Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

Hz. Hüseyin'in Başını Kesmek

HZ. HÜSEYİN (RA)'IN; BAŞINI KESİP, " BU ALLAH'IN TAKDİRİDİR"DEMEK,  ALÇAKCA BİR ZİHNİYETTİR!..

" İman etmelerinden, Resûl'ün hak olduğuna şehadet getirmelerinden ve kendilerine apaçık deliller gelmesinden sonra inkârcılığa sapan bir kavme Allah nasıl hidayet eder? Allah zalimler topluluğunu doğru yola iletmez." ( Âl-i İmrân sûresi, âyet 86)

" Nitekim, bir çok memleket vardı ki, o memleket ( halkı) zulmetmekte iken, biz onları helak ettik. Şimdi o ülkelerde duvarlar ( çökmüş) tavanların üzerine yıkılmıştır. Nice kullanılmaz hale gelmiş kuyular ve ( ıssız kalmış) ulu saraylar vardır." ( Hac sûresi, âyet 45 )

Ayeti kerime ışığından yola çıkarak, diyorum ki; Hz. Hüseyin (ra)'ın ve ahfadının başlarını kesen zalimlerin, saraylarının yerinde yeller esmektedir!.

Ne Emeviyye lideri, kralı, saltanatçısı Muaviye'nin; hadis uydurmak için yaptırmış olduğu saray yerinde, ne Yezid belasının çengi oynattığı, işrette bulunduğu, kafa çektiği dünya sarayı yerindedir!..

Çünkü, bu isimler, İslam'ı; içinden çıkılmaz hale sokmuşlar, Müslümanları Kur'an'dan uzaklaştırarak, kendi egolarını, bencilliklerini, putlarını, despotizmlerini, kelle uçurmalarını, kafa kesmelerini, ölüleri bile mezarlarında cezalandıran yapay fikirleri hakim olmuştur..

Bir kere, yüzlerce mezhep, itikadi, ameli her çeşit ayrışmalar, onlarla başlamış, o gündür bu gündür eksilmeden çoğalıp gitmektedir!.. Ehl-i Sünnet, Şia, Eş'ari, Cebriyye, Mutezile, Haricilik, Zeydiyye, İmamiyye, ve ondan sonra gelişen, Daeş, Taliban, Feto, Mehdicilik, Mesihcilik ve tüm oluşumlar onların eseridir ve olmaya da devam edecektir.

Kur'an; bu toplumun raflarında ilk sıraya gelmelidir!..

Hakikaten de öyle olmaktadır!..  Onu okumak, anlamak ve yaşamak zordur!.. Zaten, Kur'an'ı okusaydık, anlasaydık ve emirlerini yaşasaydık, ne Muaviye at koşturacak, nede Yezid yeryüzünün en kahredici plan ve proğramını uygulayamayacaktı.

Günümüz dünyasında, esefle belirtmeliyim ki, çoğu insanımız, şeyh geçinenimiz, seydamız, gavsımız, kutubumuz, mehdi müsveddesi, mesihci insanımız, ne Muaviye'ye toz kondurmakta, nede Yezid denilen ifriti suçlamaktadır!..

Yapılan katilama, ictihad nazarıyla bakılmakta," Hz. Ali (ra); iki sevap kazındı ise, Muaviye'de bir sevap kazanmıştır"diye, ortada iğrenç şekilde duran katliama " Ehl-i Sünnet" tarafından bakılmaktadır!.. Şu alıntıma dikkat çekmek isterim:

" Diğer yandan geleneksellere baktığımızda karşımıza Halepçe, Hama çıkar. Hz. Hüseyin'in başını kesip bu Allah'ın takdiridir diyen alçakça bir zihniyet çıkar.

İsa'ya onulmadık işkenceleri reva gören Yahudiler çıkar. Musa'nın (as) Firavun'un zulmünden yahudileri kurtardıktan sonra hala " bize de şu kavimler gibi ibadet etmemiz için tanrılar yap" diyen zihniyetler çıkar.

Ateş nasılsa bize sayılı günler dışında dokunmayacak diye her türlü hayasızlığı yapmayı kendine yakıştıran bir zihniyet çıkar. ABD'nin 6. filosu Antalya limanından ülkeye girdiğinde birçok türk kızıyla fuhuş yapar ve bu ülkeyi karıştırmak için olanca gücüyle çalışır.

Bu ahlaksızlığı yapan Amerikan gemisine " yanki evine dön" diye slogan atıp taşlayan solcu gençleri komünist, Allahsız diye taşlayan ve onları öldürmek için  üzerlerine yürüyen düşünceden yoksun tipler çıkar karşımıza." ( İktibas Dergisi, Şubat 2011, sayfa 40, B. Zeran)

Dündür ve bu gündür, karşımıza, müslümanların karşısına, dünkü gelenekçilik çıkmaktadır!.. Kur'an'dan uzaklaşma, sahabe yolundan ayrılma yatmaktadır!..

Onun içindir ki,  hali hazırda, Kur'an'ın emirlerini, buyruklarını, düsturlarını yaşamak isteyen insanlar " Kur'an Müslümanlığı sapıklıktır" sapık ifadesiyle, Feto terör örgütü arzı endam etmekte, her ne kadar cemaat piri var ise, tamamı bu tür öze dönüş eyleminden korkmaktadır.

Çünkü, bu oluşumların Allah'ları para, dünyalık, servet, saman ve Karun'luktur!.. Hangisini ele alırsanız alınız, karşınıza para kavgası, "sen-ben" cedelleşmesi çıkmaktadır!.. Örneğin;

En sağlam kuruluş bildiğimiz Başkanlığımıza bile sızmışlar, hoca olmuşlar, başkan olmuşlar, dernek emiri olmuşlar ve , Başkanlığımızı bir paravana gibi kullanmaya çalışan hödükler bulunmaktadır.

Bunların tek amacı geleneğin yaşamasıdır!.. Bunlar; Kur'an'dan, Kur'an İslam'ından bahseden insanları, görevlileri sevmezler!.. Bunların varsa da, yoksa da şeyhleri, pirleri, gavsları, kutupları, mehdileri ve mesihleridir!..

Bendeniz, 15 Temmuz 2016 kalkışmasında zannediyordum ki, Başkanlığımız bu mevzuda fire vermez, yamuk adam çıkmaz düşüncesindeydim.. Ama, hep beraber görmüş olduk ki, güzelim Başkanlığımıza bile sızmışlar, Diyanet'in emirleri karşısında kıvırmışlar, kendi cemaatlerine kaçarak, Feto'nun emirlerini beklemişlerdir.

Netice olarak;

Hz. Hüseyin (ra)'ın karşısına çıkan zalimler bu günde bulunmaktadır!.. Oysa, Hz. Hüseyin efendimizin davasını, idealini, arzusunu bilmiş olsalardı, vallahi, bunlar yer yüzünde saklanacak yer bulamayacak, tıpkı köstebekler gibi yerin altına gireceklerdi!..

Günümüz dünyasındaki Yezid'in artıkları da öyledir!.. Yakın tarihimiz olan 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde gördük, şahit olduk ve yaşadık ki, Yezidler, Yezid zihniyetler dünya durdukça eksik olmayacaktır!..

15 Temmuz 2016 gecesinde evimde televizyon izlerken, haberleri takip ederken, bir anda Ankara, İstanbul sokaklarının karman, çorman olduğunu görmüş oldum.. Gazi Meclisimiz bombalanıyor, asker, sivil insanlarımız zalimlerin kurşunların hedef oluyordu..

Hz. Hüseyin efendimiz, İslam için yürüyüşünde muvaffak olsaydı, yeryüzü cennet olacak, mezhepçilik, hizipçilik, grupçuluk, senlik, benlik olmayacak, her tarafta Kur'ani emirler hüküm ferma olacaktı. Ama, olmadı oldurmadılar.. Muaviye'ler ve Yezid'ler!..

Tıpkı, Yezid'in iş başına geçmesi gibi, Feto Mehdi(!)si de başarılı olsaydı, İslam, Kur'an, Kur'anî emirler olmayacak, tamamen sahte Mehdiler, Mesihler, Evliya geçinenler sokaklarda boy gösterecek, halkın alın terine, varına, yoğuna göz dikecek ve talanlar olacaktı..

Çok şükür olmadı sahte Mehdi'lerin hülyası, hayalleri!.. Müslüman Türk insanı, onların karşısına dikilerek, Yunan'a karşı, Moskof'a karşı göstermiş olduğu yiğitliği aynen, bizatihi göstermiş oldu.. Milletimizi kutluyor, rahmet diliyorum.. Selam ve dua ile..

Şerafettin Özdemir

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık