Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

MERCEDESİN YILDIZI!..

    Sanırım; başlıktan hiç bir şey anlamayacaksınız!.. Ne demek" Mercedesin yıldızı?" Hani, şu günlerde Alman ülkesi hakkında yorumlar, sözler, gazete manşetleri, siyasilerin açılımları, bilenin, bilmeyenin açıklama yapması dikkat çekmektedir!..
 
    Sabah namazından sonra, genelde, Tv.dan, gazete manşetlerini takip ederim. Öyle bir haber gördüm ve dinledim ki, çok çok hoşuma gitti, hem güldüm, hem de hayıflanıp kendi kendime kahırlandım..
 
    Ülkemiz; İlçelerinden bir belediye başkanı; Almanlara sinirlenmiş, öfkelenmiş, küplere binmiş, atmış, tutmuş ve bu kadar hiddet ve şiddetle de kalmamıştır.
 
    Yaverine veya şoförüne emir ulaştırmış!.. " Makam aracım Mercedesin yıldızını kamufle ediniz, üzerini karartınız!"..
 
    Bravo vallahi başkanıma!.. Doğrusu akıllı adammış!.. Düşünen, bulan, icad eden, yapan, Tel'in eden, Alman'ı lanetleyen bir başkanımız!..
 
    Böylesi bir başkanı, tüm dünyayı gezmiş olsanız bulamazsınız!.. Elinize; fenerinizi alınız, yollara, meydanlara, caddelere düşünüz!.. Romen Diyojen'in " adam arıyorum" dediği gibi, sizler de böyle bir başka adam  var mıdır diye arayıp, sorunuz!..
 
    Vallahi! Bulamayacaksınızdır!.. Böyle bir üstün zeka, mübarek (!) akıl bulunmaz bir nimettir!.. Millet olarak, ülke olarak böylesi  bir üstün akıldan istifade etmeliyiz!..
 
    Başkanım!.. Sizi alkışlıyorum!.. Hançerem yırtılırcasına sesimi size duyurmaya çalışıyorum!.. Bravo!.. Bravo Başkanım!.. (!)..
 
    Sayın Başkanım!.. Alman'ın, Alman mebusu , Türk (!) asıllı Cem'in ve diğer köhnemiş zihniyet mensubu vekillerin yaptıkları, kaldırmış oldukları parmaklar benim de hoşuma gitmemiştir!.. En az, bende sizin kadar lanetliyor, o zavallıları Tel'in ediyorum!..
 
    Fakat, sizin yaptığınıza sanırım insanlar değil de, Kargalar, Angut kuşları da gülecektir!.. Deve kuşları da kahkaha atacaktır!..
 
    Sizin bu yapmış olduğunuz eyleme, protestoya gülünür!.. Ben gülerim, çocuklar güler, büyükler güler, ihtiyarlar da " boş ver, çok gördük böylesillerini" derler!..
 
    Bir kere binmiş olduğunuz makam aracı; Alman'ların imalatı, o aracı almak için, millet malından, yetimin, öksüzün, tüyü bitmemişlerin alın terinden yüz binler verilmiştir!..
 
    Diğer taraftan, o makam aracı Mercedesler, tüm devlet kapılarında, hem de makamların önünde, süslü, püslü, yaverli, korumalı görevlilerle beklemektedir!..
 
    Mercedesin yıldızını kapatmak, sizin yapacağınız bir iş değildir!.. Bunu, çocuklar yapar da, büyükler öfkelenirler!..
 
    Hani, yine ülkemiz gündeminde, bir Coca-cola protestosu yapılmaktadır!.. Bu, içecek men edilirken, ne tavsiye ediliyor biliyor musunuz? Fanta içeceği!..
 
    Oysa, sizlerden şunları beklerdik!..
 
    Çanakkale'de, vermiş olduğumuz 253 bin şehidin, 250 bin sakat kalmış gazilerin müsebbibi kimdir? Hani, Almanlarla, iş birliği yaparak , müttefik haldeydik!.. Hiç bir Alman'ın; General'inden tutunda, en küçük bir erine kadar kimsenin burnu bile kanamamıştır!..
 
    Halbu ki, bu millet, aziz Müslüman Türk milleti, Çanakkale savaşlarının vermiş olduğu ızdırabı, yokluğu, mahrumiyeti, sıkıntıyı halen yaşamaktadır!.. Her evden, her köyden, her mahalleden , her obadan bir şehid vermekle!..
 
    Siz; başkan olarak, seçilmiş bir önder (!) olarak; bir çalışma içerisine girmiş olsaydınız ne olurdu?.. Müttefik Almanların, aziz millet evladlarına ne kadar zararı dokunmuştur?
 
    Almanlar; o savaş hengamesinde müttefikimizdi ama, bizden yana mı oldular, yoksa, Batı ülkelerinden yana mı oldular?
 
    İkinci dünya harbinde yine Almanlar; kaç milyon insan öldürmüştür; ne kadar Yahudi'yi diri diri yok etmiştir?
 
    Arşive inseydiniz!.. 1915 yıllarında, Ermeniler ölmedi de, ne kadar Müslüman-Türk insanı arkadan hançerlendi!.. Bunun hesabını çıkarmış olsaydınız ne olurdu?
 
    Mercedesin yıldızını kamufle eden sayın  başkanım!..(!).. Yukarıda sıralamış olduğumuz maddeleri inceler, Alman'ların pis , kerih, ırkçı, emperyal suratlarına bir bir çarparsanız!.. Mercedesin yıldızından; bunlar önemli olacaktır!..
 
    Bizler, millet fertleri olarak sizlerden çok şeyler bekliyoruz!.. " Halka hizmet, Hakk'a hizmet" anlayışını bekliyoruz!.. Parklar, bahçeler, yeşillikler, icadlar, mucidler, keşifler falan!..
 
    At etini; sığır eti diye satan dalavericileri yakalamanızı, köylerde öbek öbek toplanan eşekleri kesen kasapları, tüm alanlarda kontrol, disiplin, ve doğru hizmetleri!..
 
    Ayrıca, şu Alman mereti araç-gereç, mutfak eşyaları, makine, teçhizat, askeri plan ve proğramlar, neler girmemiştir ki, milletimizin bünyesine ve taa sinemize kadar!.. Bunların, hangi birini ayıklayacak, yok edeceksiniz?..
 
    Netice olarak;
 
    Sayın belediye başkanım!.. Allah sizden razı olsun!.. Beni, benim gibi insanları çok çok güldürdünüz!.. Sözlerime kızma, bağırma, hayıflanma yok ha!..
 
    Yine de, makam aracın Mercedes'in yıldızını kamufle etmeye devam et!.. Belki de, Alman sömürücüleri, bu hareketinizden ibret alırlar ve üzülürler!.. (!)
 
    Başkanım!.. Asıl derdimiz nedir biliyor musun? Derdimiz, kalifiye adam bulamayışımız, beyinleri, zihinleri, idrakleri çatlatırcasına değiştirmeyişimizdir!.. Daha doğrusu, iman şairi Akif'i; bu mevzuda anlamadığımızdır!..
 
    Ruhları şad ve yad olsun!.. Büyük Fatih'in, büyük Yavuz'un, koca Kanuni'nin devlet felsefesini bir anlamış olsaydık!.. Vallahi!.. Binmiş olduğunuz makam aracı Mercedes'i; biz icad eder, biz üretir ve tüm dünya milletlerine biz ihraç ederdik!..
 
    Ama, olmadı olmuyor ve olacağa da benzemiyor!.. Siz, en iyisi mi, şehir parkına kurun ilahicilerin, gazelhanların, naatçıların kürsülerini, toplayın, okumamış insanları oraya, toplansın kadın ve erkekler, büyük ve küçükler!..
 
    Süleyman Çelebi'nin uyduruk mevlidinden bahirler, Arabi'nin panteizminden ve diğer pagan kültürlerinden okusunlar , bağırsınlar, çağırsınlar!.. Aman ha!.. Saz, söz de olsun!.. Bunlar önemli şeyler!.. (!).. Yine de, makam aracınızın yıldızını kapatmaya devam ediniz!.. Selam ve dua ile..
    Şerafettin Özdemir
 
    


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık