Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

NEME LAZIMCILIK BİR ÇEŞİT HASTALIKTIR!..
 " Müminleri bırakıp da kafirleri dost edinenler, onların yanında izzet ( güç ve şeref) mi arıyorlar? Bilsinler ki bütün izzet yalnızca Allah'a aittir." ( Nisâ sûresi, âyet 139)
 
    " O (Allah) Kitap'ta size şöyle indirmiştir ki: Allah'ın âyetlerinin inkâr edildiğini yahut onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman, onlar bundan başka bir söze dalıncaya ( konuya geçinceye) kadar kafirlerle beraber oturmayın; yoksa siz de onlar gibi olursunuz. Elbette Allah, münafıkları ve kafirleri cehennemde bir araya getirecektir." ( Nisâ sûresi, âyet 140)
 
    Bilindiği üzere, gerek milletler arası ilişkilerde ve gerekse bireyler, topluluklar arası ilişkilerde müminler daima inananların yanında yer alacak, güç, kuvvet ve şerefi bu beraberlikte arayacaklardır.
    Kendilerini korumak veya güçlenmek için kafirlere baş vuran milletler küçüldükleri gibi, bireyler de manevi, kutsal değerlerinden kayıp verirler.
    Eğer birlik ve beraberlik zaruri hale gelirse bu takdirde müminler, en azından dinleri aleyhinde konuşulurken meclisi terketmek suretiyle protesto edecek, din ve imanlarını, mukaddesatlarını korumak için gerekli tedbirleri alacaklardır.
    Evet, neme lazımcılık sözünden nefret ediyorum. Her nerede, hangi mahfilde, hangi şartlar altında söylenirse söylensin, bu çirkin, nefret uyandıran kelimeyi daha duyar duymaz, vallahi, içim burkuluyor, dizlerimin bağı çözülüyor, vah bana, vah bu ümmete demekten, vah bize, yazıklar olsun bizlere demekten başka kelime bulamıyorum!..
    Bu mes'eleyi komşuluk ilişkileri, yardımlaşma, infak, sadaka açısından düşünürsek, millet, vatan, vatana hizmet, iman ve İslam bakımından düşünecek olursak, emin olun ki, " neme lazım" tabiri veya sözcüğü karşısında kendimi suçlamaktan alamıyorum. 
    Örneğin; son günlerde ülkemiz genelinde yeniden kan dökülmeye, canlar yanmaya, günahsız vatan çocukları şehid edilmeye başlanmıştır!..
    Bu ölen çocukların şehadetleri karşısında " bana ne" " neme lazım" sahteceliğinin arkasına sığınırsak, emin olun ki, gün gelecek, aynı vahşet, aynı kan, aynı zulüm, aynı zalimlik bizimde ensemizden yakalayacak, bizim bir kısım sahte mazeretlerin arkasına sığınmamız bizi kurtarmayacak, bizden sonraki nesilleri de ilanihaye mağdur edecektir!..
    Ne yapmalıyız?
    Yapılacak şey, milletçe, birlik ve beraberliğe koşmak, her türlü kısır çekişmeleri, " benim partim" " benim hizibim" " benim liderim" " benim tarikatım" benim şeyhim" zilletini bırakarak, " bizim Kur'an'ımız" düsturuna sarılmaktan başka çare ve çözüm yolu gözükmemektedir!..
    Çünkü, Kur'an'a sarılmazsak; vallahi! Dinde elden gider, vatanda, milletde, ırzda, namusta, şerefte, izzetde, ikbalde, gelecekte, medeniyette!..
    Körün, yılana sarıldığı gibi, imansız, amelsiz, teröristin elinden tutarsak, emin olun ki, gideceğimiz yer baş aşağı cehennem gayyası olacaktır!.. Oysa, teröristin din ve imanı bulunmamaktadır!.. Onun bir tek hedef ve gayesi bulunmaktadır!.. İnsan öldürmek!..
    Başka amaç ve gayesi olmayan terörist, kandırılmış, aldatılmış, beyin hücreleri afyonlandırılıp robot haline getirilmiş bir iskelettir!.. Önüne konan, kafasına yerleştirilen sahte cennete ulaşmak, dünya Komünizan saçmalığını yendine diriltmek için Türkiye'li baykuşlar seçilmiştir!..
    Komünizan fikirler; dünyada ölmüş, çıktığı ülkelerde kaybolmuş, işçi proleterya zavallılığı tarihe karışmış, ama, gelin, görün ki, ülkemizde yetişmekte olan bir kısım cibilliyetsizler, asalet mağdurları, din ve iman fukaraları bu çıkmaz yolda ömür tüketmektedirler. Bu yüzden, öldürmek için, katletmek için masum, günahsız, fakir- fukara insan aramaktadırlar!..
    Hani siz, kapitalizme, sermayeye, kompradorluğa karşı insanlar idiniz? Oysa, canını acımadan almış olduğunuz çocuklar gariban, fakir, kimsesiz çocuklardır!.. Zenginler, zengin çocukları sayfiye yerlerinde günlerini gün ederlerken, altlarında bulunan Ferrari vb. otoları elleri ile değil, ayakları  ile kullanırken, bu soysuzlara karşı teröristin gıkı bile çıkmamakta, zengin balolarında şampanya patlatan asalaklara alkış tutulmakta, sadece öldürmek, yok etmek için gariban insan aranmaktadır!..
    Kandırılıyoruz!..
    Ümmetçe, milletçe kandırılmaktayız!.. Suudi kralı, prensleri, prensesleri, cariyeleri ile, uşakları ile, köleleri ile, hadımlaştırılmış erkek azmanları ile, bin bir âlâyiş içerisinde, Fransa deniz sahillerinde, kiraladıkları seks adalarında bin bir çeşit Yezidvari cünbüş yaparken, zavallı Müslüman haklkın Hac ve Umre paralarını iç ederken, bizlerde; ülkemizde bulunan fakirleri görmezden gelip, onlara karşı " neme lazım" ayıp sözünü kullanıp her altı ayda bir Umre seferine çıkmaktayız!..
    Tabii k, Umre gidişlerinde, dönüşlerinde bir iki kiralık mevlidci tutarak mevlid okutup, bir de, mahallemiz de yapılmakta olan minareye bağışta bulunup, daha ölmeden önce mezar yerimizi hazırlatıp, fantazili mezar taşları yazdırarak mes'eleyi hallettiğimizi zannetmekteyiz!..
    Neme lazm!..
    Elbette, ateş düştüğü yeri yakar!.. Ölen asker, ölen polis, ölen vatandaştan bize ne? (!).. Onlarda uyanık ola da ölmeyelerdi!.. Evet, neme lazımcı denilen kan içici,mürai, münafık insan budur!..
    Netice olarak!..
    Ülkemiz, milletimiz, her şeyimiz " neme lazım" belası sebebiyle kan kaybetmektedir!.. Ama, bu densizlik, bu alçaklık nereye kadar devam edecektir?
    Evlerimizde, sokaklarımızda, sınırlarımızda, camilerimizde huzur bulunmamaktadır!.. Yani, milletçe kan ağlıyoruz!.. Niçin ve neden?
    Bin yıldan bu yana ağladığımız, feryat, figan ettiğimiz yetmedi mi? Yemen türküleri, Bağdat ağıtları çığırdığımız, Plevne marşları söylediğimiz ne zaman sona erecektir?
    Onun içindir ki, " neme lazım" ahlaksızlığını terketmek zamanı gelmiş ve geçmektedir!.. Her nerede bir kaos, kaoitik durum varsa, orada " neme lazım" v ar demektir!.. Yanan ülke, ölen polis, şehid asker bu milletin, bu toplumun çocuklarıdır!.
    İster Edirne'li olsun, isterse Hakkari'li olsun, ister Sinop'lu isterse Hatay'lı.. Tamamı, bizim çocuklarımız, evlatlarımız ve ciğer parelerimizdir!.. Allah, yâr ve yardımcıları olsun!.. " Neme lazım" fitnesinden bu milleti uzak eylesin!.. Selam ve dua ile..
    Şerafettin Özdemir
 

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık