Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

İdlib'te Kimyasal Sarın Gazı ve Katledilen Çocuklar

Nasıl bir dünyada yaşamaktayız ki; insanlık, tüm Batı ülkeleri, Rusya, İran, Çin ve Orta Doğu ülkeleri!.. Hepsi, tamamı, öylesi bir vurdum duymazlığın, gafletin, boş vermişliğin içerisinde yaşamaktadırlar ki, değil Sarin gazının patlaması, Japonya'yı mahvı perişan eden atom bile atılmış olsa, en küçük bir irkilme, uyanma emaresi görülmeyecek, " ne oluyor?" denilmeyecektir..

Aman Ya Rabbi!.. Her taraf insan ölüsü ile dop dolu!.. Can çekişen bebeler, sahipsiz mazlumlar, içimizi yaktı, yüreklerimizi dilhun eyledi.

Çünkü, Sarin gazı öldürücü, nefessiz koyucu, bir anda, tüm canlıları yok eden, mahveden bir kimyasal maddedir.

Sözün burasında, dünya süperlerine sitem etmemek mümkün değildir. Katil Esed; kendi milletini böylesine canhıraş öldürürken, ne Rusya sesini çıkarabilmekte, ne ABD. ve İngiltere " yeter artık!" diyebilmektedir!..

Zaten, mezhebini din haline getirmiş bulunan İran Şia'sından bir istimdat, bir medet, bir yardım, bir kerecik de olsa " Geçmiş olsun" dileği, temennisi beklememiz nafile, fuzuli ve gereksiz olacaktır!.. Çünkü, İran için, Kur'an, İman, Resulullah (sav)'in aziz yolu muteber ve önemli değildir.

Onlar için varsa, yoksa, mezhep, mezhebi düşünce, din olarak Şia'ya tabi olmaktır. Bunun dışında, başkaları, ideolojilerine uygun değilse, onların inançları, imanları, düşünceleri, Kur'anî anlayışları önemli değildir.

Vallahi!.. Türk insanını, Türk devletini, Türk hükümetini canü gönülden alkışlıyor, tebrik ve takdir ediyorum. Neden ve niçin?

Suriye'li garibanlara kucak açtığı için, karınlarını doyurduğu, onlara yurt ve yuva verdiği, sarin gazlarından, her türlü kimyasal maddeden, kör kurşundan, zalim Esed'in Neron'luğundan, wampirliğinden koruduğu içindir.

Zalim Esed, aslında, kana doymamış bir katildir!.. Madem ki, bu kadar insanı öldürmekten haz duyuyor, bebe, çoluk, çocuk öldürmek hoşuna gidiyor, böylesi parça parça öldüreceğine, bütün hünerlerini göster de, Suriye topraklarında ne kadar insanın var ise, hepsini bir anda öldür de kurtulmuş ol!.. Yazıklar olsun!..

Türkiye; ne yapsın ki?.. Bir tarafta, zalim Barzani, Kerkük'te kıtal yapmak üzeredir.. Bayrak adı altında kendi paçavralarını oraya, buraya asarak, oradaki mazlum insanlara göz dağı vermektedir!..

Suriye'de, zalim Esed; yıllardan beri kana doymamış, kan aktıkça, daha aksın, daha çok insan, mazlum bebeler ölsün diye bütün maharetini,  bütün ustalığını, bütün hünerini göstermektedir.

Dünya devleri, süperleri sağır kesilmişler, Suriye'de, insanlık ölürken, toplu toplu yavrular, bebeler katledilirken, onlar, göbeklerini kaşımakta, " neme lazım" " boş ver" " ölen ölür, kalan sağlar bizimdir" düşüncesine sığınmaktadırlar!..

Suudi Arabistan idaresi; paranın, bolluğun içerisinde yüzerken,  sahillerde kulaç atarken, hey Allah'tan korkmaz, Kur'an'dan utanmazlar!.. Bir kerecik olsun, dön de Suriye'de, hem de senin lisanını konuşan şu garibanlara, ezilenlere bir nazar et!..

Ne oldu sana!.. Leş mi kesildin, insanlığını mı unuttun?.. Yemiş olduğun hac paraları, petrol gelirleri zıkkım olsun!.. Boğazına dursun da, sahillerde, plajlarda, Allah'ın dan bulasın!..

Vallahi!.. Yazacak, söyleyecek çok kelime, söz vardır ama, bunları söylemeye, yazmağa edebim, terbiyem, nezaketim, zarafetim müsaade etmemektedir.

Dünya süperleri, Kuveyt kıyılarında ölmek üzere olan, bir kuşcağıza, kanatlı hayvana vermiş olduğu değeri, ihtimamı, Suriye'de, toplu toplu öldürülen, katledilen mazlumlara da vermiş olsaydı, iş, bu derece vahim olmayacak, katil ve zalim Esed; sarin gazını kullanmayacaktı?

Netice olarak;

. Bm. Agik, tüm medeni dünya, insan hakları savunucuları, gözlerini kör etmişler, görmemek, duymamak için çığlıklara yabani kalmışlardır..

Şükürler olsun ki, ortada, bir yiğit devlet bulunmaktadır. Türkiye, devleti ile, milleti durmaktadır. 3,5 milyon 4 milyon hicret edeni barındırdığı gibi, sarin gazından mağdur ve mazlum olmuşları da kurtaracaktır.

Varsın, dünya, altın, akçe, dolar, hazine, madde, zenginlik Esed'in olsun!.. Bilmem ki, bu devşirmiş olduğu, kaçırmış bulunduğu bu dünya metaını nerede yiyecek, nasıl tüketecek, ne zaman boğazına duracaktır?..

Halbu ki, insan çevresinden, olup bitenlerden ibret alabilir di? Saddam, Kaddafi ve benzeri zavallılar öbür aleme ne götürdü ise, İnşaallah!.. Zalim Esed'de onu götürecektir!..

Esed zavallısına kadar, dünyaya, benzeri çok çok despotlar, caniler, katiller geldiler, yediler, içtiler cehenneme zümera olup gittiler..

Neron'da yaşamıştı!.. Fravun'da, Haman'da, Karun'da, Samiri de yaşamıştı. Ne götürdüler öbür aleme.. Kos kocaman bir hiiiç!.. Üç beş arşın kefen bile çoğuna nasip olmadı. Umarım, bu rezil de aynısı olacak, sarınacak kefen bulunmayacak, başında bir Fatiha okuyacak, bir ehl-i Kur'an olmayacaktır.... Selam ve dua ile..

Şerafettin Özdemir


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık