Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

GEL GİDELİM DOSTA GÖNÜL

    " Bir seher vaktinde, çıkalım yola,
       Ümidle gidelim dosta gel gönül.
       Kıbrıs sahilinde, verelim mola,
       Girne'de gidelim, dosta gel gönül!..
                            ....
       Sıcak bir gündüzde, Kerkük'e varıp,
       Türkmen kardeşlerin, göz yaşın silip,
       Derdiyle dertlenip, derdimdir bilip,
       Musul'da; soydaşa gidelim gönül!.." ( Ş. Özdemir)
 
    Müslüman Türk insanı olarak, düşünmeden edemiyorum: Ülke insanlarımız, mağdur, mazlum, perişan, sefil yaşadığı gibi, ülkemiz dışında yaşamakta olan Müslüman Türkmen insanlarda aynı akibeti yaşamakta, sahipsiz, kimsesiz olarak imdat çığlıkları atmaktadırlar!..
 
    Kıbrıs sahilleri ıssız, kimsesiz, dünya insanlığının " boş vermiş" liğini yaşamaktadır!.. BM., Agik, Brüksel, NATO, ABD. tüm batı ve İslam ülkeleri!.. Kıbrıs'ı, tanımamak için, Rumlara peşkeş çekmek için bütün imkanlarını kullanmaktadırlar!
 
    Kerkük, Musul ve diğer Türkmen yerleşim birimleri de öyledir!.. Dünya zebanileri, Irak'ı, Suriye'yi pay ederlerken, sadece Türkmen oldukları için horlanan, hakir görülen Türkmenler ne yapacaktır? 
 
    "Atı mahmuzlayıp, Bakü'ye varsak,
      Neler oldu-bitti, hepsini görsek,
      Ahh gönlüm!.. Rus gavuru, orada tümsek,
      Hazar kıyısına, gidelim gönül!.."
                          ....
      Adım adım Bişkek, Taşkend gezelim,
      Dur kardeşim!.. Dilde birlik sezelim,
      Türkistan'da; kopuz çalan güzelim,
      Ötügen'e doğru, gidelim gönül."
                          ....
    Bakü şehrimizde, vatanımız da sahipsizdir!.. Bir tarafta Rus mezalimi, bir tarafta Ermeni Haçlıları arzı endam etmektedirler!.. Karabağ, karalar bağlamış, ortalarda dolaşan bir Türkiye Cumhuriyeti hamilik adına ne yapabilir ki?
 
    Son günlerde, zalim Rusların, sıcak Akdenize inmek için çevirmiş oldukları dalavere, düzen, sahtelik, insanlık dışı hile ve tuzakları midemizi bulandırmaktadır!.. Silah depolarının kapılarını taa ardına kadar açmışlar, Pkk'yi ve diğer kanlı örgütleri silahlandırmak için her şeyi yapmaktadırlar!..
 
      "Kırım, Akmescid'i, gözüm tutmuyor,
       Bahçesaray'da kan var, kimse yutmuyor,
       Çeçen ızdıraplı, elim yetmiyor,
       Her taraf kan gölü, gidelim gönül!"
                              ....
       Doğu Türkistan ve  Batı Trakya,
       Gör Bulgar zulmünü, ayağa kalk ya!
       Doktor Sadık Ahmet, cennet mekan ya!.
       Gümülcine'de, dua edelim gönül."
                          ....
    Kırım;  kırım kırım kırılmaktadır!.. Akmescid, Bahçesaray hakeza!.. Koca bir millet Çeçenya!.. Tarihten top yekün silinmiş, mabedleri, camileri, minareleri hak ile yeksan olmuş durumdadır!..
 
    Doğu Türkistan' mı desem, mağdur, mazlum ve zulme giriftar olmuştur.. Çin emperyalizmi, yine o topraklarda taş taş üstünde koymamakta, hiç bir dünya insanı, orada " ne oluyor?" diye sorma tenezzülünde bulunmamaktadır!..
 
      " Özdemir, anladım derindir yaran,
         Hayali olmasın, çabucak hedefe varan,
        Bütün Türkler benim dostum ve yârân,
        Bu kudsî birliği, kuralım gönül."
 
    Netice olarak;
 
    Evet, birleşmek, dayanışmak, bir araya gelmek zorundayız!.. Bir hayli Orta Doğu millet ve Müslümanları var iken, Kıbrıs'ın, Çeçenya'nın, Kırım'ın, Doğu Türkistan'ın, Azerbaycan'ın yalnız, sahipsiz bırakılması doğru mudur?
 
    İstanbul'da Patrik; gönlünün istediğini yapmakta, söylemekte ve sesini dünyaya duyurmaktadır!.. Peki, Gümülcine, İskeçe ve Varna Müslüman Türkleri ne alemdedir? Sahipsiz, kimliksiz, onursuz bir şekilde Yunan'a, Bulgar'a " eyvallah" etmektedirler!..
 
    Umarım ki, dünya Müslüman Türkleri, hal ve gidişattan ibret alır, neticenin nereye varacağını kestirerek, dayanışırlar, birleşirler, kaynaşırlar ve mükemmel, etkili, kuvvetli bir birlik oluştururlar!.. Selam ve dua ile..
    Şerafettin Özdemir

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık