Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

HZ. MUHAMMED'E 'EBTER' DEMEK

HZ. MUHAMMED'E "EBTER" DEMEK, VARLIK DENİLEN DEVASA MUCİZEYE "EBTER" DEMEK GİBİDİR!...

" ( Resulüm!) De ki: Mülkün gerçek sahibi olan Allah'ım! Sen mülkü dilediğine verirsin ve mülkü dilediğinden geri alırsın. Dilediğini yüceltir, dilediğini de alçaltırsın. Her türlü iyilik senin elindedir. Gerçekten sen her şeye kadirsin." ( Âl-i İmrân sûresi, âyet 26  )

" ( Resulüm!) Kuşkusuz biz sana Kevser'i verdik. Şimdi sen Rabbine kullut et ve kurban kes. Asıl sonu kesik olan, şüphesiz sana hınç besleyendir." ( Kevser sûresi, âyetler, 1-2-3)

Malum olduğu üzere, Kevser, çok nimet demektir; ayrıca cennette bir havuzun da adıdır. Mekke'de nazil olan bu sure; erkek çocukları olmadığı Resulullah (sav)'e müşrikler, nesli kesik anlamına " ebter" dediler. Bu sure-i celile de buna cevap verilmiştir.

Dün; Resulullah (sav)'e, " ebter" diyenler olduğu gibi, günümüz dünyasında da onların artıkları, nesilleri, ahfadları bulunmaktadır. Yarınlarda da aynı şekilde, bu tür hakaretler, iftiralar, iğrenç asılsız sözler söylenmeye devam edecektir.. Çünkü;

" İslam'ın bu gücüne rağmen, günümüz de dünyaya hükmeden küresel cahiliyye, İslam'ı ve Müslümanları ebter göstermeye devam etmektedirler.

Bu günün müstekbir kafirleri, artık ' radikal İslam'ın bir devlet düzeni olamayacağını iddia etmektedirler. Bunun kastettikleri, İslam'ın artık bir daha, Peygamber dönemindeki misyonunu elde edemeyeceğidir.

Onlara göre İslam kul ile Allah arasında bir vicdan meselesi olarak yaşayacak, belirli dini ritüeller varlığını sürdürecek, ama asla iktidar olmayacaktır.

Çünkü kafirler, her şeye hükmettiklerini sanmakta, onların izin vermediği hiç bir şeyin var olamayacağını, izin verdikleri hiç bir şeyin de önüne geçilemeyeceğini zannetmektedirler.

Oysa bu, Allah'a ait bir iştir. Allah dilediğini aziz eder, dilediğini zelil eder. Mülkü dilediğine verir, dilediğinden de çekip alır.

İktidar günlerini insanlar arasında tedavül ettiren Cenabı Hak'tır. Muhammed'i nasıl aziz ettiyse, bu günde onun yolunda giden mü'minleri aynı şekilde aziz etmeye; kafirleri ise zelil etmeye kadirdir.

Kureyş kabilesinin mermi gibi kullandığı ' ebter' yaftası misali, bu günün kafirleri de bir yığın sözlü ve yazılı mermi üretmişlerdir.

Her gün yığınlarca makale, onlarca kitap ve görsel yayınlarla siyasai İslam'ın iflas ettiğini, artık İslam'ın laik-demokratik batı kültürüyle uzlaştığı, hatta batı kültürünün neredeyse bir alt birimi haline geldiği tezviratını yaymaya çalışmaktadırlar.

Mütemadiyen raporlar yazdırmakta, araştırmalar yaptırmakta, anketler düzenlemekte, oryantalist çalışmalar yapmakta, misyonerlik ve ajanlık faaliyetleri yürütmektedirler.

Bu konuda kendileriyle işbirliği yapan pek çok iki yüzlüye, bir takım çıkarlar temin etmektedirler. Bütün çabaları, İslam'ın yeryüzünde yeniden eski kudret ve azametine kavuşmaması amacına yöneliktir." ( İktibas Dergisi, Şubat 2009, sayfa 12 )

İslam'ın düşmanları istiyor ki; İslam'ın devlet olmasını, devleti yönetecek nitelikte olmamasını, yasa, hukuk, idare, yönetim adına bir şeyinin bulunmadığını, Müslümanların bilmelerini istemektedirler.

Sadece, Müslüman kitleler olarak, kandil gecelerini kutla, Miraç'ta göklerde  hayalen  uç, ölü başlarında, mezarlıklarda Kur'an oku, mevlid tilavet eyle, sufizmi yaşat, el alma  merasimleri yap, siyasal İslam'ı radikal gören, bilen, inanan şeyhlerin, pirlerin eteğine yapış öğüdündedir.

Öylesi, Resulullah (sav)'in, Medine yasası gibi, evrensel İslam'dan, Hz. Ömer'in ülkeler, kıt'alar fethetmesinden kat'iyyen bahsetme!..

Bir mezebe inan, diğer mezheplere hakaretler savur, hizipçi ol, ne Budizm'e, ne Hint ineklerine, ne Zerdüştçülüğe, ne şamanizme, ne kapitaalizme, ne Darvinizmie, ne Masonluğa, ne İsrail'e, ne Batı kapitalizmine , ne de komünizm ve solculuğa kesin kes itham edip de kötülüme!..

İşte, dünya imansızları, kafirleri, münkirleri; Müslümanlardan bunları istemektedir. Etliye, sütlüye karışma, " Kıl beşi, kurtar başı", tesbihini çek, cevşen oku, ama; Kur'an'ın; devlet olma nasihatlerini, ayetlerini gündeme taşıma öğüdündedir.  Onun içindir ki;

" Bu gün İslam, Allah Rasulü'nün zamanındaki görkemine sahip değilse bu, İslam'ın gücünden bir şey kaybettiğinden değil, kendilerini İslam'a nisbet eden kavimlerin zafiyetinden kaynaklanmaktadır.

İslam, gücünden, tazeliğinden, zindeliğinden hiç bir şey kaybetmemiştir. İslam kevserdir, çok hayırdır. İslam yine dünya halklarının en büyük umududur. İslam hesaba katılmadan hiç bir politika icra edilememektedir. Müslüman kimlikli kavimlerin şereflerini elde etmeleri de yine İslam'la mümkün olacaktır.

Ebter olan, İslam dışı fikirler ve ideolojilerdir. İslami literatürde, herhangi önemli bir iş, Allah'ın adıyla başlamadığı takdirde ebter olarak anılmıştır.

Yani o işin sonu hüsrandır, başarısızlıktır. Bu anlama gelen bir hadiste bulunmaktadır. Bir şahsın iyilik ve hayırdan yana payı kalmamışsa; bir kimse kabile, aile ve ona yardımcı olacak kimselerden ilişkiyi kesmiş ve yalnız kalmışsa, ona da ebter denir ( Mevdudi).

Bu durumda, İslam'ın en büyük düşmanı modernizmin ebter olduğundan kuşku duymanın haklı tarafı var mıdır?" ( a. g. dergi, sayfa 12 )

Netice olarak;

İslam dışı modernizm anlayışa göre, "dest-i izdivac"larda, flört, fuhuşa davetiye, sarmaş dolaş hayatlar yaşansın,  ama, din, iman, İslam ve İslami emirler gündeme hakim olmasındır.

Alkol, içki, disko, caz, dans, hippilik, yippilik, nihilizm insanlığı çepe çevre kuşatsın, lakin, İslam'ın, bu tür sapkınlıkları yok edici emirleri gündemi meşgul etmesindir.

"Kedicikler" " Kedicik babası" günün yirmi dört saatinde, inananlara hakaretler savursun, dekolte kıyafetleri meşrulaştırsın, örtünmeyi, tesettürü iğreti görsün, kendi yapmış oldukları çirkefliğe, dekolteliğe, çıplaklığa sevgi, hoş görü, hümanizme ve Mehdicilik yaklaşımları ile yaklaşsın.

Onun içindir ki, bu zihniyet mensupları dünde " ebter" diyorlardı, bu günde, yarında " ebter" sözcüğünü dillerinden düşürmeyecekler, her an, her daim inananlara iftira ve bühtanda bulunacaklardır.

Halbu ki, Resulullah'a " ebter " diyen zihniyetten bahsederken, " lanet " kelimesini kullanmadan edemiyoruz. Günümüz deki sapkınlar da aynen böyle olacaktır. İsimleri anılacak, ama, " lanet" kelimesini dilimizden eksik etmiyeceğiz.. Selam ve dua ile.

Şerafettin Özdemir


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık