Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

KIYAMET ALAMETLERİNDEN SANILAN, DECCAL DÜŞÜNCESİ NEDİR, NE DEĞİLDİR

KIYAMET ALAMETLERİNDEN SANILAN, DECCAL DÜŞÜNCESİ NEDİR, NE DEĞİLDİR?.

" Rabbin, elbette kıyamet gününe kadar onlara en kötü eziyeti yapacak kimseler göndereceğini ilân etti Şüphesiz Rabbin cezayı çabuk verendir.

Ve O çok bağışlayan, pek esirgeyendir" ( A'raf sûresi, âyet 167 ) Talihsizliğe bakınız ki, evlerimizde, arkadaş meclislerinde, sohbetlerde, camilerimizde, vaazlarımızda , " kıyamet koptu kopacak, Deccal çıktı çıkacak" anlatımları, hikayeleri, menkıbeleri ve mev'izeleri, bir bakıma, saf, masum, tertemiz insanlarımızın düşüncelerini karartmakta, ümitsizliğe düşürmekte, onları içinden çıkılmaz hal ve gidişatla baş başa bırakmaktadır!.

Aziz kitabımız Kur'an'da olmayan, hakkında her hangi bir ayet bulunmayan bu Deccal düşüncesi, Müslüman alemine nasıl girmiştir, ne şekil yerleşmiştir veya böyle bir fikir, düşünce ne kadar Kur'an'la uyuşmaktadır? Bunu bilmemiz, bunu araştırmamız gerekmektedir? İllaki, " Seadeti Ebediyye" " Kara Davut" " Envarul Aşıkın" " İrşad" vb kitaplarda okumakla, bu mes'elenin doğruluğuna, inandırıcı olduğuna güvenmek, itibar etmek doğru bir yaklaşım olmayacaktır!.

Ne yapmak lazımdır? Öncelikle, ana kaynak Kur'an'a gitmek, sahih hadisleri gözden geçirmek, yüce Kur'an'ı referans alarak, eserler meydana getiren bilginlerin kitaplarına müracaat etmemiz, üzerimize terettüp eden önemli, ciddi bir görevdir Ben, sayın Saadettin Merdin hocanın bu mes'ele ilgili araştırmasını baz alarak mevzuya girmiş olacağım Rabbim!,, Milletimizi, İsrailiyat içeren düzmecelerden masun ve muhafaza buyursun!.

" İslamiyet'te deccal inancı, tamamıyla Yahudilik ve Hristiyanlıktan hadis kültürü ile geçmiş bir İsrailiyat ve Mesihiyyat'tır Onlara da eski Babil ve İran mitolojilerinden geçmiştir.

Yahudiler ve Hristiyanlar düşmanlarına deccal derler İncil'de onlarca yerde geçer İncil'e göre; Deccal, İsa'nın dünyaya ikinci gelişinden önce şeytanî , olağanüstü güçleri olan, tanrılık iddasında bulunan birisidir.

Mesih yeryüzüne ikinci kez döndüğünde onu etkisiz hale getirir İncillerdeki bir gözü kör, şaşı, her türlü melaneti işleyen bu hain ve çirkin dev/ canavar anlayışı aynen bize intikal etmiş olmalıdır Kur'an'da kesinlikle deccal ile ilgili tek bir ayet yoktur Zorlama te'villerle deccal aramaya çıkanlar da Kur'an'ı teorilerini esas almayıp, İslam dışı teorilerini esas alıp, Kur'an'ı ona payanda yapmaya çalışanlardır.

Bu aşırı te'vilcilik bir Yahudileşme temayülü olan 'kitabı kendi elleriyle yazma/ bozma girişiminden' başka bir şey değildir Hadislere gelince; Rüzgar gibi hızlıdır Yağmur yağdırabilen, kıtlık ve bolluk icad edebilen, yanında su ve ateş ( cennet ve cehennem) bulunduran bir gözü kör veya patlamış üzüm tanesi gibi çıkık birisidir.

Ahir zamanda doğuda zuhur edecek olup, yeryüzünde kırk yıl kalacak, her yeri rüzgâr gibi dolaşıp peygamberlik ve tanrılık iddiasında bulunacaktır Daha sonra Medine'ye gelecektir Uhud dağının eteklerinde bekleyen melekler onu Şam'a yönlendirecek, orada onu bekleyen gökten ikinci kez inmiş İsa öldürecektir.

Bu inançlar apokaliptik edebiyatın bize tercümesi ve İslami renklere boyanmasından başka bir değildir" (wwwsaadettinmerdin.

com) Üzülerek yazmalıyım ki, yukarıda kitap isimleri verilen cemaatler, hizipler, fırkalar, ekoller, tertemiz insanımızın beyinlerini, zihin dünyalarını karıştırmak, kaos çıkarmak, bu yöndende, ün, nam, şan sahibi olarak, dünyalık, menfaat devşirmek isteyen kişi ve kuruluşlardır Örneğin, Türkiye'mizde, Deccal fikrini ve düşüncesini söz konusu kuruluşlar dile getirdiği, dile getirmekle de yetinmeyerek, Batı'da, dünyanın orasında burasında, ülke içerisinde Müslümanların inançlarını sömürmektedirler Peki, bu cemaatlerin ellerinde bu tür, hiç bir dini uyduruk malzeme olmasa, etraflarına toplamış oldukları insanlara neyi, hangi şeyi empoze edeceklerdir? Hiç bir şey!.

Bunlardan kimileri, Türkiye'nin ilk cumhur reisi Atatürk'e saldırarak, ona Deccal ithamı ile hücum edecekler, kimileri de, Deccal'i öldürme, yok etme pehlivanlığına soyunacaklardır Örneğin, İhlas cemaati mi, ihlassız insanlar mı? Avrupa ülkelerini tek tek dolaşarak, gurbetçi insanları sömürmüşler, sömürdüklerinin de üzerine, Allah rızası (!) için bir güzelce yatmışlardır.

Bir diğer Süleymancı kardeşler, Avrupa ülkelerini ve dünyanın tüm yerleşim birimlerini kapı kapı gezerek, kendi ocak bucaklarında da, devlete, Diyanet'e, Atatürk'e küfrederek, onu Deccal, kör, dinsiz, imansız yalanlarıyla kötülemekte, tahkir etmektedirler! Onun içindir ki; " Hadislerdeki çelişkileri giderme şansı da yoktur.

Güya Resulullah bir taraftan ' Deccal Medine'ye giremeyecek' derken diğer taraftan Medine'de yaşayan İbn seyyad adlı genci Deccal zannediyor Resulullah Deccali tanıyamıyor, olacak şey midir? Hem Medine'ye giremeyecek diyor, hem de Medineli bu gence Deccal diyor? Çelişki Resulullah'ta yok, çelişki bu uydurma rivayetleri piyasaya sürenlerin kafasındadır Bir taraftan Deccal'in alnında kâfir yazmakta olup, diğer taraftan ilahlık iddiasında bulunmaktadır.

Ona insanları saptırması için yarı tanrısal güçler verilmesi apaçık İslam dışı şeylerdir Peygambere verilmeyen bu üstün niteliklerin böyle hilekâr, hain birine verilmesi olacak şey değildir Tamamen İsrailiyat nevinden olan bu tür haberlere dayanarak itikat oluşturmak, ' Deccal'ın çıkışı haktır, ama biz mahiyetini bilemeyiz' demek mümkün değildir.

Deccal'e inanmanın hiç bir pratik yararı da yoktur Sadece spekülatif şeyler üretmeye, onu bunu Deccal olmakla itham etmeye, fitne fesat çıkarmaya yarar Böyle olağan üstü güçlere sahip (!) şirret kimselere karşı bir şey yapılamayacağı, sadece Tanrı İsa'sını yeryüzüne gönderirse bu belayı def edebileceğine olan inanç, insanları kötülük ile ve kötülerle mücadele edilemeyeceği ve edilse bile başarılı olunamayacağı gibi bir düşünceye sevk eder.

İnsanları demoralize eder, korkutur, sindirir Hâlbuki Allah, yeryüzünün halifesi olan insanı, O'nun iradesini, adaletini yeryüzünde gerçekleştirmek için göndermiştir ' Deccal'ı ancak ilmiyle âmil büyük âlimler zann-ı galip ile bilebilirler' denmiştir.

Bu da doğru değildir Asrın müceddidi de -ki bu müceddid hadisi uydurmadır Deccal; komünizm olabilir, medeniyet-i hazıra olabilir ya da falanca devlet adamı olabilir demiş.

Zanla da olsa tahmin edememiştir Kimisi Siyonizm, kimisi Avrupa medeniyeti, kimisi şeytan diyerek sallamıştır" ( www.

saadettinmerdincom) Netice olarak; Uydurma ve uyutma rivayetler, menkıbeler, mevizeler ortamı kasıp kavurmaktadır Bunun sebebi ise, Kur'ânî bir toplum meydana getiremeyişimizdir.

Kur'ânî bir toplum meydana geldiği zaman görülecektir, asılsız, uydurma, abartılı hikayeler bitecek, bilgisiz, cahil, okumamış kitleler kandırılamayacaktır Ehl-i kitap, toplumlar, Noel günlerinde, 24- Aralık'ı 25 Aralık'a bağlayan günlerde ve gecelerde İsa'yı beklemekte, doğumunu teslisler, ayinler yaparak kutsamaktadırlar Bizim hadis uydurmacıları da, onlardan geri kalmamak için, İsa'ya zemin hazırlamakta, öldürülmesi, katledilmesi gereken Deccal'ı öldürmek için, sabah-akşam İsa'nın yolunu gözlemektedirler.

Rabbim!.

Tüm Müslümanlara, Kur'ânî bilinç lütfetsin! Selam ve dua ile.

Şerafettin Özdemir


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık