Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

HÜZÜN TAŞIYAN RÜZGARLAR VE ŞEHİTLERİMİZ!..

" Allah yolunda öldürülenlere " ölüler" demeyin. Bilakis onlar diridirler, lakin siz anlayamazsınız." ( Bakara sûresi, âyet 154 )

Bu ayeti kerime ışığından yola çıkarak, " Hüzün taşıyan rüzgarlar ve şehitlerimiz " başlıklı yazımı karalamaya çalışacağım!..

Emin olun ki, öfkemden, sinirimden, heyecanımdan, stresimden elim tuşlara zor gitmektedir!.. Çünkü, en son Derik Kaymakamımızın hunharca şehit olması, beni, benim gibi düşünenleri, vatan sevgisi ile. dop dolu olanları hüzünlendirmiş, efkar üstüne efkara boğmuştur!..

Çünkü, yıllar yıllar oldu, tertemiz, billur gibi, terü taze vatan evladlarını, vatan savunması için, milletin bekası için serhadlere gönderiyoruz, ama, gelen kara haberler bizleri, beni, benim gibi düşünenleri dilhun etmektedir.

Bakıyorsunuz, Çukurca'da bir katliam gibi vak'a olmuş!.. Derik'te patlama, Nusaybin'de bir felaket, Cerablus'ta, Dabık'da Daeş kurşunu, Menbiç'te Ypg. Ydp kör kurşunları, masum, aziz, tertemiz çocuklarımızı arkadan vurmaktadır!..

Derik Kaymakamı bey efendinin babasını Tv.larda ağlarken gördüm. Sanki, benim evladım gibi, kardeşim vurulmuş gibi, bombalanmış gibi üzüldüm ve üzüldüm bu üzüntü içerisinde kahroldum!..

Ya Rabbi!.. Bu işin sonu nereye varacaktır?.. Her gün öbek öbek şehitler, subaylar, askerler, eratlar, korucular ve polisler!.. Al bayrağımıza sarılarak, törenlerle, resmi merasimlerle, uçaklarla memleketlerine, doğmuş oldukları topraklara gönderilmektedirler!..

Köy evleri,!.. Basit, kerpiçten, tahtadan, pencereleri naylonlarla kapatılmış, kapısız, bacasız, ıssız, fakir, gariban köy evleri!..

Bakmayın sizler bu gariban köy evlerine!.. Böylesi köy evlerinde, öyle yürekler yaşamaktadır ki, volkan gibi yürekleri, bükülmez bilekleri, " eyvallah" etmez sineler bulunmaktadır!..

Ama, ne çare ki, Hüzün taşıyan rüzgarlar" onların, bu korkusuz insanların belini bükmekte, saçlarına ak düşürmekte, katıksız ekmeklerini zehire tahvil etmektedir.

Ne olurdu, o bölgelerden, şehid gelen diyarlardan bir de hüzün taşıyan rüzgarlar yerine, şen, şakrak, neşe, inşirah rüzgarları esmiş olsaydı?

Onun içindir ki, " Hüzün taşıyan rüzgarlar" moralimizi bozmamalı, midemizi bulandırmamalıdır!.. Çünkü,bu aziz millet böylesi , " hüzün taşıyan  rüzgarları" çok çok yaşamış, teneffüs etmiş ve kahırda olsa, zulümde olsa göğüslemesini bilmiş, bilmeye de devam edecektir!..

" Hüzün taşıyan rüzgarlar" esmiş olduğu topraklarda; bütün dünyanın çıfıtları, yılanları, çiyanları toplanmış, en ağır, en küstah silahlarını, ikmallerini de getirmişler, bir gaye uğruna orada bulunmaktadırlar!.. Oradaki devletçikleri parçalamak ve oradaki gariban müslümanları öldürmek!..

O, zavallı, miskin, perişan, rezil müslümanlardır ki, tüm bu komplolardan habersiz, bihaber, hala, mezhep, tarikat, ermiş,  eren, gelenek, örf, hurafe, ehl-i sünnet ve Şia namına kavga vermektedirler!..

Oysa, ABD. İngiltere, Fransa, Rusya ve tüm dünya emperyalleri, yer yüzünde bir tane bile olsa Müslüman bırakmamak, sonra da, onların yer altı ve yer üstü zenginliklerini kendi ülkelerine kaçırmaktır!..

Evet, hüzün taşıyan rüzgarlar, lavlarını, alevlerini, volkanlarını hala püskürtmeye devam etmektedir!.. Ölen Müslüman, ezilen Müslüman, kahrolan ırz, ve namuslardır!..

Pkk. çapulcuları, öldürmeye, katletmeye devam etmektedirler!.. Ne zamana kadar?.. Zaman kavramını belirtmek yanıltıcı olacaktır!.. Dünkü tarihlerde, Çanakkale'de toplanan İblisler, bu günde, " Hüzün taşıyan rüzgarlar" bölgemizde toplanmışlar, ha bire insan ve diğer adıyla Müslüman katletmeye devam etmektedirler!..

Hakikaten, bin yıllık millet tarihimize nazar edecek olursak, Malazgirt'ten bu yana, bu topraklarda " Hüzün taşıyan rüzgarlar" esmeye, kum fırtınası estirmeye devam etmektedir!..

Sultan Alparslan, bu toprakların bekası için, vatan olması için canını vererek, Hasan Sabbah'ın katillerine , arkada " Anadolu" diye bir ebedi yurt, "Türkiye toprakları" diye ilelebed yaşayacak  olan bir vatan bırakmıştır!..

Yani,  bu trajedi; son kırk yıllık bir mes'ele değildir!.. Bu topraklar " Kan kokan toprak"lardır!.. Dün olduğu gibi, bu günde , yarın da, kan  kokmaya devam edecektir!..

Bu topraklarda, " Kudüs" " Mekke" ve " Medine" var olduğu müddetçe, diğer taraftan petrol nimeti var olduğu sürece, bu topraklarda kavga, döğüş, nizah, hesaplaşma, mezhepçilik, grupçuluk çekişmeleri sükunete ermeyecektir!..

Daha olmadı, cetvelle sınırlar çizilmeye devam edilecek, şimdilerde Suriye bir ülke iken, yarınlar da, Suriye topraklarında devletçikler oluşacaktır!.. Irak'ta öyledir!.. Talabani devleti, Barzani toprakları, Şia coğrafyası!..

Hani, 1918'lerde, Suriye, Arabistan, Ürdün, Filistin, İsrail, Kuveyt, Irak vb. ülkecikler oluşmuş ise, aynen bölünmeler, böldürülmeler bitmemecesine devam edecektir!..

Ülkemizde de öyledir!.. Bu gün Pkk. Fetö denilen dinci akrepler sokmaya devam edecek, yarınlarda kimler sahneye fırlayacak ve kimler " Ben Peygamber vekiliyim" diye hayal görecektir?..(!)..

Netice olarak;

" Hüzün taşıyan rüzgarlar" doğudan esmeye devam etmektedir. Bu gün Derik Kaymakam beyimiz Rahmeti Rahmana yürüdü!.. Ya yarın?..

Bu topraklarda " Hüzün taşıyan rüzgarlar" Şeyh Sait zamanında da esmiştir!.. Onlarca İl'imiz, bir kaç gün içerisinde çetelerin eline geçerken, binlerce masum, bigünah insanımız, askerimiz rahmeti rahmana kavuşmuştur!..

Fetö dinci  terör (!) örgütü, sanki, Şeyh Sait'in intikamını alırcasına, 246 insanımızı şehid etti. Bin, iki bin insanımızı yatalak ve sakat bıraktı!..

Rabbimden!.. Niyaz ediyorum ki, Allah, bu milletin evladlarına kolaylıklar ihsan buyursun!.. Birini, bin yapsın, her türlü yılan, çiyan, çıfıt karşısında yüreklilik, korkusuzluk, mertlik ve direnç nasip eylesin!.. Selam ve dua ile..

Şerafettin Özdemir


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık