Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

Kabe'de Dua Sahtekarlığı

BU GECE TEHECCÜDDE KABE'DE DUA YAPILACAK. DUA İSTEYENLER, SIKINTISI OLANLAR

YAZSINLAR..KABE YAZ BOŞLUK BIRAK..MESAJ ÜCRETİ ÜÇ TL.DİR!.. (!)

" Cumanız mübarek olsun." " Hayırlı cumalar." " Arınma günleri" " Kandilinizi mübarek olsun" türü şeyleri yaşıyor, duyuyor, görüyorduk da, mübarek Kabe'nn istismar edildiğini yeni görmüş olduk.. Maalesef, teknik, teknoloji, telefonlar, dokunmatik aletler ticarete, üç kağıtçılığa, simsarlığa, para kazanmaya alet edilmeye başlandı..

Bu tür yanlışları cuma kutlamalarını, kandil istismarlarını ülkemiz içerisinde görüyor, şahit oluyorduk da, kutsal mekan ve makam Kabe'de yapıldığını bilmiyorduk..

Ehh maşallah! Kabe'de dua ticaretinin, üç kağıtçılığının,kalpazanlığının, SMS. yolu ile para kazanma yolunu da öğrenmiş, duymuş olduk..

Yazıklar olsun!.. Onları; Allah'a havale ediyoruz!.. Tabii ki, Umre seferleri ayağa düştü, her kafasına esen kişi, hemen cebine pasaportunu koyuyor, ücretini şirkete yatırıyor, ver elini Kabe!.. diyor..

Bu tür meczupların şerri , musibeti, belası ülkemizi sarmalamış olduğu gibi , en sonunda da şahit oldukki, SMS. kanalı ile istismar edilmeyen, orada yapılan duaların ticarete dökülmediği bir yer kalmıştı, en sonunda orası da dokunmatik telefonlara kurban edilir oldu..

Niçin olmasın ki ?.. Bir millet içerisinde, bir hayli kandil bayramları var iken, kadir gecesi kutlamaları var iken, miraç abartıları bulunurken, Kutlu Doğum hurafeleri yaşanırken, " Kandiliniz mübarek olsun" " Mevlidiniz mübarek olsun" " Cumanız mübarek olsun" SMS.leri havada uçuşurken, Kabe'de; bunun yapılması sıradan, normal bir hale gelmiştir..

" Cumanız mübarek olsun" SMS.lerini bayanlar bile yakınlarına, arkadaşlarına, evlatlarına, eşlerine, dostlarına atarak, iş yaptıklarını zanneder oldular.

Ne kadar tuhaf ne kadar garip değil midir?

Hanımların, camiden, cumadan, mescidlerden kovulduğu, cuma namazına alınmadıkları bir ülkede, aynı hanımların, " Cumanız mübarek olsun!"SMS.leri neyi, neleri ifade etmektedir acaba?

Diğer taraftan, " Cumanız mübarek olsun" deyimi güzel bir deyim, fevkalade bir ifade de, diğer günlerin, yani, Salı gününün, çarşamba gününün, pazar gününün, Perşembe gününün suçu ve günahı nedir ki?

Cuma gününü; zaman olarak yaratan, halkeden yüce Allah; sair zamanları, diğer günleri boşuna mı yaratmıştır acaba?

Demek ki, bütün zamanlar, sair günlerde mübarek günler, hoş zamanlardır!.. Yeter ki, Müslümanlar, cuma dışındaki günleri de verimli, faydalı, bereketli, rahmet dolu hallere tahvil etsinler!..

Evet, " Kabe'deyiz, teheccüt kılmaktayız, dua halindeyiz, dua isteyenler, borcu olanlar, sıkıntı içerisinde bulunanlar, bizlere SMS. atsınlar, her SMS.  karşılığı üç TL'dir. Hemen dua edelim ve sorunlarından kurtulmuş olsunlar!.."

Vay be!.. Ne kadar kolay Müslümanlıkmış?.. Ne kadar ucuz, basit, ayağa düşürülmüş Teheccüd namazı imiş?..

Hani, nice gariban vardır ki, her yılbaşında, milli piyango bileti almaktadır!.. " Ya çıkarsa" hesabı almış olduğu piyango bileti ile sevinir, çocuklaşır, hayaller kurar, " ya çıkarsa" " hesabı üzerinden bin bir türlü fikir yorgunluğunun içerisinde beyin jimnastiği yapmış olur.

Bizim Kabe'de dua siparişi verenlerde öyledir!.. " Ya tutarsa" hesabı ile, Kade'deki yakınlarına sipariş vermekte, SMS. göndererek, günahlarından kurtulmak istemektedir. Tıpkı, yeniden annesinden doğmuş olduğu gün gibi olmayı hayal etmektedir..

Geçmiş yıllarda, hacda bulunurken, istemeyerek, bir vatandaşın telefon konuşmasına şahit oldum.. Adamcağız, sevinçle, heyecanla kardeşine müjdeyi patlatıyordu:

" Kardeş!.. Gözün aydın, seni de hacı yaptım, seni de tavafçı eyledim, seni de umre hacısı ettim" müjdesi beni epey zaman güldürmüş oldu.

Hakikaten, hanım kesimlerinin " Cumanız mübarek olsun" diye birbirlerine SMS. atmaları, birbirlerinin cumalarını kutlamaları benim hödüğüme, gücüme gidiyor, onuruma dokunuyor..

Be kardeşim!.. Sen, ne zaman cuma namazı kıldın ki, sen ne zaman mescidin kapısını çaldın ki, " cumanız mübarek olsun" diye kendi kendine gelin, güveyi oluyorsun?

Her şeyden önce, gidip camiye cuma namazını kılacaksın, vaazı dinleyeceksin, hutbe sevabını, mescid hayrını alacaksın ve sonra da, cuma namazına katılmış olan  hanım arkadaşlarınla musafaha yapacaksın ki, o zaman senin samimiyetini test etmiş olayım.

Yoksa, sen, mahalle aralarında 21 Yasin, 41 Yasin seanslarına katılacaksın, şeyhin, pirin, el almış olduğun evliyanın virdini, tesbihini çekeceksin, sonra da, cuma namazını kılmış gibi, ona, buna SMS. atacaksın. " Cumanız mübarek olsun" diye..

Hanım kardeşlerin bu haline ne demeliyiz?.. Kendi, kendilerini kandırma eylemi demeliyiz!..

Netice olarak;

Bu konularda, hoca efendilere, kürsü insanlarına büyük, önemli görevler düşmektedir.. Bu mevzularda, kürsüyü yıkma, kürsüyü yumruklama işleri yapmalıdırlar!..

Yoksa, " Hanımlara cuma namazı farz değildir" yanlışının peşine takılmış olurlarsa, eminim ki, Kabe'de teheccüd namazı kıldığını iddia eden, şarlatan da, SMS. başı üç TL.den dua gönderecektir oraya, buraya!..

Maalesef, şirkin, mürailiğin, riyanın üzerinde durmuyoruz. Adamcağız, bir kaza orucu tutar. Onu belki de aynı gün on kere, yirmi kere reklam eder. " Ben bu gün oruçluyum" diye..

Adam, gece uyuyamaz, kalkıp, bir kaç rekat namaz kılar, sabahleyin bu kılmış olduğu namazı, ailesine, çocuklarına, camideki, lokaldeki dostlarına ballandıra ballandıra anlatmış olur..

Her neyse, kolumun acaib hasta olmasına, sakat olmasına rağmen, yazımı çok şükür tamamlayabildim. diyorum. Ramazan başkanın kulakları çınlasın!  Allah uzun ömürler.. Çünkü, çalışkan, gayretli, akıllı çalışmaları vardır.. Her gelen hoca için bulunmaz bir nimettir.. Bir önceki yazımı okuyup, telefonla bana geçmiş olsun! dedi..

Allah razı olsun!.. Bu tür sakatlanmaları hiç kimseye göstermesin!.. Selam ve dua ile..

Şerafettin Özdemir


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık