Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

HAZRETİ YUSUF (as) İLE BİRLİKTE NAMAZ KILMAK! (!)

" ( Yusuf:) Rabbim! Bana zindan, bunların benden istediklerinden daha iyidir! Eğer onların hilelerini benden çevirmezsen, onlara meyleder ve cahillerden olurum! dedi." ( Yûsuf sûresi, âyet 33 )

Maalesef; yıllardan beri bu kesimler; zindan hayatını, daha doğrusu hapishane günlerini, yaşamını " Medrese-i Yusufiyye" şeklinde değerlendirerek, üstadın bu sözünü aynen yaşadıklarını, bunun yanı sıra, hapiste; Yusuf (as) ile birlikte namaz kıldıklarını iddia etmektedirler!..

Oysa, Fetö ve çevresi,hiç bir zaman Yusuf (as)'ın yolundan gitmemişler, onun yaşamını hayatlarında tatbik etmemişler, kendi kendimi bildim bileli, saf, masum milleti dolandırmışlar, helal mallarını çar çur ederek ABD'ye kaçırmışlardır!..

Bunun dışında başka bir maharetleri olmamış, kimileri "abi", kimileri "abla" rolünde olmuş, bankalar açmışlar, şirketler kurmuşlar, trilyonların hesabını veremeyerek, topladıkları fakir-fukaranın alın terlerini, himmet haramlarını, dışarı zula etmişlerdir!..

Üsdat; " Medrese-i Yusufiyye" derken, dünyalık olarak, dünya namına, mal-melal uğruna dünyada ne bırakmış, geride nesi kalmış ve bankalara ne kadar servet yatırmıştır?

Diğer taraftan üstad, hangi müridinin hayatını mahvetmiş, hangi seveninin dünyasını zindana tahvil etmiştir?

Bendeniz, üstadın eserlerinin hiç birisini okumadım, okumaya da vaktim olmamıştır!.. Ama, doğrusunu ifade etmek gerekirse, üstadın, hayatta dünyalığı, malı, mülkü, parası, pulu, serveti, samanı olmamış, lakin, geride, bir hayli kendisine bağlı, müridan bırakmış, onlarda, dar-ı bekaya kefen dışında bir şey götürmemişlerdir!..

Halbu ki, Fetö, üç kağıtçısı, üstada hiç bir zaman mürid, bağlı olmamış, ama, en büyük dünyalığı, insan kandırmayı, insanların sırtından, hislerinden meblağ toplamayı becermiş, üç, beş, yüz, bin olmayıp, aziz millet evladlarının varını, yoğunu gurbetlere, küffar diyarlarına kaçırmıştır!.. Ne için?

Diğer taraftan 15 Temmuz 2016 cunta hareketinden sonra, ülkemiz; bir kaosun içerisine sürüklenmiş, amir, memur, tüm devlet katmanları mahvı perişan olmuştur!.. Çünkü, Fetö; azami kırk yıldan bu yana, devlete sızmaya çalışmış, sonunda da Humeyni vari bir darbenin kurbanı olmuştur!..

Bağlıları, üstadın kitabını okumamışlar, kendisinin uydurmuş olduğu, hikayeleri, hayallerini süsleyen şeyleri din kabul etmişler, Kur'an'ı ve Nebevi haberleri düşman görerek, Kur'an'ı, geri taraflara atmışlardır!..

İslam tarihinde, Müslümanlık halinde, millet hayatımızda böylesi bir görüntünün, çarpıklığın yaşanmışlığı vaki değildir. Çünkü, hiç bir vicdan ve iman sahibi bir insan, böyle bir mantıksızlığı, acımasızlığı, bu günahı, bu cürmü işlemez de onun için.

Hal böyle iken; bir kısım çömezlerinin hala hapishaneyi " Medrese-i Yusufiyye" görmesi, böyle nitelendirmesi sapkınlığın sapkınlığı, delilin deliği, şaşırmışlığın şaşırmışlığıdır!.. Fetö, bal, kaymak içerisinde, villasında keyfi alem yaparken, hayal üstüne hayal kurarken, müridleri de, evlerinden olmuşlar, çoluk-çocuklarından uzak kalmışlardır!..

Bana göre, bu tür saçmalık, Pkk'nin, Pyd'nin de yaptığı şeylerdir!.. Fetö, kendisinin bağlı bulunduğu etnisiteye bağlı kalmış, Pkk'nin ve diğer kanlı kuruluşların yapamadıklarını bu millet çocuklarına, bu ülke topraklarına yapmıştır!..

Sizler, bakmayın onun Erzurum'dan, Alvar'dan bahsetmesine!.. Erzurum insanına kurban olsun!.. Çünkü, Erzurum insanı, böylesi bir saçmalığı kabul etmez, sinesine sindirmez, onur ve gururuna yediremez!..

Biliyorum ki, bu tür yazılarımdan halen bazı sevenleri tedirgin olmakta, rahatsızlık duymaktadır!.. Ama, bendeniz, bir ülke sever, millet sever olarak, devlet bağlısı olarak yazmağa, konuşmaya devam etmek zorundayım. Çünkü, damarlarımda, Türkiye kanı çağlamaktadır!..

Umarım ki, bir kısım bağlıları, tez zamanda nedamet duyarlar, hayran olduklarına, " Himmet" parası topladıklarına bin pişman olurlar da, Türkiye Cumhuriyeti'nin yanında yer alırlar, millet ve memleketlerini severler!..

Ne demek?.. Ülkemiz insanları arasında, süper zekalı, geri zekalı tasnifine giderek, sınav sorularını çalarak, kendi bağlılarını kazandırmak, devletin orasına, burasına yerleştirerek, onları takip altına almak, yeri geldiği zaman da onlardan istifade etmek?

Netice olarak;

Millet olarak, ülke olarak, devlet olarak uyanmak, bu tür sahteciliklerden ibret almak zorundayız!.. Dünya tarihinde vuku bulmayan böylesi, bir ahlaksızlıktan ders çıkarmalıyız!..

Bu tür bir cuntacılığı, Yezid bile, Emevi kan içicileri bile yapmamışken, 21 yüz yılda böyle birisinin yüzlerce insanı öldürtmesi, binlerce insanı da kör, topal, sakat bırakması ahlaksızlığın daniskası olmuş, 80 milyon vatandaşın nefretine mucib olmuştur!..

Hala da, hapishanede yatmakta olan bağlılarına " Yusuf (as)'la namaz kılıyorsunuz(!)" sahte, uyutma, kandırma sözünü  söylemesi çok çok tuhafıma gitmektedir..

Onun içindir ki, seksen milyon insanımız, bu tür dini yapılanmaları tanıması, kim kimdir? sorgulamasını bihakkın yapması lazımdır!..

Bu ülkenin, belli bir kuruluşu Diyanet İşleri Başkanlığı mevcuttur.. Tüm birimleri ile, millete, ülkeye ve devlete hizmet etmektedir!.. Diğer paravan, kâr amaçlı kuruluşlara, yapılanmalara, kavuk sallayanlara, insanları tiryaki yapan cemaatlere ihtiyacı bulunmamaktadır!..

Başkanlığımız, son aylarda, bu tür hareketlerin, dini yapılanmaların üzerine üzerine gitmektedir.. Her yönüyle gitmektedir. Basın, yayın, Trt Diyanet kurumu ile, vaazları ile, hutbeleri ile gitmektedir!.. Umarım ki, bu millet, bunlardan dersler çıkararak, Fetö ve benzeri paravan kuruluşları elinin tersi itecektir!.. Selam ve dua ile.

Şerafettin Özdemir


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık