlerden bir nefer olan Sultan Alparslan giibi!.

Dedeleri, Sütçü İmam gibi, çakar almaz silahı ile ırz ve iffetini koruyan, kalesinde sallanan yabancı bayrağı indirmek için, haykırarak: Kalesinde yabancı bayrak dalgalanan bir ülkede cuma namazı kılınmaz" diyen Rıdvan hoca misali bir gençlik!.

İstanbul'da, yabancı uyruklu bir keferenin, gencecik bir polisimizi şehit etmesi, bağrımıza saplanmış bir hançer oldu Akabinde, Fransa ülkesinde, meydana elen dinci teröristlerin vahşetleri, bizleri taa derinden sarsmış, beş vakit namazda , beddua üstüne beddua, lanet üstüne lanet yağdırmamıza sebep olmuştur Hey!.

Allah'tan korkmaz dinci teröristler!.

İnsan azmanları! Kan içen zavallılar!.

Soruyorum? Sizin hedefiniz nedir, ne yapmak istiyorsunuz? Hem Müslüman geçiniyorsunuz, hem fikirden bahsediyorsunuz, hem de, elinize silah alıyorsunuz!.

Behey şaşkınlar, satılmışlar, kanla oturup kanla kalkanlar! Müslüman insan, fikir sahibi, bilgili, erdemli insandır.

Elinde Kur'an bulunmaktadır! Peki, o halde, sizin elinizde Kur'an olmadığına göre, diğer ehl-i kitabın kitapları olmadığına göre, ne vardır sizin kırılasıca ellerinizde? Siz, şu gereği hiç bir zaman unutmayınız!.

Terörle, vurmakla, kırmakla, öldürmekle, yakmakla, yıkmakla, uçurmakla, toplu katliamlarla hiç bir yere varamayacaksınız!.

Sizin gibi, diğer terör zalimleri olan Işidciler de, Pkkciler de, Taliban'da, el-Kaide denilen kan içiciler de, mahvı perişan olacaksınız!.

Hiç bir şey elde edemeyeceksinizdir Sizlerin bir tek amacınız bulunmaktadır!.

İslam'ı yeryüzünden silmek, Müslümanları dünya kamu oyu önünde küçük düşürmektir Bunun dışında, sizin bir gayenizin olduğunu kat'iyyen tahmin etmiyorum Sizler, satılmış, öcü, cüce insanlarsınız!.

Fikre, fikirle karşılık verecek takatınız, mecaliniz ve gücünüz yoktur Şiirim de belirttiğim gibi: " Bu asrın gençleri, görev başına, Yazılsın " Bismillah!" Hilâl kaşına, Tıpkı Mus'ab gibi, gençlik yaşına, Bir gençlik özlerim, Arz'a sığmasın.

x Gençlikten kör dünya, bekliyor himmet, İdealist yürek, güzel bir nimet, Bir'e on, On'a yüz, olmalı kıymet, Bir gençlik özlerim, Arz'a sığmasın" ( Ş.

Özdemir) Netice olarak; Ne acı ki, kötü, kâbus dolu günler yaşamaktayız! Ülke içerisinde huzurumuz olmadığı gibi, ülkemiz dışında da, huzurumuzu, moralimizi bozmaya çalışan dinci teröristler bulunmaktadır.

Oysa, her zaman ifade ettiğimiz gibi, Müslüman terörist olmaz, terörist de Müslüman olmaz fehvasınca, bu düşüncemizi ölünceye kadar, yaşadığımız sürece dile getireceğiz, dillendireceğiz Zaten, batılı insanlar da, bu rezilliğin farkına varacaktır inşallah!.

Bunlara, Müslüman nazarıyla bakmayacaktır!Anlaşılıyor ki, bu dinci teröristlerin amaçları, Batı ülkelerinde yürümekte olan hizmet kervanının önünü kesmektir.

Çünkü, camiler, mescidler, lokaller, birlikler, birliktelikler hep aydınlık yol olan İslam içindir! Kur'an Müslümanlığı içindir!.

Müslümanların, belleklerinde, zihin dünyalarında güzellik, meşveret, bilgi, bilim, çağdaşlık, aydınlık bir dünya bulunmaktadır Dinci teröristlerin dünyalarında ise, kan, wampirlik, zulüm ve insan katli bulunmaktadır.

Rabbimiz!.

Tüm dünya Müslümanlarına yardımını esirgemesin! Selam ve dua ile.

Şerafettin Özdemir © 2015 Microsoft Koşullar Gizlilik ve tanımlama bilgileri Geliştiriciler Türkçe


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık